20 En İyi Batangas Tatil Alanları ve Yapılacak Şeyler

Turizm büyük bir şölen olsaydı, Batangas zarif bir büfe ve ziyaretçilerin farklı tercihleri ​​- tarihi yerler, ağız sulandıran yemekler de zarif seçimler kullanıyor – homegrown restoranlarından , muhteşem zirveler, sansasyonel plajlar ve tenha kamp alanlarının yanı sıra müthiş sualtı dünyaları! Vay canına!

Batangas’ı kontrol etmenin en iyi yanı, Manila’dan son derece kolay erişilebilir olması, hafta sonu kaçamakları, yaz zaman kaçakları, barkada yol gezileri ve iş gezileri için beyinsiz bir seçenek haline getirmesidir! Tam işte Batangas’ta performans gösterilecek şeylerin yanı sıra gidecek en iyi tatil alanlarından birkaçı var.

Not: Açılış saatleri önceden bildirimde bulunmaksızın değişiklik yapabilir, bu nedenle lütfen ziyaret etmeden önce resmi web sitelerini veya Facebook sayfalarını inceleyin. Aynı şekilde Agoda’ya bağlantılar ekledik, böylece bölgedeki otellerin yanı sıra tatil köylerini kolayca inceleyebilirsiniz.

Bu kılavuzda ne kapsıyor?

1. Anilao
2. Tingloy
3. Laiya, San Juan
4. Cintai Corito’nun Bahçesi
5. Kulüp Balai Isabel
6. Verde Adası
7. Lobo
8. Taal Miras Kasabası
9. Fantasy World, Lemery
10. Taal yanardağının görüntüleri
11. Lipa miras alanları ve mutfak
12. Nasugbu plajları ve koylar
13. Ton Para Adası
14. Calatagan Beach Resorts
15. Matabungkay, Lian
16. Mt. Maculot
17. Mt. Batulao ve Mt. Talamitam
18. Taal Lake Yat Kulübü
19. Montemaria Tapınağı, Batangas City
20. Santo Tomas
Top Batangas Resorts ve çok daha fazla Batangas otelleri için oteller!

YouTube hakkında daha fazla fikir ⬇ates ⬇️⬇ musun yayınlar:

1. Anilao

Popülerliği nedeniyle Anilao, Mabini Belediyesi’nin poster resmi oldu. Temsil ettiği kasaba ile eş anlamlı hale geldi. Bununla birlikte, gerçekte, Anilao sadece bir barangay ve sıklıkla “Anilao” tanımlanan birçok tatil köyü diğer yakın köylerde bulunur.

Calumang Yarımadası’nın kuzey kıyı şeridinde sıkışmış olan Batangas’ta başkalarının önünde ilerleme kaydedilen alanlardan biridir. Filipinler’de dalışın doğum yeri olarak kabul edilen Anilao’nun zengin ve canlı sualtı manzarası ziyaretçileri kıyılarından çok daha fazla çekiyor.

Anilao aynı şekilde Sombrero Adası’nın yanı sıra Batangas’ın tek ada belediyesi Tingloy’daki Masasa Plajı da dahil olmak üzere diğer cazibe merkezlerine de bir noktadır. Aynı şekilde, yeni başlayanlar için en iyisi olan oldukça basit bir yürüyüş olan Mt. Gulugod Baboy’a atlama noktasıdır. Bazı yürüyüşçüler tırmanıştan sonra serinletici bir yüzmek için plajlara gider.

Agoda’da en iyi Mabini Resorts

Altamare dalış ve eğlence tesisi. Oranları ve fotoğrafları inceleyin! ✅

Eagle Point Beach & Dive Resort. Oranları ve fotoğrafları inceleyin! ✅

Mavi Kurdele Dalış Tesisi. Oranları ve fotoğrafları inceleyin! ✅

Paradiso Rito. Oranları ve fotoğrafları inceleyin! ✅

Bentrina dalış tesisi. Oranları ve fotoğrafları inceleyin! ✅

✅ Çok daha fazla bilgi: Anilao Seyahat Rehberi!

2. Tingloy

Masasa Plajı
Tingloy belediyesi Maricaban Adası’nı işgal ederek onu anakara Batangas dışındaki tek belediye haline getiriyor. Balayan Körfezi ile Batangas Körfezi arasında sandviç yapmanın yanı sıra Yarımada fikri dışında yer alıyor.

Uzun bir süre, izole kasaba, plajcılar Masasa Plajı, mükemmel bir ince kum ve suları çıkarma hakkındaki haberleri duyana kadar radardan çıktı. Bugün, Masasa Plajı, Metro Manila’dan sayısız turist ve Luzon’un diğer bölgelerinde çizerek ilin en önemli cazibe merkezlerinden biridir.

Anilao ile sıklıkla bağlantılı olan yaygın olarak bilinen Sombrero Adası, gerçekten Tingloy’un bir parçasıdır. Tingloy’daki bir plaj varış yeri daha, genellikle yerliler tarafından Oscar Adası olarak adlandırılan Oscar Plajı. Tüm bu tropik cennet parçaları, Tingloy’u ülkenin en hızlı yükselen tatil yerlerinden biri haline getiriyor.

✅ Çok daha fazla bilgi: Masasa Beach Seyahat Rehberi!

3. Laiya, San Juan

Laiya Aplaya, ya da sadece Laiya, turizm açısından tüm San Juan kasabasını temsil eden bir sahil barangay daha. Aslında, belediyenin diğer bölgelerindeki-yakın Barangay Hugom’dakiler gibi) birçok plaj tatil köyü, aynı şekilde Laiya terimi ile çok daha fazla ilgi yakalamak veya ilgiyi teşvik etmek için pazarlanıyor.

Uzun ve büyük bir ince açık renkli kum, bütçe planından üst düzeylere kadar birçok tatil köyünü ve otelleri barındırır. Hafta sonu destinasyonlarından biri ve iş gezileri ve hatta düğünler gibi etkinlikler için bir yer oldu.

Top San Juan Resorts

Palm Beach Resort. Oranları ve fotoğrafları inceleyin! ✅

Acuatico Beach Resort & Hotel. Oranları ve fotoğrafları inceleyin! ✅

Virgin Beach Resort. Oranları ve fotoğrafları inceleyin! ✅

✅ Çok daha fazla bilgi: En İyi Laiya Beach Resorts!

4. Cintai Corito’nun Bahçesi

Yedi hektarlık bir mülkte yayılan Cintai Corito’nun Bahçesi, Bali’den ilham alan bir tesise ve sağlık kulübü kompleksine dönüştürülen kişisel bir dinlenme evi olarak kullanıldı.

Klook tarafından sağlanan resim
Tesis amenitIE’ler arasında bahçeler, oyun alanları, bir restoran ve dört yüzme havuzu bulunmaktadır. Ördekler gibi serbest dolaşan hayvanların yanı sıra etrafta dolaşan midilliler görürseniz, geri dönmenin yanı sıra bölgeyi onlarla paylaşın. Tekme durmanız için, sağlık kulübünün yanı sıra masaj hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Adres: Cintai Corito’nun Bahçesi, Sitio Pandayan, Malabanan, Balet, Batangas
Açılış Saatleri: 08:00 – 17:00 (günlük, günlük gezi saatleri)

Bir günlük gezi ziyareti planlıyorsanız, Klook ile geliştirme için rezervasyon yapabilirsiniz. Cintai Corito’nun bahçesine, atıştırmalıklara, tüm tesislerden yararlanmaya, duş odasına ve hayvan beslemesine gündüz kazancı erişimi alabilirsiniz.

✅ Günlük Gezi: Oranları ve Kullanılabilirliği Denetleyin!

✅ Gecede kalış. Oranları ve fotoğrafları inceleyin!

5. Kulüp Balai Isabel

Majestic Taal Volcano’ya ve Taal Gölü’ne ön sıralı bir koltuk tedarik etmek için en iyi şekilde anlaşıldı, bu dokuz hektarlık konut veya ticari mülk, Güneydoğu Asya’daki en yüksek su kayıklarından birini içeren yüzen bir su parkı olan Aqua Park’ı barındırıyor!

Ve bu gününüzü ilginç aktivitelerle doldurmak için henüz yeterli değilse, tesis jet kayağı, kano, yelken, muz tekne gezileri ve daha fazlası gibi diğer su sporları aktiviteleri sağlar. Bir günlük geziye gidebilir veya bir gecede kalarak eğlenceyi uzatabilirsiniz.

Klook tarafından döşenmiş resim
Adres: Club Balai Isabel, Barangay Banga, Talisay, Batangas
Açılış Saatleri: 08:00 – 17:00 (günlük, günlük gezi saatleri)

Klook, bir gecede kuponun yanı sıra indirimli bir Day Pass kuponu kullanıyor. Her ikisi de Aqua Park Access dahildir. Day Pass kuponu da aynı şekilde öğle yemeği, atıştırmalıklar, yüzme havuzlarına ve 1 saatlik Aqua Park Pass’ın yanı sıra diğer tesis olanaklarına erişim kazanır.

✅ Kitap Günü Geçişi + Aqua Park 1 saatlik geçiş burada!

✅ Gecede konaklama rezervasyonu + aqua park buraya erişin!

✅ Burada birkaç gece rezervasyonu yapın!

6. Verde Adası

Verde Adası
Aynı şekilde Isla Verde olarak adlandırılan Verde Adası, 2007 Smithsonian Enstitüsü çalışmasıyla dünyanın deniz biyoçeşitliliğinin merkezi olarak selamlanan Verde Adası pasajının ortasında yer alıyor.

Batangas anakarasından sadece 45 dakika sonra, Batangas City’deki bu uykulu balıkçı adası bugün itibariyle turizm tarafından rahatsız edilmiyor. Birçok tatilci olanak ve aktiviteler Mahabang Buhangin ve Cueva Sitio’da yoğunlaşıyor. Son derece az sayıda tatil köyü, konaklama ve restoranlar ile zorlu kıyılar neredeyse turist yoktur. Ancak bu, bu nefes kesen adanın sunacak hiçbir şeyi olmadığını belirtmek değil. Aslında, çok sayıda Luzon destinasyonunun sağlayamayacağı bir şey kullanıyor – biraz barış ve sessiz.

Verde Adası, sakin, temelden temelden gelen plaj kaçışını bulmaya çalışanlar için en iyisidir.

✅ Çok daha fazla bilgi: Verde Island Seyahat Kılavuzu!

7. Lobo

Malabrigo Plajı
Özel bir plaj destinasyonu n Batangas bulmaya çalışıyorsanız, Lobo Belediyesi çakıl plajları için önemlidir. İnce kumlarla kaplı kıyılar yerine, Lobo’daki, özellikle Malabrigo’daki plajların çoğu, pürüzsüz çakıl taşları ve taşlarla halılara sahiptir.

Bu, daha az sıkışık plajları sevdiğimiz için ailemin hile yaz tatili oldu. Birkaç yıl önce, dolambaçlı yolun bazı kısımları henüz çimentolanmadığından Lobo’ya seyahat etmek oldukça zordu. Ancak bugün, Batangas City’den ya da San Juan’dan ulaşmak çok daha kolay.

Gelişmeye rağmen, Batangas’taki diğer çok daha yerleşik kıyı kasabalarına kıyasla hala tamer ve daha sessiz. Patronlarının çoğu, her şeyden çok daha fazla huzur arar. Bana gelince, saçlarımla veya mayo ile kalan kumdan endişe etmemi seviyorum. Haha!

Evim, bir gecede kalmak için gittiğimiz sabah deniz fenerine yürümeyi sever. Malabrigo Point Deniz Feneri (Faro de Punta Malabrigo) ulusal bir tarihsel dönüm noktasıdır. Geçmişte, deniz fenerinin etrafında olduğu gibi içeride de kontrol edebiliriz, ancak son ziyaretimiz sırasında, deniz fenerine sadece dışarıdan hayran olabiliriz. Aynı şekilde denize ve çevredeki alanlara bakan bir bakış açısı olarak hizmet ettiği için umursamıyoruz.

Agoda’da en iyi Lobo Resorts

Cerca Parola Beach Resort. Oranları ve fotoğrafları inceleyin! ✅

8. Taal Miras Kasabası

Taal başlangıçta Taal Gölü yakınlarındaki San Nicolas kasabasında bulundu. Taal yanardağı 18. yüzyılın ortalarında şiddetle patladığında eski eyalet finansmanının şimdiki yerine geçmesi gerekiyordu.

Ticarileştirme belirgin olmasına rağmen, şehir merkezi hala iyi korunmuş belediye binası binası ve sokakları çevreleyen ataların evleri ile güçlü eski şehir havasını ortaya çıkarıyor. Ancak kasabanın en önemli özelliği, Asya’daki en büyük Katolik kilisesi olduğu söylenen Basilica de San Martin de Gezileri (veya sadece Taal Bazilikası). Bir tepenin üstünde otururken, kesinlikle ilginin yanı sıra ünlü bir dönüm noktasıdır.

Aç olursanız, Batangas’ın Tapang Taal gibi imza yemeklerinden birkaçını deneyebilirsiniz.L Longganisa. Bunları, aynı şekilde yiyecek açma veya Pasalubong alışverişine gidebileceğiniz Taal Market yakınlarındaki Don Juan BBQ’dan satın alabilirsiniz.

Çok daha fazla zamanınız varsa, aynı şekilde Taal yapımı Barong Tagalong, Balisong yapımı ve Taal nakış ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Agoda’da en iyi Taal Hotels

Paradores del Castillo. Oranları ve fotoğrafları inceleyin! ✅

Plantacion Isabelle. Oranları ve fotoğrafları inceleyin! ✅

9. Fantasy World, Lemery

Vins Fantasy World’de eğleniyor
Çoğu turist, fantezi dünyasının Tagaytay’da, yakınlıktan beri, daha yüksek yükseklik ve yuvarlanan tepelerin zemininden beri bulunduğunu varsayar, ancak aslında Batangas’taki Lemery Belediyesi’nin saçaklarında.

Rakip Disneyland’a hazır olan muhteşem bir tarz park olması gerekiyordu, ancak bina durduruldu. Bugün, bitmemiş kalıyor, ancak terk edilmiyor. Zarif uçuşları peri masalları veya korkunç (veya Grimm) estetiğiyle dolu olanlar için en iyisi olan bir resim alanı hedefi olarak faaliyet gösteriyor. Aynı şekilde belirgin bir evlilik öncesi çekim yeridir.

Park ve operasyonel olmayan birkaç sürüş, neredeyse kavrayışınızdaki bir şey için özlem duyacaktır, ancak ulaşılamaz. Eylem eksikliğine rağmen, tüm konum hala Instagram’a layık. Aynı şekilde hareketli resimler için çekim yeri (fantastik, 2 inanıyor) ve TV şovları (Majika) oldu.

Parkın en önemli özelliği, planın merkezi olan yükselen kaledir. Yüksekliklerden korkmuyorsanız, birincil kulenin tepesine tırmanabilir ve parkın manzarasına ve çevredeki alanlara hayran olabilirsiniz.

Açılış Saatleri: Yazma itibariyle yönetim artık tesislerin içindeki turistleri mümkün kılmıyor. Bazı ziyaretçiler girişin önünde veya yol boyunca bir perspektiften fotoğraf çekerler. Ancak geçmişte, açılış rutini 8:00 – 17:00 idi.
Giriş Ücreti: Şu anda, ek olarak bildirilene kadar halka kapalıdır. Giriş ücreti kişi başına P100 olarak kullanılır.
Ulaşım: Olivarez/Rotonda’dan sınırlamak için bir jeepney veya otobüs (Cavite-Batangas sınırı). Jeepney için ücret P25 ve otobüs P39. Sınırdan, Lemery’ye bağlı bir jeepney gezinti, ancak sürücüye fantezi dünya girişine giden yolun kenarında sizi azaltmasını söyleyin. Ücret P18. Aynı şekilde özel bir gezi için bir üç tekerlekli bisiklete binebilirsiniz, ancak oran dik – sürüş başına P200.

✅ Çok daha fazla bilgi: Fantasy World Seyahat Rehberi!

Lemery’nin de plaj tatil beldeleri vardır, ancak beyaz kum görmeyi beklemez. Belediyenin kıyı şeridi çoğunlukla siyah volkanik kül ile doludur. Bu plaj tatil köyleri de dağlarda tünemiş olan fantezi dünyasından biraz uzaktır.

Agoda’da en iyi Lemery Beach Resorts

CML Beach Resort & Waterpark. Oranları ve fotoğrafları inceleyin! ✅

Orlando’nun Beach Resort. Oranları ve fotoğrafları inceleyin! ✅

10. Taal yanardağının görüntüleri

Taal Gölü’nün merkezi olarak, aynı şekilde bir adada (Luzon İlköğretim Adası) bir gölde (Taal Gölü) bir ada (Volcano Adası) olarak adlandırılır. Kesinlikle pitoresk ve sadece uzaktan zevk almak sakinleştirici olabilir, ancak gücünü hafife almayın. Çok, son derece aktif olduğu kadar en kötü ateşli ağzı var.

2020 patlamasından önce, Volcano Adası, kraterin kenarına ulaşmak isteyen turistler için kolayca erişilebilir ve bu küçük ama Mighty Nature’un harikasına hayret ediyor. Tagaytay’dan hayran kalsa da, Taal Gölü’ne daha iyi olmak için Talisay’a gidebilirsiniz.

Göl ve yanardağa harika bir şekilde bakması için sırt perched bir otele denetlemeniz gerekmez. Restoranlar ve satın alma merkezleri gibi bir dizi kuruluş, Tagaytay cazibe olarak lanse edilmesine rağmen, Laurel, Batangas’ta gerçekten bulunan İkiz Göller Kompleksi de dahil olmak üzere muhteşem bir manzara sunmaktadır.

Taal yanardağı manzaralı en iyi tatil köyleri

Kulüp Balai Isabel (Talisay, Batangas). Oranları ve fotoğrafları inceleyin! ✅

Noni’nin tesisi (Alitagtag, Batangas). Oranları ve fotoğrafları inceleyin! ✅

Escala Tagaytay. Oranları ve fotoğrafları inceleyin! ✅

Taal Vista Hotel (Tagaytay). Oranları ve fotoğrafları inceleyin! ✅

11. Lipa miras alanları ve mutfak

Lipa, birçok çağdaş kuruluşun yanı sıra altyapı ile son derece kentleşmiş bir şehir olabilir, ancak Batangan kimliği asla kaybolmaz. Şehir, tarihi yerlere, kiliselere ve imza Batangas mutfağına sahiptir.

Casa de Segunda, İspanyol sömürge döneminde mimari tarzı yineleyen iyi korunmuş bir ata evidir. San Sebastian Metropolitan Katedrali veya Just Lipa Katedrali, Batangas’ın yanı sıra en çok ziyaret edilen en eskilerden biridir.

Ve siz oradayken, Batangas Essential Merienda-Lomi ve Lipa tarzı Goto satın alın. Kahve sever? Bir yudum kapeng barako kıç al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Güney Amerika’daGüney Amerika’da

Güney Amerika’ya seyahat eden 7 tür gönüllülük deneyimi, kendi başına harika bir deneyimdir. Kuşkusuz, Arjantin, Bolivya, Şili, Peru ve geri kalanı mağazada canlandırıcı sürprizler var. Yine de, yoldayken gönüllülük işlerini