Vahşi Kuzeybatı Keşfetmek – Kimberley Sahili, Avustralya

Bizim için harika bir hafta oldu. Avustralya vahşi doğasının kuzeybatı kıyısındaki yolculuğumuz, Darwin’e giderken Nares Point ve Crocodile Creek North’dan devam ediyor.

Keşif gemimizde ilk gün batımımız National Geographic Orion oldukça özel. Gerçekten buraya yerleşmeyi ve sonra bu seçkin bölgenin vahşi yaşamını araştırmayı dört gözle bekliyoruz.

Biz çapadayken, ilk 1 o zaman bu sarımsı hemşire köpekbalıklarının 3’ü gemiyi daire içine almaya başlar. Zararsızdırlar ama yine de, gemideki doğa bilimcilerinden biri olan Steve’i izlemek elini suya sıçradı.

Tawny hemşire köpekbalıkları sadece yengeç, ahtapot ve bunun gibi şeyler yer.

Bununla birlikte, gece sonbaharında ortaya çıkan bronz balina avcıları Steve’in parmaklarından bir veya ikiinde memnun olurdu. Ürpertici bir düşünce.

Bugün Vansittart Körfezi’nin engebeli erişimlerini araştırıyoruz. Dünyadaki insan formunun en eski tasvirlerini içeren çok tanınmış bir Aborijin kaya sanatı için bilinir.

Körfez çevresindeki uçurumların tepesinde, manzaralara hayran olmak için tırmandık. Bu noktaya kadar yol yok, bu da her şeyi çok daha ilginç hale getiriyor. Ospreys ve üstümüzdeki muazzam yeşil kaplumbağa sadece altımızdaki plajda yüzme bulduğumuz muazzam yeşil kaplumbağa gerçekten vahşi doğada olma hissine katkıda bulunuyor.

Orion’a geri dönelim, biraz öğle yemeği için çalışıyoruz. Kesinlikle dünyanın bu ulaşılması zor kısmını keşfetmenin kötü bir yolu değil!

Kimberley Kıyısı boyunca uçurumları herhangi bir ölçekte vermek çok zor. Buradaki antik boab ağacı en az yarım bir yıl yaşında, ancak demir açısından zengin kırmızı uçurumların altında küçük görünüyor.

Bu bölgenin renkleri hakkında gerçekten muhteşem bir şey var. Derin kırmızı kaya kombinasyonu, çalılıkların fantastik yeşil ve gökyüzünün ve suyun canlı mavisi – olağanüstü bir yer. Bu arada, su hattındaki gri kayalar çizgisi gelgitin nereye geldiğini gösterir. Bu alan, birkaç metrelik dünyadaki en sert gelgit değişikliklerinden birine sahiptir.

Avustralya’nın batı kıyısında olsak da, bu sabah okyanusta güneşin doğuşunu görmeye yetecek kadar denizdeyiz. Çarpıcı bir manzara ve bugün erken bir başlangıç ​​yaptığımız için çok hoş olmayan değil.

Bu sabah manzarayı keşfetmek için bir helikopter için zodyak sürat teknelerimizi değiştiriyoruz. Ülkedeki en yüksek katmanlı şelale olan Mitchell Şelaleleri’ne bakmanın küçük bir yoluna gidiyoruz. Şelale heyecan verici bir olasılık ama başka bir helikopterde bir yolculuk gerçek bir heyecan. Ve bu bir plajdan çıkıyor!

Porosus Creek – tuzlu su timsah oyun alanı – görünümü kesinlikle çarpıcı. Gerçekten buradan bir Avustralya manzarasına bakıyormuş gibi hissetmiyor.

Mitchell Şelaleleri’ne olan manzara muhteşem. Bayan Romance yükseklikleri seviyor ama uçurum kenarlarına çok meraklı değil. Bu şelalenin görüşü onun için çok fazla cazip.

Bu düşüşlerin her birinin derin havuzları, yerel Aborijin halkı – Wunambal için kutsaldır. Wunggur’un – Wandjina’nın ruhları – bu havuzlarda yaşadıklarına ve onları rahatsız eden insanları cezalandırabileceğine inanıyorlar. Burada kimsenin yüzmesini durdurmak için yeterli… bu ve elbette burada tuzlu su crocs olması.

Plajımıza geri dönmek de aynı derecede güzel. Bu alanın etrafındaki sular sadece çarpıcı.

Kimberley içinde ve çevresinde kaya oluşumlarından yeterince alamayız. Yeryüzünde başka bir şey gibi değil. Sizinle biraz daha sonra paylaşmak için çok daha fazlası var.

Bir başka harika gün daha gün batımı geliyor. Bu yere veda etmenin zor olacağını hissediyoruz.

Sadece Kimberley’de bulunan Wandjina rock sanatı en az 4.000 yaşında, ancak dünyaya farklı. Başka hiçbir yerde geleneksel sahipleri tarafından hala korunan kaya sanatı değil.

Zaman zaman, bu toprağın velayetleri buraya gelir ve özel törenler yaparlar. Kendilerini ve sonra kayaları boyayacaklar, orijinal sanat eserlerine dokunacaklar, böylece resimler her zaman olduğu kadar parlak ve dinamik olmaya devam ediyorlar.

Bu sanat eserinin ölçeği ve Kimberley’nin her yerinde bulunan önemli sayılar şaşırtıcı.

Kimberley’i su perspektifinden görmek, bu yere bir bakış açısı elde etmenin olağanüstü bir yoludur. Çarpıcı su yollarını keşfeden, buradaki muhteşem kuş hayatı uçurumları… Bu zodyaklar sizi gerçekten hepsine yaklaştırıyor.

Ve yakın bir şekilde, yakın ima ediyorum. Özellikle Hunter Nehri boyunca motor olarak, bu tarih öncesi yaratıklara çok yaklaşıyoruz. Gerçekten yaşayan dinozorlar.

Doğal bilimcimiz bizi bu tuzluların bazılarına gerçekten yaklaştırabilir. Çok aç olmadıkları iyi bir iş – bizim ve onlarla arasındaki 3 veya 4 metrelik mesafenin üzerinde, bize ulaşmak istiyorlarsa, kuru araziye bile, çok fazla şansımız olmazdı.

Biz olurken gördüğümüz ve yaptığımız tüm olağanüstü şeylerBurun burada Kimberley daha uzun süre kalabilmemizi diliyor. Mrs Romance gibi listemde ciddi büyük dilekleri işaretledim. Ama ne yazık ki işler sona eriyor ve yakında yolculuğumuzun son ayağı için Darwin’de olacağız.

Ve işte buradayız. Kuru topraklara geri döndüğümüzde, masayı mümkün olduğunca deniz kenarına en yakın bulduk. Stokes Hill Wharf’taki yemek çok kötü değil, ama manzara sadece mükemmel. Bir ömür boyu bu geziyi sona erdirmenin ne bir yolu.

Bu haftanın Instagram günlüğünde çok mutlu olduğunuzu umuyoruz. Uzaktayken neler yaptığımız hakkında iyi bir fikir vermek için her şeyi bir araya getirmek oldukça zordu – özellikle Wilds veya Deniz’de bulunan çok sınırlı (ve pahalı) internet erişimi ile.

Önümüzdeki birkaç hafta boyunca Kimberley’de size bu fotoğrafçının cennetinde çektiğimiz olağanüstü çekimlerden bazılarını gösteren zamanımızın daha dolu bir şekilde durdurulacağız. Ayrıca size öğrendiğimiz birkaç hikayeyi ve olağanüstü şeyleri de anlatacağız. Umarım dünyanın bu akılda kalıcı bir şekilde çarpıcı kısmına bakmanız için size ilham verir.

Biz uzaktayken nasılsın? Herhangi bir macera oldu mu? Bize yorumlarda söyleyin!

Bay ve Bayan Romance tarafından Instagram üzerinden görüntüler: @MrandmrSromance, @hairromance, @Christina.Butcher – MRS R’nin Insta Hesabı ve @angryBastard!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Güney Amerika’daGüney Amerika’da

Güney Amerika’ya seyahat eden 7 tür gönüllülük deneyimi, kendi başına harika bir deneyimdir. Kuşkusuz, Arjantin, Bolivya, Şili, Peru ve geri kalanı mağazada canlandırıcı sürprizler var. Yine de, yoldayken gönüllülük işlerini