Kayıp Hisset: Yolda Çatalım

Yayınlanan: 01/23/2012 | 23 Ocak 2012

Seyahatimin sonu da zorlaşırken, bir kavşaktayım. Hayatımın bir sonraki aşamasına geçmeye hazırlanırken, önümde iki yol yatıyor ve hangisinin alacağından emin değilim.

Her zaman Avrupa’da yaşama hayalim oldu. Avrupa’yı çok seyahat ettim, ancak tek bir yerde çevrimiçi olmak, dili keşfetmek ve Avrupa yaşamını bir turist değil yerel olarak deneyimlemek istiyorum.

Kendimi her zaman Paris’te yaşamayı, peynir ve şarabın tadını çıkarmayı, dumanla dolu kafelerde oturmayı ve geceleri oldukça Fransız kızlarla parke taşı sokaklarında dolaşmayı düşündüm.

Ama inanıyorum ki Paris’te resmeddiğim hayat filmlerde aşırı romantikleştirilmiş gördüğüm hayat. Gümüş ekranın Paris’i günlük yaşamın Paris’inden farklıdır.

Bu gerçekleşmeye geldiğimde, Avrupa’da bana en çok hitap eden diğer şehir Stockholm.

Paris beni gizemiyle çekiyor, ancak gerçekten Stockholm daha gerçekçi bir seçenek. Orada birçok arkadaşım var, şehir dünyada tercih ettiğimden biri, aynı zamanda dili keşfetmek istiyorum.

İlkbaharda orada yaşamanın yanı sıra yaz mevsiminde beni gerçekten heyecanlandırıyor. Yaz aylarında İsveç, enerji ile de enerji ile patlıyor. Sonuçta, orada çok güzel bir hava durumu alamıyorlar, bu yüzden İsveçliler bundan tam olarak yararlanıyorlar.

Ama yolumdaki çatal Paris ve Stockholm arasında değil.

Stockholm ve New York arasında.

Ya da, arkadaşım Jason’ın bana söylediği gibi, bu gezimi uzatma ve son olarak yerleşmeyle anlaşmaya varmak için örtülü bir girişim arasında bir seçenek.

Ve bir bakıma haklı.

Ruhum büyük elma için yanıyor. Buna inanmadığım bir gün yok. İnsanlar bana ev aradığımı bana sorduğunda, New York düşünmeden ağzımdan patlar.

New York City hakkında sevmediğim hiçbir şey yok.

Arkadaşlarımdan koşul güncellemelerini ve olayları görmek beni daha da fazla ev sahibi hale getiremiyorum. Bunu şimdi bestelediğimde, orada olmamak için talihsiz hissetmeye yardımcı olamıyorum. Oraya aitim, tüm yolculuklarım bittiğinde, orada ikamet edeceğim.

Ama hayatta işler yapamazsınız. Şans bir kez vurur. Kapılar her zaman yanı sıra açılır, ancak bir kapı kapandığında kendini kilitler. Robert Frost, yolda bestelendiğinde alınmadığı gibi:

“Yine de yöntemin tam olarak nasıl yol açtığını anlamak, geri dönmem gerekip gerekmediğinden şüphe ettim.”

Bir yoldan indiğinizde, geri dönüş yoktur.

NYC’ye taşınırsam, Stockholm’den kaçınırsam, Avrupa’da (yarı) genç, kaygısız bir adam olarak çevrimiçi bir olasılık daha alacak mıyım?

Sonunda yerleşecek, bir kız arkadaşını keşfedecek ve kökleri yıkacak ve daha sonra Avrupa’da biraz vahşi ve kaygısız olma olasılığımı özleyecek miyim?

Kaçırılan fırsattan pişman olacak mıyım? Yoksa Stockholm’e taşınacak ve hoşlanmayacak mıyım?

Ben oradayken New York’u mu özlüyorum? Stockholm’un sonsuza dek olmayacağını anladığım için bazı kökleri bırakmaya mı dayanacak mıyım? Bu kadar da kendini gerçekleştiren bir kehanet olacaktı, bu şekilde yapmamdan beri kalıcı olarak değil mi?

Saat sıfıra inerken, gerçekten seyahatimi uzatmaya çalışıp çalışmadığımı soruyorum. Belki de sonsuza dek Peter Pan olmak istiyorum. Dışarı çıktığımda, genç, kaygısız backpacker’ları görüyorum ve kendime inanıyorum, “Bu dünyada biraz daha uzun süre kalamaz mıyım? Sadece bir ay daha incinmez. ”

Sonuçta, kitabım gelecek yıl çıktığında, yine de Amerika’ya geri dönmem gerekecek. Stockholm sadece geçici olurdu. İsveç’te altı aylık maliyet, Peter Pan’a biraz daha uzun olmaya çalışıyor, sırt çantamdan altı ay daha harcamak için bir yöntem mi?

Kökler istediğimi anlıyorum. Bir spor salonuna sahip olmak istiyorum. Arkadaşların aramasını istiyorum. Düzenli olabileceğim restoranlar istiyorum. Bölgesel mekânı istiyorum.

Ama sonunda yaklaştıkça korkuyorum. Tek bildiğim seyahat. Kim olduğumun bir parçası. Seyahat etmeye başladığımdan beri tek bir yere yerleşmedim. Bir süre durduğumda bile, her zaman tekrar devam edeceğimi anlıyorum. Seyahat etmeyi asla bırakmayacağım olsa da, kökleri olmanın yanı sıra tek bir yere yerleşmede iyi teklif vermeyeceğimden endişeleniyorum.

Belki Stockholm, gezginden yarı göbeklere “köprüm” dir.

Bu makaleyi oluştururken bazı sonuçlara varabileceğimi gerçekten ummuştum. Bu yayın üzerinde haftalarca acı çektim, ancak bunu oluştururken, her zamanki gibi kaybolduğumu, emin olmadığımı fark ettim. Düşüncelerimi ve duygularımı oluşturmak hangi yolu aşağı inmek istediğimi seçmeye yardımcı olmadı.

Her iki seçeneği de değerlendirirken ikisini de istiyorum. Bir klon üretebilmeyi arzu ediyorum!

Ama yöntemin tam olarak nasıl yol açtığını anlıyorum; Alabileceğim tek bir yol var.

Ocak Şubat ayına kadar ilerlerken Şubat ayına kadar uçuş evime girerken,o Yakında hangi yolu istediğimi seçin.

Şimdilik, yoldaki çatallara biraz daha bakacağım, bir işaret bekleyeceğim.

Günde 50 $ ‘dan dünyayı nasıl gezinir

New York Times çok popüler Ciltsiz Koyuşma Kılavuzu, dövülmüş yoldan çıkmanız, paradan tasarruf etmenizi ve daha derin bir seyahat deneyimine sahip olmanızı sağlamak için seyahat sanatında nasıl ustalaşacağınızı tam olarak öğretecek. BBC’nin “Bütçe Planı Gezginleri İncil” adını verdiği A’dan Z planlama rehberiniz.

Daha fazlasını keşfetmek için buraya tıklayın ve bugün okumaya başlayın!

Seyahatinizi rezerve edin: lojistik ipuçları ve hileler
Uçuşunuz
Skyscanner’ı kullanarak ucuz bir uçuş bulun. Web sitelerini ve dünyanın dört bir yanındaki havayollarını aradığı için tercih ettiğim göz atma motoru, böylece her zaman hiçbir taşın bırakılmadığını anlıyorsunuz.

Konaklamanızı ayırtın
Pansiyonunuzu Hostelworld ile rezerve edebilirsiniz. Bir pansiyon dışında bir yerde kalmak istiyorsanız, konukevleri ve oteller için en ucuz fiyatları sürekli olarak iade ettikleri için Booking.com’u kullanın.

Seyahat sigortasını hatırlamayın
Seyahat sigortası kapsamı sizi hastalık, yaralanma, hırsızlık ve iptallere karşı koruyacaktır. Her şeyin ters gitmesi durumunda kapsamlı bir güvenlik. Geçmişte birçok kez kullanmak zorunda olduğum için asla onsuz bir yolculuğa çıkmam. En iyi hizmeti ve değeri sunan tercih ettiğim iş:

Güvenlik Wing (herkes için en iyisi)

Seyahatimi sigortalayın (70’in üzerinde olanlar için)

Medjet (ekstra tahliye kapsamı için)

Seyahatinizi rezerve etmeye hazır mısınız?
Seyahat ederken kullanabileceğiniz en iyi iş için kaynak sayfama göz atın. Seyahat ederken kullandığım her şeyi listeliyorum. Onlar sınıfın en iyisidir ve seyahatinizde onları kullanmak için yanlış gidemezsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Cadılar Bayramı Karışık İçecekler – Takvimdeki en ürkütücü geceye yaklaştıkça sadece gözleriniz için Martini SerisiCadılar Bayramı Karışık İçecekler – Takvimdeki en ürkütücü geceye yaklaştıkça sadece gözleriniz için Martini Serisi

, size çarpışan her şeyi boşaltmaya yardımcı olmak için size birkaç yatıştırıcı karışık içecek getireceğimize inandık gece. Her zamankinden etkilenen Martha Stewart’dan etkilenen, işte sadece MARTINI serisi için bizim. Çocukken,