Dünyada Seyahat etmeye Hazırlık: Nasıl Yapılır Kılavuzu Bölüm#1

Evinizi sunun, tüm eşyalarınızı saklayın, görevinizi durdurun ve sevdiklerinize veda edin. Kulağa yeterince basit geliyor, değil mi? Yanlış. Dürüst olmak gerekirse, destansı bir maceraya gitmeden önce, aylarca önceden vurgulanacak ve düzenli olarak merak edeceksiniz: İdeal kararı mı veriyorum? Cevap: Evet! Dünyayı dolaşmaya hazırlanmak sinir bozucu gibi görünebilir. Ancak, yoldayken, tüm stresleriniz gidecek! Karşılaşacağınız insanlar, göreceğiniz manzaralar, örnek alacağınız yiyecek yelpazesi ve yöntem boyunca yaşayacağınız deneyimler asla unutamayacağınız anılardır. Bizden al, bu hayat değiştiren anlar paha biçilemez.

Seyahatte paha biçilmez bir an: Dariece saçlarını bir köy kadını tarafından örülüyor, Quirimba Adası, Mozambik.
Dünyayı dolaşmanın yanı sıra her şeyi azaltmaya karar vermek, imkansız bir rüya gibi görünebilir. Ancak değil! Eğer yapabilirsek, herhangi bir kişi bunu yapabilir. Dünyada seyahat etme hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için satın almanız gereken adımların bu listesini bir araya getirdik.

İlk adım, hayatınızdan çok daha fazlasını elde etmek istediğinizi fark etmek (veya kabul etmek). 9-5’ten bir kabin içinde oturmak yanı sıra, sevdiğiniz bir meslek keşfettiyseniz ve bu tür yaşam tarzını takdir ederseniz, maddi şeyler için zor kazanılan paranızın maliyeti tamamen iyidir. Bizim için farklı bir şey istiyoruz. Bu normal yaşam yöntemi onu kesmeyecek!

Bu bir kabin içinde oturmaktan kesinlikle farklı! Hindistan’da 4 günlük deve safarimiz.
Bir sonraki adım para durumunuza bir göz atmak. Dünyada seyahat etmek için yeterli paranız var mı? Bir dünya gezisi için gereken bütçe planı, nereye gittiğinize ve ne tür seyahat tarzına sahip olacağınıza bağlı olacaktır. SE Asia’ya seyahat eden solo bütçe planı backpacker iseniz, ayda 1000 $ ‘dan çevrimiçi olmayı bekleyin. Afrika’ya seyahat ediyorsanız, bunun 1.500 – 2.000 dolar arasında çok daha fazla olmasını bekleyin. Alt kıtaya (Hindistan, Sri Lanka ve Nepal) gidiyorsanız, ayda 800 $ ‘dan çevrimiçi olabilirsiniz. Orta Doğu için bütçe planınızın ayda yaklaşık 1.800 $ olmasını bekleyin. Birlikte seyahat eden 2 kişi için bu rakamları alın ve%50 ekleyin.

0.80 $ ‘a kadar yiyebileceğiniz “Thali” yemekleriyle Hindistan kesinlikle bir bütçe planı hedefi!
Para düşük iseniz, bu para sorununun üstesinden gelmek için başka yöntemler de vardır. Varlıklarınızı sunmak (ev, araçlar, mobilya, bazı hisse senetlerinde para, vb.) Sıradan bırakmaya ve yeni bir şeye göz atmaya kararlıysanız, yoldayken daha az para harcayabilirsiniz. Couchsurfing, ev bakımı, yiyecek karşılığında çalışmanın yanı sıra konaklama (woofing veya çalışma) veya seyahat ederken gelir için çalışarak (meyve, barmen, akıl hocası İngilizce, vb.) Bankanızdaki düşük fonların düşük fonların Hesap sizi hayalini yaşamaktan, bir iradenin olduğu yerde, bir yol var.

Dünyayı dolaşmaya hazır olduğunuz son düşünceye geldikten sonra, nereye gitmek istediğinizi anlamanız ve bir tür kaba güzergah bulmanız gerekecek. Bu da eğlenceli ve basit bir kısım. Çevrimiçi bazı araştırma çalışmaları yapın, bazı forumları, favori seyahat bloglarımızı inceleyin ve bazı rehber kitapları (yalnız dünya tercih ettiğimiz kitabımızdır) kontrol etmek için bölgesel kütüphaneye veya kitapçıya gidin. 2. büyük seyahatimizi planlarken, dünyanın bir haritasını satın aldık ve olası hedeflerimizi işaretleyen yapışkan etiketlerle duvarımıza yayınladık. Afrika’dan önce mi, Orta Doğu’ya mı gitmeliyiz? SE Asia’daki en sevdiğimiz yerlerden birkaçını tekrar ziyaret etmeliyiz? Bütçe planını biraz da bir safari yapmak istiyor musunuz?! Nereye gideceğini planlamak son derece heyecan verici. Bizim için küçük bir iş oldu ve gerçekten bize her geceye bakmak için bir şeyler verdi. Seyahat etmeye hazırlanmak neşeli bir zaman olmalı.

Biz aşağıda Rift Vadisi manzaralı zevk. Bu, Masai Mara, Kenya’daki safarimizden önce.
Bir sonraki dünya çapında seyahat etmeye hazırlanmak için pasaportunuzun tarih kadar olmasını sağlamaktır. Ülkelerine girmenize izin vermeden önce, birçok hükümetin sona ermeden önce pasaportunuzda en az 6 ay kalması gerekecektir. Bizim gibi, bir yıl veya daha uzun bir süre dünyayı dolaşmayı planlıyorsanız, pasaportunuzda bol miktarda zamanınız olduğundan emin olmak için kesinlikle gereksinim olacaksınız. Seyahat ederken pasaportunuz her neyse. Bu, ülkelerin (ve dışarıda) biletiniz… Bu CR’yi kaybeden insanların çok fazla korku hikayesi duydukUcial belge, yaşam çizginiz gibi davranın! Aynı şekilde, vize pulları ve çıkartmalar için pasaportunuzda yeterli boş sayfa kaldığınızdan emin olmak için gereksinim.

Pasaportunuza dikkat edin, ülkelerdeki (ve dışında) biletiniz… onsuz, kayboldunuz!

Pasaportunuzun tarih kadar olduğundan emin olduktan sonra, seyahat etmek istediğiniz ülkeler için vize durumunu incelemeniz gerekecek. Vize, bir sınırdan daha bir ülkeye geçtiğinizde elde ettiğiniz bir pul veya etikettir. İster kara ister hava ile görünüyor olun, pasaportunuzu göstermeniz ve bu giriş damgasını almanız gerekecek. Aynı şekilde bir ülkeden çıktığınızda bir pul alacaksınız.

Türkiye’den Gürcistan’a son derece garip bir sınır geçidi (bir bina bölgesi gibiydi!).

Birçok vize damgası ve çıkartma göçmenliğe varışta sunulmaktadır ve diğerlerinin önceden satın alınması gerekmektedir. Geliştirme vizesi satın almak için ihtiyacınız olan ülkeler şunlardır: Hindistan, Vietnam, Myanmar, Çin ve Mozambik. Birçok vize, 30 gün boyunca ülkede kalmanızı sağlar. Bazıları 6 aya kadar etkinleştirilir. Bazı vizeler ücretsizdir, diğerleri değil. Şimdiye kadar ödediğimiz en pahalı vize, Mozambik, 108 $/kişi (her kuruşa değer!) için bir ülkenin vize durumunu her zaman oraya gitmeden önce inceleyin. Kendinizi bir sonraki yolculuğunuz için uçuş terminalinde kendinizi keşfetmek istemezsiniz ve o zaman binişin reddedilmesinin yanı sıra pansiyonunuza geri gönderilmeyi de reddetmek istemezsiniz!

Filipinler için vize damgamız.

Sırada, hangi aşılara ihtiyacınız olacağını keşfetmek. Bu kolay. Bölgesel Seyahat Merkezinize gidin ve oradaki doktorla denizaşırı planlarınıza gidin. Belirli ülkelere giriş için hangi çekimlerin yanı sıra sağlık ve zindeliğiniz ve güvenliğiniz için önerilenlerin yanı sıra sizi teşvik edecektir. Seyahatten en az 2 ay önce bunu yaptığınızdan emin olun, çünkü çekimlerin birkaçı belirli bir süre boyunca aralıklı hale getirilmelidir. Örnek olarak, Kenya’dan ayrıldığımızda ve sınırı Tanzanya’ya geçtiğimizde, sarı humma aşısının kanıtını göstermemiz gerekiyordu, ya da girişin reddedilmesi gerekiyordu. Bu atış da Güney Amerika’ya ve Afrika’nın diğer bölgelerine seyahat ederken de gereklidir.

Doktor ofisine korkunç bir yolculuk! Seyahat etmeden önce aşılarınızı alın.

Özetlemek için: Seyahat etmek istediğinizi fark ettiniz, seyahatinizi sürdürmek için bir yöntem buldunuz, müthiş dünyamızda ziyaret etmek istediğiniz bir karar verdiniz, pasaportunuzun şu şekilde olduğundan emin oldunuz. Tarih kadar, kolunuz bir iğne yastığı gibi kullanıldı ve ziyaret edeceğiniz ülkeler için vize koşullarına baktınız. Vay canına!

Dünyayı dolaşmaya hazırlanmak için bir sonraki adım şöyledir: seyahatiniz için ödeme için en iyi yöntemi bulmak (nakit, kredi skoru kartları, gezgin çekleri, banka vb.) Ne paketlenmeli. Tüm bu konular burada dünyayı dolaşmaya hazırlanırken tartışılmaktadır: Nasıl Yapılır Kılavuzu Bölüm 2.

Şimdi bir gezi mi planlıyorsunuz?

Sigorta kapsamınızı buradan alın:

Backpackers için en iyi seyahat sigortası kapsamına başvurun!
Dünya göçebeleri kolay, ucuz ve hareket halindeyken sunulur! [widget id = ”text-55 ″]

Feragatname: Yolda keçilerle ödenen her türlü rezervasyon, sipariş veya hizmet, okuyucularımıza kesinlikle ek bir ücret almayacaktır. Satın alma işleminiz, bağlı kuruluş satışlarıyla keçileri yolda tutmaya yardımcı olur, bu yüzden bunun için size teşekkürler!

Beğeniyor mu? İğnele! ?

Feragatname: Yoldaki keçiler, Amazon ortağı ve aynı zamanda diğer bazı perakendeciler için bir bağlı kuruluş. Bu, blogumuzdaki bağlantıları tıklatırsanız ve bu perakendecilerden satın alırsanız komisyonlar yaptığımızı gösterir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post