Seyahat, Tatiller ve Zaman Sorunu

Son Güncellendi: 3/10/21 | 10 Mart 2021

Ben büyürken evim seyahat etmedi. Tipik turistlerdik. Çoğu modern, orta sınıf Amerikan ailesi gibi, herhangi bir yere gidersek, tatilde olduğumuzdan beri-iş yılının takvimine bağlı, sabit bir başlangıç ​​ve son ile kısa boş zaman gezileri, etrafta daha yaygın olarak ortalanmış Akrabaları Ziyaret Etme: Florida’da büyükannemi görmek için kuzenlerimi veya uzun yol gezilerini görmek için Philadelphia’ya.

Uzun arabalar ve kamyon gezileri, büyük zincir otellerde geceler ve stil parkları görenler kurs için eşitti.

Ben on bir (ve gerçekten de gerçekten zevk almak için genç), birkaç gün Bermuda’ya gittik. Ve on altı yaşındayken bir yolculuk yaptık.

Ama bu şimdiye kadar sahip olduğumuz en çılgındı.

Orta sınıf Amerikalıların olması gerektiği gibi “seyahat ettik”. Bizim için egzotik destinasyonlara hiçbir sırt çantası gezisi, kamp gezileri veya gezinti yoktu. İyi arkadaşlarım ve hane halkları aynı rutine uydular. Toplumun onlara söylediği yöntemi tatil yaptılar.

Aklımda, bu seyahatti: iş hayatının ritminde organize bir duraklama, yetişkin kurum molasında olmanın eşdeğeri. Çok çalıştınız, sonra kendinizi her şey dahil bir varış noktasına kısa bir uçuş uzaklaştırdınız veya zamanınızı bir akrabanın oturma odasında ofisten uzaklaştırdınız. Hayatın gerçekten başlayabileceği bu efsanevi emekliliğin zamanı gelene kadar, onlarca yıl boyunca her hafta içi işe gitmek için dayanıklılığı toplayabileceğiniz için yeterli zaman ayırdınız.

Seyahat, yaşlı, emekli veya zengin olduğunuzda yaptığınız zaman alıcı bir girişimdi. Ya da kırılmış bir üniversite stajyeri olduğunuzda ve dünyada bir özen yoktu. İşte o zaman dünyayı gerçekten görebilir ve onu kavrayabilirsin.

Geri kalan yetişkinler için değildi. Çalışmak zorundaydık. Biz sadece bir tatil için yeterli zaman vardı.

Bit tatil balonumda büyüyen, otel, yolculuk, tatil köyleri ve sizi cazibeden cazibeye servis eden dev otobüs turlarının ötesinde bir dünya olduğunu hiç fark etmedim. Dedikleri gibi, bilmediğinizi anlamıyorsunuz.

Bu yüzden Tayland’a yapılan bir gezide ilk sırt çantalı gezginleri tatmin ettiğimde şok oldum. Bu yolculuktaki sırt çantası kültürünü keşfetmek, dünya görüşümde bir paradigma değişimi yarattı. Aniden baloncuğumdan daha fazlası olduğunu fark ettim. Sanki hayatı ilk kez görüyordum.

Bu yüzden eve geldim, işimi durdurdum ve seyahat etmeye gittim.

Kendime bir gezgin olarak inandım: aynı anda büyük insanları tatmin ederken, ilginç deneyimler yaşarken, içinde yerimin daha derin bir şekilde anlaşılmasını umarak dünyanın katmanlarını geri çeken cesur bir kişi yol.

Kitap turumla ilgili en sık sorulan endişelerden biri seyahatinizi en üst düzeye çıkarmaktı. “Göçebe olacak on yılım yok Matt. Sadece bir hafta içinde ne yapabilirim? ”

Filmler, medya ve pop kültürü bize çalışan bir yetişkin olduğunuzda tatillerin yaptığınız şey olduğunu öğretti.

Seyahat zamanınız olduğunda yaptığınız şeydir.

Bir şehri görmek için sadece bir haftanız ve görülecek şeylerin uzun bir listesi olduğunda kim cesur bir gezgin olabilir?

Birisi size “seyahat edeceğiz” dediğinde, buna zamanla bir şey olarak inanma eğilimindesiniz. Bu şekilde inanmak için programlandık.

Yine de, kitabımda bahsettiğim gibi, seyahat gerçekten bir süre değil. Bu bir düşünce yöntemidir.

İster iki gün veya iki hafta veya iki yıl olsun, seyahat bir zihin belirtisidir.

“Seyahat” i, yüzeyin altına kazarak bazı keşifler dahil olarak tanımlıyorum. Dış: dünyayı ve içindeki insanlar hakkında keşfetmek. Aynı şekilde iç: yeni şeyler denemek ve kendinizi rahatlık alanınızdan itmek. Aynı şekilde, yönteminizi keşfetmenin yanı sıra kaybolma veya karışık olma ile aynıdır.

Bu bir gün, bir ay, bir hafta veya bir yıl içinde ortaya çıkabilir.

Seyahate, bir tatilden daha uzun süren bir şey olarak inanmayın.

Buna sadece belirli demografilerin yapabileceği bir şey olarak inanmayın.

Buna insanüstü güçlere veya enerjiye ihtiyaç duyan bir şey olarak inanmayın.

Kendinizi oraya koyduğunuzda yapabileceğiniz bir şey olarak düşünün, yeni insanları tatmin etmeye, rahatlık alanınızdan çıkmaya çalışın ve kendinizi zorlayın.

Paris’e gidiyorsanız ve şehir hakkında gerçekten keşfetmek istiyorsanız, “Eh, sadece bir haftamız var. Yapılacak çok şey var. Geri döndüğümüzde daha fazlasını keşfedeceğiz. ”

Yolculuğunuz kendinizdir. Ne istiyorsan onu yap.

Yapılacaklar listesini atın. Önceden belirlenmiş bir rota boyunca sizi düşüren Louvre’u ve sizi düşüren otobüslerden ayrılın. Tüm bunları hatırlayamıyor. Zaten görülmesi gereken bir şey yok.

Kendinize “Dünyada her zaman olsaydı burada ne yapacağım? Bu şehri tam olarak nasıl görebilirim? ”

O zaman bunu yap.

Pişirme C gibi yeni bir etkinliğe kaydolunLass veya garip bir yürüyüş turu. Bölgesel bir buluşmaya gidin. Yerlileri tatmin etmek için paylaşım ekonomik iklimini kullanın. Telefonunuzu otelde bırakın, sosyal medyadan çıkın ve yürüyüşe çıkın. Bölgesel pazarda yiyin.

Günlerin kendilerini doldurmasına izin verin.

Günlerin ortaya çıkmasına izin verdiğinizde seyahat en harika. Hepimiz en çok akılda tutarak rastgele, planlanmamış karşılaşmalardır.

Bu, seyahatinizin ne kadar sürdüğü önemli değil.

Tatilde yanlış bir şey yok. Hepimiz gevşemek için zaman gerektiriyoruz. Ancak seyahatin elde ettiğimizden daha fazla zamana ihtiyacı olduğu konsepti bir kenara bırakalım. Değil.

Seyahat zamanla ilgili değil. Zihniyetle ilgili.

Bu yüzden bir sonraki seyahatinizde gezginin zihniyetini yanınıza alın.

“Göze çarpması” kontrol listenizi bırakın, bu ilk on listedeki yerleri önleyin, akışa gidin, yeni şeyler deneyin, yeni insanları tatmin edin ve kendinizi yeni sınırlara itin.

Bu uzayda, bu tutumu koruyarak, soğan katmanlarını geri çekecek ve hedefi arzu ettiğiniz daha derin yöntemde anlayacaksınız.

Sizi sadece fotoğraflarla dolu bir akıllı telefonla bırakan bir geziye değil, çekirdeğe taşıyan bir gezi üreteceksiniz.

Günde 50 $ ‘dan dünyayı nasıl gezinir

New York Times çok popüler Ciltsiz Koyuşma Kılavuzu, dövülmüş yoldan çıkmanız, paradan tasarruf etmenizi ve daha derin bir seyahat deneyimine sahip olmanızı sağlamak için seyahat sanatında nasıl ustalaşacağınızı tam olarak öğretecek. BBC’nin “Bütçe Planı Gezginleri İncil” adını verdiği A’dan Z planlama rehberiniz.

Daha fazlasını keşfetmek için buraya tıklayın ve bugün okumaya başlayın!

Seyahatinizi rezerve edin: lojistik ipuçları ve hileler
Uçuşunuz
Skyscanner’ı kullanarak uygun fiyatlı bir uçuş bulun. Web sitelerini ve dünyanın dört bir yanındaki havayollarını aradığı için tercih ettiğim göz atma motoru, böylece her zaman hiçbir taşın bırakılmadığını anlıyorsunuz.

Konaklamanızı ayırtın
Pansiyonunuzu Hostelworld ile rezerve edebilirsiniz. Bir pansiyon dışında bir yerde kalmak istiyorsanız, konukevleri ve oteller için en ucuz fiyatları sürekli olarak iade ettikleri için Booking.com’u kullanın.

Seyahat sigortasını hatırlamayın
Seyahat sigortası kapsamı sizi hastalık, yaralanma, hırsızlık ve iptallere karşı koruyacaktır. Her şeyin ters gitmesi durumunda kapsamlı bir güvenlik. Geçmişte birçok kez kullanmak zorunda olduğum için asla onsuz bir yolculuğa çıkmam. En iyi hizmeti ve değeri sunan tercih ettiğim iş:

Güvenlik Wing (herkes için en iyisi)

Seyahatimi sigortalayın (70’in üzerinde olanlar için)

Medjet (ekstra tahliye kapsamı için)

Seyahatinizi rezerve etmeye hazır mısınız?
Seyahat ederken kullanabileceğiniz en iyi iş için kaynak sayfama göz atın. Seyahat ederken kullandığım her şeyi listeliyorum. Onlar sınıfın en iyisidir ve seyahatinizde onları kullanmak için yanlış gidemezsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post