Gainesville, Florida – Bahar tatilinizi kelebekler ve timsahlarla geçirin

Florida’ya bir bahar tatili aile gezisi mi planlıyorsunuz? Daytona veya Clearwater’daki bir plajda güneşte pişirildikten sonra, iç kısımda dönün, ardından Florida Üniversitesi, kelebekler ve timsahlara ev sahipliği yapan Gainesville’e bir aile yolculuğu için birkaç saat kuzeye gidin.

Parmak uçlarınızda kelebekler

Earlton’daki Great House Butterfly Farm’a bir ziyaret (GÜNCELLEME: Bu cazibe şimdi kapalı olabileceğine inanıyoruz), Gainesville’den sadece birkaç mil aşağıya, kelebekler hakkında büyülü bir şey olduğuna ikna edecek. Sonuçta, bulanık tırtıllar olarak başlarlar, ortaya çıkmadan önce, karmaşık tasarımlarda gizlenmiş, gökyüzünde zarif bir şekilde yüzmek için huysuz bir Chrysalis’te yaşarlar.

Great House, Florida’ya özgü kelebek yetiştirme konusunda uzmanlaşmış bir çalışma çiftliğidir. Tur, bir rehberin bir kelebeğin anatomisini açıklamak için sahne kullandığı “Kelebekler 101” üzerine eğlenceli bir iç mekan sunumu ile başlar. Dikkat. Gruptaki biri bir kelebek gibi görünecek. Bir kelebeğin hortumunun sadece geriye doğru bir çocuk partisi lehine çalıştığını biliyor muydunuz?

Tur, hangi bitkilerin tırtılları çektiğini ve hangilerinin yetişkin kelebekler için olduğunu öğrenmek için bahçede bir yürüyüşle devam ediyor. Eve döndüğünüzde o ot katilini atın çünkü kelebeklerin hayatta kalmak için yabani otlara ihtiyacı vardır.

Ama kelebek ahırında en çok eğleneceksiniz. Sünger boya fırçaları ve Gatorade çözeltisinin (Florida Üniversitesi’nde icat edilen) kapları, kapıdan geçerken mevcuttur. Boya fırçanızı çözeltiye batırın, ardından kelebeklerin beslenmesi için arazisini izlemek için hala tutun. Bir kıkırdama veya en azından bir gülümseme garanti edilir.

Kelebek temasına devam eden Gainesville’deki Florida Üniversitesi kampüsünde bulunan Florida Doğa Tarihi Müzesi’ne gidin. Bilim adamlarını McGuire Lepidoptera Merkezi’nde ve biyolojik çeşitlilikte üç kata yayılan bir kelebek koleksiyonunda çalışırken gözlemleyin.

Kelebek yağmur ormanlarında bir yürüyüş (veya bilim adamı konuşmasında vivaryum) başka bir interaktif kelebek fırsatı sunar. Ekranlı muhafazada, tropik peyzajın etrafında uçan yüzlerce kelebek barındırıyor. İnsan yapımı şelale tarafından bir bankta dinlenmeyi bıraktığınızda, omzunuza bir kelebek sadece bir kelebek inebilir.

Florida Doğa Tarihi Müzesi’ni ziyaret ederken, Florida fosillerine, Kuzeybatı Florida su yolunun yaşayan yaratıklarına veya Güney Florida’daki Kızılderili yaşamının gösterileri için diğer sergilere uğrayın.

Ayak parmaklarınızdaki timsahlar

Paynes Prairie Koruma Eyalet Parkı’nda 22.000 dönümlük Prairie Wilderness Gainesville’den mikanopiye kadar uzanıyor. Bu yolculukta, Gainesville’in eteklerinde, Koruma Alanı’nın kuzey kenarında bulunan (3 mil gidiş-dönüş) La Chua Trail’de yürüyün. Alachua lavabosunun çamurlu kıyısında kendilerini güneşlendirirken timsahları arayın. Yolun sonunda bir gözlem kulesi bulunur. Ne görüyorsun? Bu ağaçların altında duran bir bizon sürüsü mi? Dikkatli bir söz – Timsahlar burada kraldır, bu yüzden küçük çocuklara yakından dikkat edin. Parkın ana girişi Micanopy’de on mil güneyde yer almaktadır, bir ziyaretçi merkezi konukları koruma tarihi, jeolojisi ve biyolojisine tanıtır. Prairie’de dolaşan vahşi atlara bir göz atıp yakalayamayacağınızı görmek için 50 metrelik gözlem kulesine tırmanın.

Eğer gidersen:

Aileler, I-75’te 384 numaralı çıkışta Carlson Gainesville, Gainesville, Florida, Amerika Birleşik Devletleri ve Holiday Inn Express’in Country Inn & Suites dahil olmak üzere Gainesville bölgesinde çeşitli bütçe ve orta sınıf konaklama bulacaklar. Gainesville, sürdürülebilir tarıma odaklanan bir dizi restorana sahiptir. Şef Bret Gill’in yerel olarak üretilen sebze ve etlerden en iyi şekilde yararlandığı Mildred’in Big City Food’da bir akşam yemeği, savurganlığa değer.

Tucson merkezli yazar Donna L. Hull, çevrimiçi ve basılı yayınlar için seyahat ve insan ilgisi içeriği yazma konusunda uzmanlaşmıştır. Popüler blogum, Kaşıntılı Travel Feet, Baby Boomers için aktif seyahat dünyasını araştırıyor.

İlişkili

Beyaz takım elbise ve hasır şapkalarda Miami ve Küçük Havanagentlemenleri ziyaret etmek sokaklarda dolaşıyor, geleneksel Latin veya Afro-Küban ritmi ile titreşen müzik vitrinlerden dökülüyor ve Küba kahvesi, kızarmış domuz eti ve kızartma tavuk aroması havada. Bu sadece “Küçük Havana” olabilir, Miami’nin bir yerleşimi,…
16 Eylül 2019in “Plaj Tatilleri”

Dinozorlardan daha iyi… Kelebekler, tarantulalar ve hamamböceği aileleri tatilde ikna ediyor. Böceklerin gnashing, insan yiyen dişleri yoktur, ancak kıllı bacaklar, parlak renkli kanatlar ve hatta kötü görünümlü dişler de dahil olmak üzere kendi çekiciliği vardır. Böcekleri görmek için en son ve en büyük yer olan kelebek evleri, Amerika Birleşik Devletleri’nin her yerine yayılıyor.
10 Ağustos 2011 “Colorado”

Florida Keys Yol Trip: Key Largo’nun Big Pine Anahtarı ve Florida Keys’e gidiyorsanız, muhtemelen DOI’sinnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post