NICE: 28 best things to Do & places to visit (South of France)

There’s something about great that makes one joyful.

Our spirits were down before we arrived in Nice. Vins lost his phone to a group of scammers in our previous stop, so we were looking forward to a much-needed and much-deserved change of scenery. We just wanted things to be, well, nice. This trip delivered that, alright. but what we got was a lot more.

Nice is one of those cities that can instantly put a smile on your face. even ideal now, as I’m typing this and remembering my time, I can’t help beaming. Whether it’s the sunny weather, the laidback atmosphere, the picturesque shores, or the combination of all of these — great is absolutely a lot more than nice. Bu harika.

Here are some of the best things to do and places to visit in this sunny corner of France.

Bu kılavuzda ne kapsıyor?

NICE OLD town walking TOURPlace Masséna
Cours Saleya
Chapelle de la Misericorde
Le Palais de Justice
Place Rossetti and the great Cathedral
Galerie Le Container
Saint-François Bell Tower
Place Saint-François
Musée du Palais Lascaris
Opéra de Nice

BAIE DES ANGES (ANGELS’ BAY)The beaches of Nice
Promenade des Anglais
Neuf Lignes Obliques
Castle hill Park
Quai Rauba Capeu
Port Lympia

FRENCH RIVIERA TOURSMonaco Tour
Coastal Tour
Countryside Tour

NICE FOOD TRIPLocal restaurants in Nice
Street Food in Nice
Ice cream in Nice
Nice Guided Food Tour

OTHER ATTRACTIONSVilla Kerylos
Avenue Jean Medecin
Basilica of Notre-Dame de Nice
Parc Phoenix
Biking

SAMPLE great ITINERARYTop budget Hotels
Search for a lot more great Hotels!

YouTube hakkında daha fazla fikir ⬇ates ⬇️⬇ musun yayınlar:

NICE OLD town walking TOUR

Locally called Vieux great or Vieille Ville, the Old town is the historical center of the city, situated at the base of Castle hill and fronted by the Promenade des Anglais. Its narrow medieval alleys wind in between old buildings and hide several cultural and gastronomic gems.

The area is pedestrian friendly, so it is entirely possible to explore on your own on foot. but if you want to appreciate the statues and corners of the town, you may join a complimentary walking tour. We booked with Riviera Bar Crawl Tours. The 2-hour excursion took us around the area, stopping at some interesting landmarks along the way.

Here are some of the structures and spots within the Old Town.

Place Masséna

Place Masséna serves as one of the main entrance to the Old Town. It is Nice’s main square, named after André Masséna, a military commander under Napoleon Bonaparte.

Designed by Joseph Vernier in 1834, it is surrounded by red ochre buildings that create a delightful view, wherever you look. The square connects Avenue Jean Medecin and the Old Town, which is guarded by a fountain overlooked by a statue of a nude Apollo, the Greek god of the sun, medicine, prophecy, music, and poetry. It is my favorite spot in the city!

Cours Saleya

Cours Saleya literally translates to “beating heart”, which is apt because this lively market street is one of the busiest and a lot of lively spots in the Old Town.

Cours Saleya is best known for Marché aux fleurs (flower market). great has a long-held affinity for flowers. For over a century, farmers would come down and gather in great to sell flowers to wholesalers who would then transport them to other parts of the country. great also holds the Bataille de Fleurs, a flower parade which is part of the great Carnaval festivities. The flower market is open from Tuesday-Sunday, 6am-5:30pm.

Side by side with the flower market is the Marché aux fruits et legumes (fruits and vegetables market), where you can sample fresh produce from the region and neighboring Provence. It’s open from Tuesday-Sunday, 6am-1:30pm.

Both markets are closed on Mondays, when the street is taken over by an antiques and flea market, open from 7am-6pm. There’s also a night market from June-September.

Chapelle de la Misericorde

Designed by architect Bernardo Vittone, the Chapelle de la Misericorde (Chapel of Misericorde/Mercy) is a Gothic church built in 1747. It is one of the most eye-catching structures along Cours Saleya.

Le Palais de Justice

Opposite the market street, across the Courtyard Square, you’ll find Le Palais de Justice, the city’s Hall of Justice. It was completed in 1892 at the spot where a Dominican convent used to stand.

Place Rossetti and the great Cathedral

Place Rossetti (Rossetti Square) is a small square fronting the great Cathedral (Basilique-Cathédrale Sainte-Marie et Sainte-Réparate de Nice) and surrounded by a dozen ochre-housed restaurants and stemming into narrow alleys.

Galerie Le Container

This small gallery showcases various pieces of street art. The establishment is called such because for lots of years, it traveled from one city to another, bringing street art closer to a lot more curious souls. For now, they have made a historic building at the end of Cours Saleya their home.

And oh, this building was the foHayatının çoğunu Nice’de geçiren Fransız ressam Henri Matisse’nin Rmer konutu.

Saint-François Bell Kulesi

Eski şehirde baskın bir yapı olan Saint-François Bell Kulesi, bir zamanlar burada duran eski Fransisken manastırının kalıntılarıdır. Deniz seviyesinden 50 metre yükseklikte, kulenin tepesi, şehrin engelsiz, 360 derecelik bir manzarasını kullanarak bir gözlem güvertesi görevi görür.

Saint-François Place

16. yüzyıl Barok tarzı Belediye Binası yakınlarındaki bu küçük kare, her sabah Salı-Pazar günleri arasında şekillenen balık pazarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca arka planda uzun boylu duran Saint-François Bell Tower’ı da görebilirsiniz.

Musée du Palais Lascaris

Bu 17. yüzyıl sarayı, o zamanlar aristokrat bir klan olan Vintimille-Lascaris ailesi için inşa edildi. Bugün Antoine Gautier’in 500’den fazla tarihi müzik aleti koleksiyonunu sergileyen bir müzeye ev sahipliği yapıyor.

Opéra de Nice

Binanın tarihi, sahada tahta bir tiyatro inşa edildiğinde 1776’ya kadar uzanabilir. O zamandan beri büyük değişiklikler geçirdi. Bugün, şehrin operaları, klasik konserleri ve bale performansları için ana mekandır ve Büyük Filarmoni Orkestrası ve Bale Büyük Méditerrannée’nin evi olarak hizmet vermektedir.

Baie Des Anges (Angels Körfezi)

Güzel plajları

Nice en iyi kıyısı ile bilinir. İnce kumla dolu olmasa da, bu çakıl şeridi yüzyıllardır Avrupalılar için favori vuruş oldu. Bugün bile, plaj her zamanki gibi popüler kalıyor, turistler yüzmek, güneş banyosu veya sadece uzanıyor.

Stretch, bazıları halka, bazıları özel olarak çeşitli plajlara ayrılmıştır. Özel plajlarda, günde yaklaşık 20 € karşılığında bir salon sandalyesi kiralayabilirsiniz.

Nice’deki plajların bir listesi için büyük turizm tarafından bu sayfaya göz atın.

Promenade des Anglais

Promenade des Anglais, Nice sahilini saran bir sahil yürüyüş yoludur. İsim tam anlamıyla “İngilizlerin geçitini” gösteriyor çünkü inşaatını finanse eden İngilizlerdi. 18. yüzyılda, büyük İngiliz soylular arasında kışın soğuktan kaçan favori bir tatil oldu.

Neuf Lignes Oblikes

Nice sadece 150 yıldır Fransa’nın bir parçası oldu! Eskiden 1860 yılında Fransa’ya yeniden katılana kadar Piedmont-Sardunya Krallığına aitti. Ek’in 150. tepkisini onurlandırmak için Neuf Lignes oblikleri 2010 yılında inşa edildi. Birlikte üstte. Neuf Lignes “dokuz satır” anlamına gelir.

Castle Hill Park

Nice düşündüğünüzde, kafanızda ortaya çıkacak ilk görüntü, muhtemelen görünümü ikiye bölen ufukta uzanan plajın görüntüsü: soldaki Akdeniz’in Cerulean suları ve eski kasabanın kırmızı kiremitli çatıları Sağdaki. Zevk almak ve o nefes kesici manzarayı yakalamak istiyorsanız, Kale Tepesi’nin tepesine tırmanın.

Bu, büyük kale ile taçlandırılmıştı, ancak 1706’da XIV Louis güçleri tarafından yok edildi. Bugün, şehrin en iyi manzarasından zevk alabileceğiniz bir halka açık park. Ayrıca bazı atıştırmalıklar getirebilirsiniz – belki de Saleya Cours’da aldığınız bazı meyveler – ve öğleden sonra piknik yapabilirsiniz.

Çoğu turist merdiven uçuşlarını tepeye çıkarır. Ancak ne olursa olsun yürüyerek tırmanamıyorsanız veya biraz tembel hissediyorsanız, ücretsiz bir asansör var. Tünelin sonunda gizli bulacaksınız. Sırtınız denize doğru tepeye bakıyorsanız, giriş sol tarafınızdadır.

Quai Rauba Capeu

Kale Hill’in ayağını süpürmek Quai Rauba Capeu. Promenade des Anglais ve Quai Lunel’i bağlayarak, Cerulean Akdeniz sularının iyi bir görünümünü kullanarak denize çıkıyor. Bir kısmı batıya bakar, böylece arka planda altın gün batımına karşı gezintiden zevk almaktan da zevk alabilirsiniz. Ayrıca, Dünya Savaşlarında hayatlarını feda eden 4000 yerliyi onurlandıran bir savaş anıtı bulacaksınız.

Port Lympia

Castle Hill’in diğer tarafında şehrin ana liman alanı olan Port Lympia yer alıyor. Birçok turist buraya bir tekne veya otobüs 100 yakalamak için gelirken (bu otobüsü daha sonra tarif edeceğim), at nalı şekilli limanı kaplayan renkli binalarla son derece pitoresk bir alan.

Fransız Riviera Turları

Nice kendi başına zorlayıcı bir şehirdir, ancak onu çok daha çekici kılan şey, aynı zamanda Monako, antibes, villefranche-ar-mer veya Cannes gibi Fransız Riviera’daki diğer yerlere atlama noktası olarak da hizmet etmesidir.

Toplu taşımayı alarak dolaşmak mümkündür. Otobüs ve tren sizi zahmetsizce alabilir. Trene binmek istiyorsanız, bir grup turuna da katılabilirsiniz.

Otobüs ile. TAM (Transport Alpes-Maritimes), Cannes’dan Menton’a kadar bölgedeki şehirlerarası otobüsleri işletiyor. En popüler otobüs güzergahı, sizi büyükden villefranche-cur-mer Monaco’ya ve Menton’a götürebilecek otobüs 100’dür. Yolculuk, dünyanın en pitoresk otobüs yolculuklarından biri olarak kabul edilir. BURADA ÇALIŞIYOR!

Trenle. Ter Provence-Alpes-Côte d’AzSizi bölgedeki diğer şehirlere ve köylere götürebilirsiniz. Ana istasyon Gare de Nice-ville. Ücretler Villefranche için 1.90 €, Monako için 4.10 €, antibes için 4.80 €, Menton için 5.50 € ve Cannes için 7.20 € ‘dır. Programı buradan kontrol edin!

İşte diğer seçeneklerinizden bazıları.

Monako Turu

Dünyanın en küçük ikinci ülkesi olan Monako’nun prensliği, Riviera üzerinde bağımsız bir mikrostattır, ancak Nice’den kolayca erişilebilir. Formula 1 Grand Prix, Casino Monte Carlo ve dünyanın en muhteşem gece manzaralarından biri için bilinir.

Diğer cazibe merkezleri arasında Palais du Prince, Jardin Exotique ve Larvotto Plajı bulunmaktadır. Aynı zamanda bir vergi cenneti (sakinler için gelir vergisi yok).

Monako’ya Nasıl Gidilir: Pitoresk Otobüsü 100 alabilirsiniz. Ücret: 1.50 €. Seyahat süresi: 45 dakika. Alternatif olarak, treni Gare de Nice-ville’den alabilirsiniz. Ücret: 4.10 €. Seyahat süresi: 20 dakika.

Monako’nun daha iyi takdir edilmesi için bunun yerine rehberli bir geziye katılmanızı öneririz. Gezi, sizi Monte Carlo’ya trenle götürecek rehberle buluşacağınız Gare de Nice-ville’de başlıyor. Rehber sizi Monaco’nun etrafına götürecek ve yol boyunca her cazibe hakkında bilgi paylaşacak. Bu geziyi Klook’ta rezerve edebilirsiniz.

✅ Burada bir yuva ayırın!

Sahil turu

Antibes. Klook tarafından sağlanan görüntü.
Turistler, beyaz kıyıları ve turkuaz suları nedeniyle Fransa’nın bu kısmına gidiyorlar. Bu gezi Mont Boron, Villefranche, Monaco ve Cannes gibi tanınmış destinasyonlara gidiyor.

Gezi ayrıca, ülkenin parfüm ve kozmetik endüstrisi hakkında bilgi edineceğiniz Eze Village’da bir durağı da kapsıyor.

✅ Burada bir yuva ayırın!

Kırsal tur

Resim Klook’un izniyle
Ayrıca, Alpes-Maritimes’ın güzel kırsalını görmek için bir günlük geziye çıkabilirsiniz. Bu gezi, bu bölgenin doğal ve insan yapımı cazibesini görmenizi sağlar. Eski dünya mimarisini görmek için Gourdon, Mougins ve Tourettes-su-Loup’a gitmeden önce getiren bir şelale olan Saut du Loup’a bakın. Bu köyler, geçmiş bir dönemin görünümünü sağlayan zaman savaşı gibidir.

✅ Burada bir yuva ayırın!

Güzel yemek gezisi

Fransa, genel olarak gastronomi ile bilinir. Ancak Paris’te Fransız yemeklerini gördüğünüzü ve tattığınızı düşünüyorsanız, Nice’de domuz etme fırsatı vermemelisiniz. Diğer şehirlerde gördüğünüz normal Fransız yemeklerinden uzaktır.

Bu bölgenin karmaşık tarihi sayesinde Niçoise mutfağı özel ve eklektiktir. İtalyan etkisi serpiştiren taze, kaliteli malzemelerin bolluğundan yararlanır.

Güzel yerel restoranlar

Yemek için bir yer seçerken, “Mutfak Nissarde” işaretini arayın. Bu etiket, kaliteli niçoise spesiyaliteleri sunan ve sıcak hizmet tedarik eden restoranlara verilir.

Bir denemeniz gereken yemeklerden bazıları:

Mezclun (Roka marulları ve chevril gibi taze, genç yeşillikler), siyah zeytin, ton balığı, hamsi, haşlanmış yumurta ve zeytinyağından oluşan Salade Niçoise.

La Daube Niçoise, sığır eti yavaşça Cremini mantarları, acı biber ve brendi ile boyunduruldu.

Les Petits Farcis (Farçis Niçois olarak da adlandırılır), kıyı eti ile doldurulmuş sebzeler daha sonra pişirilir.

Ratatouille, Nice ile ortaya çıkan kabak ve patlıcan gibi sebzelerin katmanlı güveç!

Sokak Yemekleri Güzel

Acele ediyorsanız veya sadece hızlı bir ısırık için hazırsanız, yerel bir atıştırmalık tutun. İşte bazı seçenekler:

Socca, nohut unundan yapılmış bir tür ince gözleme.

Pissaladière, soğan, siyah zeytin ve hamsi ile tepesinde ekmek hamurundan yapılmış pizza benzeri bir muamele.

Kısacası Pan Bagnat, bir sandviç olarak niçoise salata.

Güzel dondurma

Great Tourgy Happing için çok sıcak olurken, kendinizi bir kepçe gelato tedavi edin! Fransa’da en çok kontrol edilen yaz destinasyonu olarak, Great’in birkaç dondurma dükkanı var. En popüler olanlardan ikisi Gelateria Azzurro ve Fenocchio’dur. Lavanta, siyah zeytin, domates ve kekik gibi çeşitli denenmiş ve test edilmiş ve sıra dışı bölgesel lezzetler sunuyorlar!

Güzel rehberli yemek turu

Resim Klook’un izniyle
Her yemek hakkında çok daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız – nasıl hazırlanırlar, nerede

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post