Seyahat Neden Dünyayı Değiştirebilir

Yayınlanan: 12/14/17 | 14 Aralık 2017

Haberlerde her zaman kötü bir şey var gibi görünüyor. Eğer kanarsa, yol açar mı?

Kanama olmasa bile, hala orada. Ve tüm bu kötü haberler dünyanın ruhunu azaltıyor gibi görünüyor. Ekonomi, iklim değişikliği, siyaset, kirlilik, terörizm, milliyetçilik, yoksulluk, hastalık – zorlukların listesi ve endişelenecek şeyler sonsuz görünüyor. Gelecek, her zaman belirsiz olsa da, son zamanlarda daha da görünür.

Gezegen birkaç on yıl içinde yaşanabilir mi?

Bazı Cihadi ellerini bir nuke üzerine alıp Paris’i havaya uçuracak mı?

İsrail İran’la savaşa gidecek mi?

Etrafta yeterli su ve kaynak olacak mı? Gökyüzü düşüyor mu?

Anketler sık ​​sık insanların, genel olarak iyimser olmakla birlikte, dünyanın kısa ve orta vadeli durumu hakkında endişeli olduklarını göstermektedir. Bizi bir araya getiren bir güç olan küreselleşme, dünyada değişimi hızlandırdı. İnsanlar gerçekten değişimi sevmiyor. Onları korkutuyor.

Ancak iki nedenden dolayı geleceğimiz konusunda iyimserim: teknoloji ve gençler.

Teknoloji herkesi bir araya getirir ve arkaik ırk ve fark kavramlarını eski haline getirir. Firefox, dünyanın yarısında hiç tanışmayan iki kişi tarafından icat edildi. Grafik tasarımcıları web sitelerinden hiç karşılaşmadan işe alıyorum. Diğer kıtalardaki şirketlerden ürünler alıyoruz. Dünyanın dört bir yanından insanlarla seyahat blogları tartışıyoruz.

İnternet küresel köyü daha küçük hale getirir ve bunu yaparken insanları ırk, cinsiyet, din ve milliyet kavramlarına daha az asılır.

Bu müthiş çünkü üzücü gerçeklerden biri, çoğu Amerikalının yurtdışına seyahat etmemesidir.

Ancak gençler dış dünyadan korkmuyor, bence daha fazla seyahat edecekler ve seyahat dünyayı değiştirecek. Elbette, bu bir panacea değil, ama artan seyahatin karşılaştığımız sosyal hastalıkların çoğunu iyileştirmeye yardımcı olacağını düşünüyorum.

Niye ya? Çünkü seyahat sizi yeni fikirlere, yeni kültürlere ve yeni insanlara maruz bırakıyor. Dünyanın dört bir yanından insanlarla etkileşime girerek, isimlerle bir yüz koyarsınız. Onlar gerçekten umursamadığınız bir sorunla “orada” yaşayan bazı insanlar değiller. Bunun yerine, gerçek problemleri olan gerçek insanlardır.

Ya birlikte yaşıyoruz ya da yalnız ölüyoruz.

Ve seyahat farklılıklarımızı vurguladığı kadar, benzerliklerimizi de vurgular. Dünyayı dolaşırken, kültürler arasındaki farklılıkların küçük olduğunu ve dünyanın dört bir yanında insanların hepsinin aynı umutlara ve hayallere sahip olduğunu gördüm.

Hepimiz güvenli, mutlu olmak, çalışmak, sevdiğimiz şeyi yapmak, sevilmek ve çocuklarımızın bizden daha iyi bir yaşam sürdüğünden emin olmak istiyoruz. Bu idealler tek bir yer veya ideoloji ile sınırlı değildir. Biz farklı bir şekilde devam ederken, hepimiz hayattaki aynı şeylerin peşindeyiz. Bence bunun dünyayı iyileştirmeye yardımcı olacak harikalar yaratacağını fark etmek.

Seyahat herkesi değiştirir. Seyahat ettikten sonra hiç kimse hayata aynı şekilde bakmaz. Hepimiz yaşam ve insanlar için daha büyük bir takdirle geri dönüyoruz. Seyahat dünyayı böyle değiştirebilir.

Ekonomik krizi çözmeyecek veya enerji maliyetlerini azaltmayacak. İklim değişikliğini çözmeyecek. Ay’a bir adam göndermeyecek. Ve kesinlikle size yatakta kahvaltı yapmaz, ancak bazen keşke.

Ancak değiştirebileceği şey sosyal yanlış anlama ve algılardır. İnsanları evde görmeyecekleri sorunlara maruz bırakabilir. Onlara tüm Müslümanların terörist olmadığını veya Fransızların Amerika’dan gerçekten nefret etmediğini gösterebilir.

Seyahat insanları rahatlık bölgelerinden çıkarır ve onları yeni ve farklı bir şeyle yüzleşmeye zorlar. Ve Boomers’ın zamanları vardı ve Gen X biraz fazla yorgun olsa da, bugünün gençliği seyahat etmek için daha heyecanlı.

Onlara “Gen Z” deyin, ancak çalışmalar ve anketler yolda gördüklerimi doğrular – bugünün gençliği dünyada bir fark yaratmaya çalışmak için daha fazla sayıda ortaya çıkıyor. Sınırlarının dışında ne olduğunu görmek ve üzerinde olumlu bir etki yaratmak istiyorlar. Diğerlerinden daha fazla gönüllü olan bu nesil.

İşte bu yüzden umutluyum. Bugün gençler yaşımdaki insanlardan daha fazla seyahatle ilgileniyor gibi görünüyor! Bu umut verici bir eğilim ve bu yeni nesil dünyaya daha fazla dahil oldukları için dışarı çıkıp daha fazla görecekler. Seyahat etmek hepimiz Kumbaya’yı söylememizi ve birbirimizin ellerini tutmayacak, ancak bizi bölen duvarların bazılarını yıkmaya yardımcı olacak. Bize hepimizin içinde olduğumuzu ve olduğumuzu iddia etmek istediğimiz kadar farklı olmadığımızı gösterecek.

Maya Angelou’dan alıntı yapmak için:

“Belki de seyahat bağnazlığı önleyemez, ancak tüm halkların ağladığını, güldüğünü, yediklerini, endişe ettiğini ve öldüğünü göstererek, birbirimizi anlamaya çalışırsak arkadaş olabileceğimiz fikrini tanıtabilir.”

Günde 50 $ ‘dan dünyayı nasıl gezinir

New York Times’ın en çok satan Ciltsiz Koyuşma Kılavuzu Rehber, size seyahat sanatında nasıl ustalaşacağınızı öğretecek, böylece dayak yolundan çıkacak, paradan tasarruf edecek ve daha derin bir seyahat deneyimine sahip olacaksınız. BBC’nin “Bütçe için İncil tRavelers. ”

Daha fazla bilgi edinmek ve bugün okumaya başlamak için buraya tıklayın!

Seyahatinizi rezerve edin: lojistik ipuçları ve püf noktaları
Uçuşunuz
Skyscanner kullanarak düşük maliyetli bir uçuş bulun. Bu benim en sevdiğim arama motoru çünkü dünyanın dört bir yanındaki web sitelerini ve havayollarını arıyor, böylece her zaman hiçbir taş kalmadığını biliyorsunuz.

Konaklamanızı ayırtın
Pansiyonunuzu Hostelworld ile rezerve edebilirsiniz. Bir pansiyon dışında bir yerde kalmak istiyorsanız, konukevleri ve oteller için en ucuz fiyatları sürekli olarak iade ettikleri için Booking.com’u kullanın.

Seyahat sigortasını unutma
Seyahat sigortası sizi hastalık, yaralanma, hırsızlık ve iptallere karşı koruyacaktır. Her şeyin ters gitmesi durumunda kapsamlı bir koruma. Geçmişte birçok kez kullanmak zorunda olduğum için asla onsuz bir yolculuğa çıkmam. En iyi hizmeti ve değeri sunan en sevdiğim şirketler:

Güvenlik Wing (herkes için en iyisi)

Seyahatimi sigortalayın (70’in üzerinde olanlar için)

Medjet (ek tahliye kapsamı için)

Seyahatinizi rezerve etmeye hazır mısınız?
Seyahat ederken en iyi şirketler için kaynak sayfama göz atın. Seyahat ederken kullandığım her şeyi listeliyorum. Onlar sınıfın en iyisidir ve seyahatinizde bunları kullanarak yanlış gidemezsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post