Tasman Denizi boyunca ve tekrar

Sonsuza dek son Instagram günlüğümüzün çok şey olduğunu düşünmek gibi geliyor. Çok sayıda neden sayesinde – en azından sitelerimiz sabitlenirken saldırıya uğramış ve çevrimdışı olarak alınmıştır – blogda biraz sessiz kaldık. Yine de Instagram’da her zamankinden daha yoğun olduğumuzu belirtti, bu yüzden size bu hafta söyleyecek çok şey var.

Tazmanya Ruhu’nda olağanüstü bir kasırga gezisi telefonlarımıza ve kamera hafta sonu boyunca bakmak için çok şey verdi, IGD’mizin bu baskısı oldukça büyük, bu yüzden arkanıza yaslanın, geri dönün ve manzarada zevk alın!

Bu sabah Tazmanya’nın yenilenmiş ruhu üzerinde yelken için Melbourne’a gitmeden önce, nadir bir güneş ışığının tadını çıkararak Sydney Limanı’ndayız. Bugün suda gerçek bir sersemletici, ama hafta sonu boyunca cıvanın ateş etmesi bekleniyor… eyaletler arası seyahat etmek için en iyi zamanlama, değil mi?!

Hepsi gemide! Tazmanya’ya yelken açmak üzereyiz ve güneş Port Melbourne üzerinde güzel bir gösteri yaptı. Tasman Denizi’ndeki seyirimiz konusunda gerçekten kendinden geçmiş. Daha önce hiç Tazmanya ruhunda bulunmadık, bu yüzden keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz.

Her iki Tas gemisine de yeni çubuklar, yemek seçenekleri, kabinler ve oturma alanları ile milyonlarca dolarlık bir yüz germe verildi. Yaptıkları tüm işlerin bu videosunu buldum. Biraz timelapse seviyorum.

Güzel huzurlu bir geçişten sonra çok erken bir başlangıç. Tazmanya’nın kuzeyindeki Devonport sisle örtüldü ve kahvaltı sürüşümüz sadece sansasyonel – bu yıpranmış gözler için bile.

Yoldaki ilk durağımız Noel Tepeleri Raspberry Farm Cafe’ye. Burada yaptıkları yiyecek – alabileceğiniz taze ahududu yanı sıra – hepsi lezzetli. Ve menünün birçoğu ahududularını bir şekilde veya başka bir şekilde içerir. Bu Bayan Romance’in mantar kahvaltısı, haşlanmış yumurta ve ahududu hollandaise ile ızgara domates!

Karınlarımız dolu ve yine yoldayız. Devonport’a geri döndüğümüzde, buradaki deniz fenerini kontrol etmek için durduk. Görüşler inanılmaz… Fotoğrafımızın önüne geçmenin yanı sıra aldatmanın yanı sıra!

Tazmanya’nın kuzeydoğusundaki Stanley’e giderken Penguin kasabasında durduk. Komik bir küçük kasaba ve Avustralya için özel olarak yaptıkları için kendi büyük şeyleri var. Uygun şekilde bu büyük penguendir (solda).

Sonraki durak, olağanüstü balık ve cips alabileceğiniz Wynyard’da. Deniz ve doğudaki gözetlemelerin mükemmel olduğu masa pelerinine biraz ek olarak sürüyoruz. Burada da bir bakmaya değer başka bir deniz feneri var.

Ve işte buradayız. Stanley. Plajda bir dalış veya güneş yemekleri için hala biraz soğuk, ama fındık gerçek bir gösteri. Milyonlarca yıl önce oluşan ve şimdi küçük Stanley kasabası üzerinde yer alan volkanik bir fişin kalıntıları. Sandalye asansörü biraz daha kolaylaşmasına rağmen, bazı olağanüstü manzaralar için somunu yukarı doğru yürüyebilirsiniz.

ED: Bu fotoğraf şu anda Instagram’da 1600’den fazla beğeni ve yaklaşık 35 yorum ile en yüksek performans gösteren fotoğrafımız. Bu çekimi seven herkese teşekkür ederim – gerçekten ayımızı yaptı!

Bu gece burada Stanley’de geçiriyoruz. Bu @vdl Stanley; Üç ayrı odaya ayrılmış eski bir mavimsi ev. Bu lüks butik otel inanılmaz derecede tasarlanmıştır ve içerideki düşünce ve dekorasyon kesinlikle güzeldir. Bu, Avustralya’da kaldığımız en eski binalardan biri olmalı.

Önündeki plajda pencerelerimizin görünümleri ve arkasındaki somun çarpıcı.

Dün gece Stanley Hotel’de harika bir yemekten sonra bugün Launceston’a doğru ilerledik.

Bu gece şehirdeki iki dört iki dairede kalıyoruz. Web siteleri aracılığıyla veya Stayz aracılığıyla rezervasyon yapabilirsiniz – ve Stayz hakkında ne düşündüğümüzü biliyorsunuz! Dairemiz veya kınamak, detaylara verilen olağanüstü bir dikkatle güzeldir.

Yine de check -in yapmadan önce, Launceston’un ünlü şarap imalathanelerinden biri olan Josef Chromy’de durmaya karar verdik. Buraya geldiğimiz öğle yemeği şaşırtıcı, bu yüzden Lonny’ye gelirseniz burayı kontrol ettiğinizden emin olun!

Bu öğleden sonra Catarakt Gorge’da durduk. Launceston manzarasının olağanüstü bir parçası… ve bu sandalye dünyadaki en uzun!

Gerekçesiyle tavus kuşu dolu ve bu geçit oluşturan nehir ve köprü şaşırtıcı.

Bu gece Launceston’un gece hayatını keşfediyoruz. Mevcut çubuk burada açılacak olan Geronimo tavsiye edilmek için çok kendinden geçmiş. Tazmanya stilinin bir başka harika örneği ve kaygan bir Sydney bar gibi burada beklediğimizden çok daha fazlasını hissediyor.

Burası gerçekten seviyoruz ve eğer yapabilseydik burada çok daha fazla zaman geçiririz.

Bugün bizim için çok özel bir gün. 15 Eylül tanıştığımız günü işaret ediyor. Ve bu yıl 15. yılı tebeşirliyor, bu yıldönümünü kutlamaktan zevk aldık.

Bayan Romance, geçen hafta adımımız için paketlenirken bu fotoğrafı buldu. Yarı saçlı görünüyorum ama Bayan R sensat gibiher zamanki gibi iyon.

Tazmanya’daki son gecemiz burada (Hobart – bu kar yığını değil). Hobart ve çevresindeki kırsal alan üzerinde bulunan Wellington Dağı’na (arabamızda) tırmanmayı yaptık. Burada hala bir yenilik olan kar için yeterince soğuk. Yine de yeniliğin uzun süreceğini sanmıyorum!

Mt Wellington çevresinde yürüyüşler ve gözetleme şaşırtıcı. Sürüşe ve soğuk algınlığına değer.

Salamanca Wharf Hotel’de henüz en iyi gece uykusu vardı. Ne güzel bir yer. Bu yerden inanılmaz derecede memnunuz – ve burada sahip oldukları araba istifleyicisini seviyorum! #GeekingoutOverparking

Otelimizin önündeki Salamanca Wharf Cafe’deki koltuklarımızda temizlendiğimiz gibi kahvaltı seçeneği beyinsizdir. Burada ve oteldeki personel hepsi mükemmel ve bize Tazmanya olağanüstü bir izlenimi ile bırakın.

Devonport’a ve Gecenin Tazmanya Ruhu’na yelken açmaya biraz farklı bir rota almaya karar verdik. Tazmanya’nın iç kısmındaki büyük göllerin etrafındaki sürüş, hayrete düşecek bir şey. Bu sürücüyü seviyorum – eğer yağmur yağmış veya kar yağmış olsaydı, hikaye farklı olabilir!

Göller üzerindeki manzaralar ve adanın bu izole kısmı aracılığıyla akıllara durgunluk veriyor.

Bu yüzden Tazmanya’ya veda etmenin zamanı geldi, ancak bunun gibi görüşlerle – ve bir milyon diğer – Bahse girerim çok yakında döneceğiz!

Melbourne’da Tazmanya Kabin Ruhumuzun rahatlığında şaşırtıcı derecede sakin bir geçişten sonra, bazı Melbourne Street sanatının ve bir kahvenin bir çekimini yapmak için görevli hissediyoruz. Onsuz Melbourne olmazdı, değil mi?

Nasıl oldun? Yapmak için biraz yakalanmış gibi geliyor! Aşağıdaki yorumlarda size neler olduğunu bize bildirin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post