Standy ile tanışın – Çin’deki kişisel asistanımız

Yangzhou’daki Shane İngilizce Enstitüsü’nde Çin’deki akıl hocası görevlerimize başladıktan kısa bir süre sonra iyi arkadaşımız Standy’yi tatmin ettik. Standy’nin görevi, yabancı akıl hocası personeline tam zamanlı yardım sunmaktır. Başladıktan kısa bir süre sonra, hepimiz de bizim büyük iyi arkadaşımız olacağını fark ettik.

*Çin’de İngilizce öğretmek hayatımızın en iyi yıllarından biriydi. Ancak bu günlerde, istemiyorsanız, aynı şekilde internette Vipkid ile İngilizce’ye talimat verebilir ve dünyanın herhangi bir yerinden para kazanabilirsiniz*

Standy’nin Çince adı Wu Wei (吴伟). İngilizce adı oldukça farklıdır (İngilizce isimleri seçen çok sayıda Çinli insan gibi), ancak Standy’nin adının bir geçmişi var. Gerçekten hayran olduğu bir İngiliz profesörü vardı. Profesörünün adı Stanley’nin yanı sıra Standy İngilizce adını seçerken, adını alarak profesörünü onurlandıracağını düşündü. Ancak kesin ismini almak istemiyordu.

Bu STANDY

Akıllı telefonundaki kelimeyi her zaman sevmişti “stand-by”, ancak bir nedenden dolayı Standy olarak telaffuz edildiğine inanıyordu. Kendini Standy adını vermeyi seçti. Her zaman stand-by, bize yardımcı olmaya hazır olduğu için hala bazı durumlarda ona bekleme arıyoruz.

[Widget ID = ”Shortcodes-Entitate-2 ″]
Standy komik ve her zaman grubumuza yapışan komik sözler buluyor. Onu bazen tüm yardımları için ona teşekkür etmek için akşam yemekleri için çıkarıyoruz. Aslında, yöneticimiz tarafından bizimle arkadaş olmanın görevi olduğu söylendi, bu yüzden öğrenmek istemiyorsa, sadece şöyle diyoruz: “Yapmalısınız. Bu senin görevinin standy ”. Bize yardım etmek için para ödemesine rağmen, arkadaşlığını yardımından çok daha fazla besliyoruz.

Standy de bizimle kutlamaktan korkmuyor!
Yurtdışında çalışan diğer eğitmenlerin tam olarak Standy’nin bize ne kadar sağladığı konusunda etkileneceğine inanıyorum. Tren biletleri ayırmayı, para alışverişi, uçuş rezervasyonu yapması, fatura ödemesi, internette bir şeyler satın alması veya sadece bir yemek satın alması gerekirse, Standy 7/24 telefon görüşmesinde (onu asla aradığımız halde onu aramamış olsak da gece).

Standy’ye tüm zor işlerini tam olarak ne kadar takdir ettiğimizi söylediğimizde, sadece “Biliyorum… ben bir efsaneyim” diye cevap veriyor. Bir şeyle aynı fikirde değilse, her zaman “bu yasadışı” diyor.

Standy sadece bizim iyi arkadaşımızın yanı sıra yardımcı değil, aynı zamanda Çince öğretmenimiz de. Sık sık ona “nasıl belirtiyorsunuz _____” yazıyorum ve tercih ettiğim yemeği satın alabilmem veya ortak bir iletişim reçelinden çıkabildiğimden emin olmak için hızlı bir şekilde cevap veriyor. Ondan bana tam olarak Çince’de nasıl vaat edileceğini talimat vermesini istediğinde, “Bu yasadışı ve böyle bir beyefendi olduğun gibi, neden böyle şeyleri keşfetmek istiyorsun.”

Standy ve birkaç adam
Bir şeyleri kendimiz yapabildiğimiz ve onun yardımı olmadan toplam görevler yapabildiğimiz zamanlar var. Ona daha sonra söylediğimizde bizden gerçekten mutlu görünüyor. Dediğinde: “Sen dikkate değer bir dahisin. iyi iş!”

Çin’deki şirket ile evde şirket arasındaki farklılıklar hakkında duruşmakta olduğumuzda, sadece şöyle diyor: “Bu Çin Halkları Cumhuriyeti… bu bir yolculuk.”

Bir gün, Standy iyi bir blazer kullanarak işe geldi ve ona iyi göründüğünü söyledim. Cevabı şuydu: “Yakışıklı bir adam olmak bir hile değil.”

Standy’nin kahkahası inanılmaz derecede bulaşıcı ve gittiği zaman, tüm alan kahkahalarla patlayacak. Ofis tamamen sessiz olduğu bazı durumlarda, biri Standy’ye bir şaka söyleyecek ve gülüşü sessizliği kıracak ve onunla birlikte kıkırdayan herkese başlayacak.

Standy ile parkta
Çin ile ilgili çok iyi arkadaşlar edindik, ancak Standy asla dokunmayacağımız bir Çinli iyi arkadaş. O gerçekten harika bir adam ve onunla çalışmak için son derece şanslıyız, hatta arkadaşını düşünmek için daha şanslıyız. Tüm yabancı eğitmenler, Standy olmadan ne yapacağımızı anlamadığımız için şaka yapıyor. Çin’i çevrimiçi olarak bizim için çok daha iyi bir yer haline getirmeye yardımcı oldu ve daha iyi anlamamıza yardımcı oldu. Her zaman iyi arkadaşımızın Standy’yi aklımızda tutacağız.

Çin’de mentor İngilizce

Yurtdışında yaşamanın harika olmasının 10 nedeni!

Bu gönderi gibi mi? İğnele!

Feragatname: Yoldaki Keçiler, Amazon ortağı ve aynı zamanda diğer bazı perakendeciler için bir bağlı kuruluş. Bu, blogumuzdaki bağlantıları tıklatırsanız ve bu perakendecilerden satın alırsanız komisyonlar yaptığımız anlamına gelir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post