THASSOS’ta yapılacak en iyi şey, Yunanistan [Önerilen Turlarla]

Yakında Thassos’a seyahat etmeyi planlıyor musunuz? Önerilen turlarla Thassos’ta yapılacak şeyler hakkında aşağıdaki ipuçlarımızı okuyun!

Fotoğraf: Razvan Alexandru’da Unplash
Thassos veya Thasos, Yunanistan’da Kuzey Ege Denizi’nin bir parçası olan bir adadır. Ayrıca, söz konusu ülkenin bölgesine göre 12. büyük ada olarak kabul edilmektedir. Görülmeye değer mi? Tabiki öyle! Bu ada, Yunanistan’daki en eşsiz ve otantik tatil kaçamaklarından biridir. Harika plajlarla kutsanmış Thassos, adanın tarihiyle ilgilenenler için de eski siteler sunuyor. Aşağıdaki kısa rehberimizi okuyarak daha fazla bilgi edinin!

Okuyabileceğiniz diğer makaleler:

Corfu, Yunanistan’da yapılacak en iyi 10 şey [Önerilen turlarla]

Samos, Yunanistan’da yapılacak en iyi şey [Önerilen turlarla]

Girit’te sonsuza dek mutlu yaşayabilmemizin 5 nedeni Yunanistan!

Yunanistan’da Girit Adası’nda 5 gününüz nasıl geçirilir

Skopelos, Yunanistan’da yapılacak en iyi şey [Önerilen turlarla]

İçindekiler

Thassos, Yunanistan’da yapılacak en iyi şeylerin listesi

1. Alyki’nin arkeolojik alanı
2. Elia Beach
3. Paradise Plajı
4. Antik Agora
5. Thasos Arkeoloji Müzesi
6. Panagia Manastırı
7. Psili Ammos Plajı
8. Aliki Plajı
9. Costis Pottery
10. Antik Thassos Tiyatrosu
11. Thassos, Yunanistan’da konaklama bulun
Thassos’ta Nerede Kalınır, Yunanistan Hotel
Lüks otel

Londra’dan Thassos, Yunanistan’a nasıl gidilir

Thassos, Yunanistan’da yapılacak en iyi şeylerin listesi

1. Alyki’nin arkeolojik alanı

Fotoğraf: Jdujic cc by-sa 2.0
Alyki Yarımadası’ndaki arkeolojik tur iyi düzenlenmiştir ve birçok bilgilendirici paneli vardır. Biri Thassos’ta daha önceki zamanlarda mermer çıkarma hakkında çok şey öğrenir. Gölgede her zaman dinlenebileceğiniz ve manzaranın idilinin tadını çıkarabileceğiniz banklar vardır. Alyki plajı koşuşturma harika bir alternatif.

2. Elia Beach

Mükemmel deniz ile çok güzel bir yerde mükemmel plaj bar. Plaj da çocuklar için çok iyidir çünkü kumlu ve sığ suları vardır.

3. Paradise Plajı

Thassos’un en güzel plajlarından biri. Deniz sığ ve biraz dalgalı olabilir, ancak çok keyifli. Plaj çok geniş ve ince kum var. Küçük çocuklu aileler için uygun bir yer.

4. Antik Agora

Ziyaret etmeye değer. Akropolis’ten sonra Atina’da ikinci “zorunluluk”. Ne yazık ki kötü korunmuş ve terk edilmiş Batı medeniyetinin beşiğinin kalbidir. Ama Yunanistan’ın her yerinde olduğu gibi, hala etkileyici.

5. Thasos Arkeoloji Müzesi

Fotoğraf: Elisa Triolo CC by 2.0
Limenas’ın kalbinde, adaya gelen ziyaretçilerin dikkatini hak eden olağanüstü bulgularla harika bir müze. Tamamen güncellendi, Kouros, Afrodit ve adanın diğer büyük bulguları içeride. Güzel bir şekilde yapılandırılmış, kronolojik sırayla ve sergilerin tanımlayıcı bir analizine sahiptir. Tarih meraklıları burayı sevecekti.

6. Panagia Manastırı

Adadaki en büyük manastır Limenas’a 25 km uzaklıktadır. Yolun hemen yanında, uçurumun kenarında, kutsal Athos Dağı’na bakan inanılmaz güzel bir yerde yer almaktadır. Tapınağın kendisi olağanüstü bir barışçıl atmosfere ve çok samimi rahibelere sahiptir.

7. Psili Ammos Plajı

Turkuaz suları ile inanılmaz kristal berraklığında plaj. Tamarisk ağaçlarından doğal gölgeli kesinlikle sessiz plaj. Tek dezavantajı, şehirden yakın ve kolayca erişilebilir olduğu için birçok insanı davet etmesidir.

8. Aliki Plajı

Fotoğraf: Kyle McDonald CC 2.0
Thasos’taki güneş şezlonglarında zaman geçirebileceğiniz en güzel plaj. Deniz kalitesi harika ve restoranlar kurnaz. Aliki’nin bitişik arkeolojik bölgesini ziyaret edebilirsiniz.

9. Costis Pottery

Fotoğraf: Ronald Saunders CC by 2.0
Yunanistan’daki seramiklerin iyi ustalarından biri olan Kostis Chrysogellos, 19. yüzyılın başlarında Sifnos’tan Thassos adasına getirilen baba büyükbabasının geleneğini sürdürüyor. Burada, tutku ve sevgi ile yapılan çok güzel el yapımı ve estetik açıdan çarpıcı seramikler görülebilir. Uzun geçmişe sahip bir atölye.

10. Antik Thassos Tiyatrosu

Yenileme birkaç yıl boyunca durmasına rağmen amfibi tiyatro görülmeye değer. Sadece yol kendi içinde güzel. Biraz tırmanış gerektirir, ancak hareketlilik problemleri olan insanlar için gerçekten önerilmez.

11. Thassos, Yunanistan’da konaklama bulun

Thassos’ta nerede kalmalı, Yunanistan

Ucuz otel

Stüdyolar argiri

Studios Argiri, Skala Potamias’ta konaklama sağlar. Her ünite klima, özel bir banyo ve mini mutfak ile donatılmıştır. Bazı birimler bir balkon ve/veya teras içerir.

Fiyat: Tek yatak odalı daire için gecelik 32 $ ‘dan başlıyor, vergiler ve ücretler içeriyor ve iade edilemez.

Lüks otel

Ilio Mare Hotel

5 yıldızlı Ilio Mare oteli sömürge mimarisi ve egzotik tarza sahiptir. Lüks konaklama, kaliteli yemek ve tenis c sunarnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post