Cebu Şehrindeki Santo Nino Kilisesi’nin Tarihi Filipinler

Pazar günüydü ve yerli halkın yanı sıra turistlerin bölgede toplandığı gibi kilise tesisleri de tıkandı. Nereye bakarsak bakalım çok sayıda insan görebiliriz – bir tarafta aydınlatma mumu, diğerinde kitleye katılmak ya da sadece kilise binasında yürüyüş yapmak.

Çok sayıda insan olduğu için sadece kilisenin içine girmekten kaçınmayı seçtik. Kilisenin önündeki park benzeri bir alanda özellikle Santo Nino için mum ışık vermek isteyen insanlara adanmış mumlar yaktık. Mumlar özgürdü, yay !!!

Sto. Nino Kilisesi

Sto Nino kilisesinin tarihi ve manastır

Kilisenin binası ve Santo Nino manastırı, 1565 yılında Rev. Andres Urdaneta ve diğer Augustinian babaları altında başlatıldı ve bu da onu ülkede ilk tanındı. 1 Kasım 1565’te hem kilise hem de manastır yakıldı. Mart 1628’de sadece bir fesih tarafından yok edilmek üzere yeniden inşa edildi. Bir kez daha tarihçi Rev. Juan de Medina’nın yönetimi (1628-1629_

Şimdi gördüğünüz, tasarım açısından farklı bir kilise. Mevcut stil, Rev Juan Albarran’ın (1735-1737) önceliği sırasında uygulandı.

Bu Iloilo-Guimaras-Cebu gezimizin bir parçası. Ziyaret ettiğimiz diğer yerler hakkında çok daha fazla mesaj için koleksiyonumuzu buradan inceleyin.

YouTube hakkında daha fazla öneri ⬇️⬇ates

İlgili Mesajlar:

Iloilo City, Filipinler’de Jaro Katedrali

Cebu City, Filipinler’deki Magellan’ın Haçı

Bantay Kilisesi ve Çan kulesi: Ilocos Sur, Filipinler

Baclayon Kilisesi, Bohol: Depremden Önce

Silay City, Negros Occidental’da görülecek 5 miras alanı

Taal Heritage Town, Batangas: Bir DIY Gezisi Yürüyüş Gezisi

Cebu Taocu Tapınağı, Filipinler: Ejderhalarla Tarih

Laoang Kilisesi ve Almuraya Kalesi: Northern Samar, Filipinler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Güney Amerika’daGüney Amerika’da

Güney Amerika’ya seyahat eden 7 tür gönüllülük deneyimi, kendi başına harika bir deneyimdir. Kuşkusuz, Arjantin, Bolivya, Şili, Peru ve geri kalanı mağazada canlandırıcı sürprizler var. Yine de, yoldayken gönüllülük işlerini