Bütçe Güzergahı

San Vicente Palawan Seyahat Rehberi Bu San Vicente Palawan Seyahat Kılavuzu Poblacion ve Long Beach’teki bölgeye odaklanmaktadır. Port Barton’a (Poblacion’dan 3 saat uzaklıkta San Vicente’de bir barangay) kontrol etmek istiyorsanız, bunun için ayrı bir gönderimiz var: Port Barton Seyahat Rehberi.

Yerel turizm yetkilileri tarafından “Filipinler’deki en uzun beyaz plaj” olarak lanse edilen San Vicente’nin uzun plajı, Boracay’ın Beyaz Plajı’ndan üç kat daha uzun, gelişmemiş kıyı şeridinin 14 kilometre daha uzun süredir. Palawan’daki bu sessiz kasabaya turizmde muazzam bir destek vermesi bekleniyor, özellikle şimdi havaalanı yeni açıldı ve gezginler aktif olarak Boracay’a alternatifler arıyor. Ziyaret etmek istiyorsanız, çok popüler hale gelmeden önce şimdi yapın.

Bu kılavuzda ne kapsıyor?

San Vicente’yi Anlamak, Palawan
Daha fazla Palawan Resorts için San Vicentesearch nerede kalır!

Long Beach / Poblacion’a San Vicentesan Vicente Havaalanı’na nasıl gidilir
Puerto Princesa – San Vicenteby Otobüs
Van tarafından

El Nido’dan San Vicente’ye
Port Barton’dan San Vicente Poblacion’a

San Vicentelong Plajı’nda yapılacak şeyler
Bato Ni Ningning (Erawan Plajı)
Ada Atlamalı

Örnek San Vicente güzergahı
Zavallı gezgin için diğer ipuçları
Sık sorulan sorular San Vicente Safe?
San Vicente’de ATM’ler veya para değiştiriciler var mı?
San Vicente’yi kontrol etmek için en iyi zaman ne zaman?

YouTube hakkında daha fazla ipucu ⬇️⬇️r musun yayınlar:

San Vicente’yi Anlamak, Palawan

Taytay ve Roxas ile birlikte San Vicente, El Nido ve Puerto Princesa City tarafından sıkışmış belediyelerden biridir. Tipik olarak göz ardı edilir, çoğu turist şehri El Nido lehine atlar. Turizm bürosuna göre, 2012 yılında San Vicente Belediyesi (Brgy. Port Barton dahil), yarısı Avrupa’dan sadece 8.500 ziyaretçiye sahipti. Bu El Nido veya Boracay ile karşılaştırıldığında küçük bir kesir. Ama bu değişmek üzere. Yeni inşa edilen havaalanı, hükümetin gelecek yıl beklediği yaklaşık 100.000 turiste yol açacak.

Belediyede iki büyük yerleşim var: Poblacion bölgesi ve Port Barton. Poblacion bölgesi, Barangays sahilini Yeni Agutaya, San Isidro ve Alimangoan’ın bir ucunda yer almaktadır. Long Beach peşinde olduğunuz şeyse, bu rehber sizin içindir.

Diğer büyük yerleşim, tipik olarak ayrı bir kasaba olarak yanılan Port Barton’dur, ancak aslında sadece San Vicente içinde bir barangaydır. Karışıklık muhtemelen yerliler “San Vicente” dediğinde, genellikle kasabaya uygun (Long Beach yakınlarında) atıfta bulunuyorlar. Ancak Port Barton karadan Poblacion’dan 3 saat uzaklıktadır. Port Barton’u bu yazıda biraz tartışacağız, ancak ziyaret etmek istediğiniz şey buysa, bunun için ayrı bir rehberimiz var: Port Barton Seyahat Rehberi.

San Vicente, Palawan hakkında daha fazla bilgi:

Dil: Tagalog çoğunluk tarafından konuşulur. Ancak İngilizce yaygın olarak anlaşılmış ve konuşulmuştur.

Para birimi: Filipin Pezo (PHP, ₱). Php100, 1.92 ABD Doları, 1.56 EUR, SGD2.52 (Haziran 2018 itibariyle) civarındadır.

Ödeme modu: Nakit!

Elektrik Bilgisi: 220V, 60Hz. Çoğunlukla A Soket A Tipi. Long Beach boyunca Poblacion ve Barangay’larda, elektrik arzı şimdi 7/24. Ancak Port Barton’da, otelinizin/hanınızın kendi jeneratörü olmadığı sürece hala 17:00 ile gece yarısı ile sınırlıdır.

San Vicente’de nerede kalmalı

Konaklama seçenekleri çok fazla değil, ancak yatırımcılar son birkaç yıldır bir parça almak için uğraştıkları için Long Beach boyunca daha büyük tatil köylerinin yükselmesi bekleniyor.

Yine, San Vicente’de iki büyük yerleşim yeri olduğunu belirteyim: biri Poblacion ve yakındaki Barangays (Long Beach’e yakın) ve diğeri Port Barton. 3 saat arayla, bu yüzden doğru yerde bir tatil rezervasyonu yaptığınızdan emin olun! Long Beach’i kontrol etmek istiyorsanız, Poblacion, New Agutaya, San Isidro ve Alimangoan (Alimanguan) gibi kelimeler için adresi kontrol edin.

İşte Agoda’daki en çok derecelendirilmiş özelliklerden bazıları:

Agoda tarafından sağlanan resim

Sunset Beach Resort, Macatumbalen. Oranları ve Kullanılabilirliği Kontrol Edin!

Victoria Beach House, Alimanguan. Oranları ve müsaitliği kontrol edin.

Jurisu Resort, Yeni Agutaya.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post