12 En İyi Soğuk Hava Durumu Kış Tatil Hedefi

En iyi tatile inandığınızda, evden uzakta tropikal bir plajda güneşte uzanmaya inanabilirsiniz. Ancak her gece kuzey ışıklarını görebileceğiniz bir yerde karlı bir dağda tatil yapmanın harikalarını düşündünüz mü, her sabah kayak yapmanın yanı sıra olabildiğince çok battaniyede son derece kıvrılmış kalıyor musunuz?

Dünyada, gün boyunca kayak yamaçlarının tadını çıkarmanın yanı sıra akşamları güzel yemeklerle şımartmanın bir tür deneyimini kullanarak birçok yer var. Bu karlı yerler de aynı şekilde bol miktarda tedarik. Gezi gezilerinden inanılmaz doğal çekiciliğe, vahşi yaşamın tadını çıkarmaya kadar aşırı sıcaklıklara uyum sağlamaya kadar herkes için bir şeyler var.

Okuyabileceğiniz diğer makaleler:

Soğuk Kaç: Altı Kış Güneş Destinasyonu

Benidorm’un 10 nedeni, İspanya En İyi Kış Tatil Hedefidir

Norveç’te görmeniz gereken 10 güzel kıyı şehri ve kasabası

Antarktika’ya Balayı Gezisi – Patagonya ve Antarktika’da 16 Gün – Bölüm 1

16 günlük #Anartctica keşif gezisinde #HoneyMoon’umuza mal oluyoruz!

Bir dahaki sefere kaçmaya çalıştığınızda en iyi kışlık yerlerimizden birkaçını topladık.

İçindekiler

1. Quebec – Kanada
2. Kuzey Işıkları ve Ren Geyiği – Lapland, Finlandiya
3. Antarktika’nın vahşi doğası
4. İsveç’te Treehotel
5. Norveç’in Kuzey Işıkları
6. Büyük Ayı Gölü – Kaliforniya
7. St. Moritz – İsviçre
8. Lyon – Fransa
9. Condon – Montana
10. Harbin City – Çin
11. Leh Ladakh – Hindistan’da Kamp
12. Yeni Paltz – New York

1. Quebec – Kanada

Fotoğraf: Djaytal Production on Plush
Quebec, her iki dünyanın en iyisini bulmaya çalışanlar için mükemmel bir yer. Quebec City ve Montreal, eski dünyadaki çekiciliğe sahip güzel yerlerdir ve çevre, Kanada’nın en iyi kayak merkezlerinden birkaçına ev sahipliği yapmaktadır. Kayak, senin işin değil mi? Dahil olmanız için hala çok sayıda kışlık aktivite var. Bazı köpekleri yönlendirmek için Laurentian Dağları’na gidin.

Çok daha kozmopolit bir tatil bulmaya çalışıyorsanız, Montreal ve Quebec City olmak üzere iki şehir var. Montreal, kalça mahallelerinin yanı sıra güzel sokak sanatı ve duvar resimleriyle dolu rahat bir şehirdir. Ancak Ocak veya Şubat aylarında oradaysanız, dış rave igloofest’i incelediğinizden emin olun.

Quebec City, Montreal’den çok daha küçük ve çok daha sakin, ancak doğrudan bir masaldan çıkıyor-sadece çarpıcı çevre dostu çatısı ve dikkat çekici kuleleri ile Le Château Frontenac’a bakın. Quebec City de aynı şekilde, Kuzey Amerika’nın ilk Ice Hotel’in yanı sıra dünyadaki en büyük kış karnavallarından biri olan bir Koboggan Slaytının evidir.

Her iki şehir de o kadar harika ki her ikisini de görebilirsiniz!

2. Kuzey Işıkları ve Ren Geyiği – Lapland, Finlandiya

Fotoğraf: Vincent Guth on Plush
Lapland, Kid’in hikayelerinde kontrol ettiğiniz bir şey değil. Bu harika konum, Arktik Çemberinde yer almaktadır ve her türlü hane halkı için en iyi yerdir. Sonuçta, en üst düzey karlı kışlık harikalar diyarı!

Neden hanehalkının kalması için bir kabin veya iglo kiralamanın yanı sıra karla ren geyiği kızağı gezisi yapmıyorsunuz ve geceleri tüm ihtişamlarında muhteşem kuzey ışıklarını görebilirsiniz.

Görmek için en iyi zaman, Kasım ayları arasında ve Mart arasında olmalıdır ve bu da konaklamanız için en iyi hava koşulunu keşfedeceğiniz zamandır.

3. Antarktika’nın vahşi doğası

Antarktika, en büyük soğuk hava tatilidir. Hiçbir şey için ‘Beyaz Kıta’ lakabını alamadı. Günlerinizi penguenlerin tadını çıkararak, buzdağlarını kontrol ederek ve bazı balina izlemelerinde dabling yaparak geçirin. Gemisi, dünyadaki en uzak ve en uzak ve güzel konuma sahip olan gerçek bir kaşif gibi hissedebileceksiniz.

4. İsveç’te Treehotel

Fotoğraf TreeHotel.se
Çok daha ‘benzersiz’ bir şey bulmaya çalışıyorsanız, İsveç’ten ve tuhaf TreeHotel deneyiminden ek olarak görünmeyin. Nefes kesen bir manzaraya sahip inanılmaz bir alanda ağaçların gölgesinde yüksek uyuyacaksınız. Her alanın kendi tarzı vardır ve donmuş nehirler veya ormanlarda sansasyonel manzaralar kullanır. Ne kadar çok şey isteyebilirsin?

5. Norveç’in Kuzey Işıkları

Fotoğrafla Fotoğraf Çıkarma
BBC hava durumu sunumcısı Carol Kirkwood ile Norveç’te seyahat etmek, ülkenin sunduğu tüm çekiciliği deneyimlemek için birçok yöntemden sadece biridir. Sizi, Kuzey Cape, Alesund, Tromso ve Lofoten Adaları’nda inanılmaz bir yolculuğun tadını çıkarırken Kuzey Işıklarını göreceğiniz rehberli bir geziye götürecek.

Carol mevcut tek gezi rehberi değil, ancak BBC’de görünen tek kişi o. Aurora Borealis’e göz atarken sahip olduğunuz her türlü endişeye yanıt verecek.

6. Hnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post