Özgürlük Sanatı

Hepimiz kendimizi özgür olarak görüyoruz. Ücretsiz sağlık hizmetleri, ücretsiz konuşma ve ücretsiz basın ile ücretsiz ülkelerde yaşıyoruz. Ama tipik olarak istediğimizi gerçekten nasıl yapıyoruz? Sabah az sayıda insan işe gitmekten memnun oldu. ve iş ortalama çalışan vatandaşın hayatlarını tüketir. Bu neden? Neden zevk almadığımız şeyleri yapmaya devam ediyoruz?

Sadece zarif bir yaşam tarzına ayak uydurmak mı? Bir sonraki yeni gadget’ı almak veya en yeni arabayı sürmek mi? Bunlar bizi gerçekten mutlu ediyor mu? Temel cevap hayır. Bu dünyayı kendimiz için yarattık ve bir kez girdikten sonra, ücretsiz kırmak ve gerçek mutluluğu bulmak zor.

Maddi bir malın karışıklığı ile büyülendiğinde, promosyonların sözü ile düzenli olarak felç olduk. Bazıları için, bu yaşam tatmin edicidir, ancak ondan kaçanlar genellikle keşfedilmeyi bekleyen bir dünya olduğunu fark ederler. Hayatınızın her dakikası şeffaf olabilir.

İstediğiniz her şeyi yapabilirsin!

Ama nasıl?

Seyahat, sizi monotonluktan serbest bırakabilecek ve gözlerinizi bir olasılık dünyasına açabilecek özgürlük için çok önemlidir. Seyahat son derece özgürdür. İstediğinizi, istediğiniz zaman yapın ve her zaman istediğiniz yere gidin!

Ama seyahat pahalı değil mi? YANLIŞ!

Çok düşük maliyetli veya hatta ücretsiz seyahat etmenin yolları var! En büyük masrafınız uçuşunuz olacak, ancak bir ülkeye indiğinizde, günde 10 $ veya daha az yaşamanın birçok yolu vardır. Bunu düşünün 1000 $ tasarruf edin ve 3 aydan fazla seyahat edin!

Tabii ki günde 10 dolar yalnız bir gezgin için minimum çıplak yaşıyor, ancak mümkün. İşte 10 $/gün veya daha az seyahat edebilmenin birkaç yolu:

1. Kanepe Sörfü: Bu ücretsiz kalmanın müthiş bir yoludur. Dünyada boş kanepeler sunan veya kullanan benzer düşünen gezginlerden oluşan muazzam bir topluluk. Uçuşunuz için para biriktirirken topluluğa katılın, itibarınızı oluşturmak için birkaç sörfçü kanepenizde kalmasını sağlayın, sonra seyahat ederken, aralarından ücretsiz olarak seçim yapabileceğiniz 5.5 milyondan fazla kanepeniz olacak.

2. Kamp: Bu sadece ücretsiz bir gece kalmak değil, aynı zamanda vahşi doğada olmak çok müthiş bir deneyim. Çadırınızı veya sivrisinek ağınızı atın ve gece zevk alın!

3. Gönüllülük: Sizi tatmin edici gönüllü seyahat dünyasına tanıtabilecek müthiş web siteleri vardır. Seyahatinizi genişletin veya ücretsiz oda ve tahtadan zevk alın! Bunları deneyin:

Çalışın: Çevrimiçi gönüllü iş bulmak için müthiş bir kaynak

Woofing: Organik çiftlikler üzerinde çalışın ve ücretsiz oda ve tahta alın

Organik Gönüllüler: Topluluğa 20 $/yıl için katılın ve yaşamak için meyve seçin

4. Yerel olarak yemek: Birçok ülkede, lezzetli yemekler bir dolar için sahip olabilir! Kesinlikle günde 3 dolar bütçenizi bozmayacak. İşte küçük bir sır, birçok tapınak (özellikle Sih) günde bir kez ücretsiz yemekler sunuyor! Git, yerlilerle karıştı, gönüllü haddeleme chapatti (Hint ekmeği) ve ondan bir gün yapın.

5. Seyahat Puanlarını Kullanma: Evde yaşıyorsanız ve tasarruf ediyorsanız, bir ödül kredi puanı kartını düşünün. Tüm satın alımlarınızı karta koyun ve birkaç ay sonra uçuşunuz için ödeyecek kadar puanınız olabilir! Bunu 1-3. Adımlarla birleştirin ve Ücretsiz’e çok yakın seyahat ediyorsunuz.

Şimdi seyahat etmek için çok paraya ihtiyacınız olmadığını bildiğinize göre, sizi durduruyor? Şimdi sadece hayatınızda bir değişiklik istediğinize karar vermeniz ve seçmeniz gerekir! Ama neden seyahat? Neden tüm bunlarla uğraşıyorsun?

İşte nedeni:

1. Birçok insan haftada 40-80 saat çalışırken, şelalelere tırmanıyor, dağları özetliyor, plajlara geri dönüyor veya balina köpekbalıkları ile şnorkelle yüzüyor olabilirsiniz.

2. Yeni şeyler öğrenebilir, yeni yiyecekler örnekleyebilir, yeni insanlarla tanışabilir ve yeni kültürlere şımartabilirsiniz.

3. Günün ne getireceğini bilmeden, her sabah uyanabilirsiniz. Hayatınızın her gününün her dakikasının tadını çıkarırken bir sonraki macera için sürekli kendinden geçmiş olabilirsiniz.

4. Hayatı sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Sevmediğiniz şeyleri yapmak için çok daha fazla zaman kaybetmez. Sadece vazgeç. Geride bırakın ve dünyayı ne olduğu için deneyimleyin… sadece keşfedilmeyi bekleyen 510 milyon kilometrekarelik bir eğlence parkı!

Bunların hepsi gerçek olamayacak kadar iyi geliyor mu? Değil. Dünyayı dolaşan ve sadece İngilizce öğretmek, hayvan kutsal alanlarında gönüllü olmak veya sadece bir süre sahilde takılmak gibi sevdikleri şeyleri yapmak için duran binlerce insan var. Kesinlikle mümkün, sadece bunu yapmak zorundasınız.

İşinizi bırakmanız gerekecek. Yolculuk için biraz para tasarrufu yapmaya başlayın (en azından uçuşlar ve bir aylık konaklama için yeterli). arkadaşlara veda edin veAile ve hiç yapmayan insanlardan olumsuz geri bildirimleri ihmal edin. Dünyaya çıkın ve ne olacağını görün. Evde% 100 memnun değilseniz, bir değişiklik zamanı. Her gün yaptığınız şeyden zevk almazsanız, hayatınızı ihtiyaçlarınıza göre dönüştürün.

Kendi kaderinizin mimarı olun ve daha iyi bir yaşam tarzı için bir plan yaratın.

Orada hala yorgun olduklarında uyanan, sadece can sıkıntısı ve aşinalık yatağında uyumak için eve dönmek için zevk almadıkları işlere acele eden çok fazla insan var. Bu kişilerden biriyseniz ve bu gönderiyi bu son satıra okuduysanız, kesinlikle değişim bulmaya çalışıyorsunuz. Bunu gerçekleştirin… Asla geriye bakmayacağınızı garanti ederim.

Beğeniyor mu? İğnele! ?

Feragatname: Yoldaki Keçiler, Amazon Ortak ve diğer bazı perakendeciler için bir ortaklıktır. Bu, blogumuzdaki bağlantıları tıklatıp bu perakendecilerden satın alırsanız komisyon kazandığımızı gösterir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post