Yurtdışındaki yerlileri tatmin etme gerçeği

Güncellendi: 3/15/2020 | 15 Mart 2020

Üçüncü İsveç’e gidene kadar, son olarak ülkenin eşsiz kültürünü hissettiğimi hissettim.

Bu ziyaret sırasında zamanımın çoğunu Stockholm’de geçirdim. İsveç bahar etkinliği Valborg için büyük bir şenlik ateşi töreni izledim. Kırmızı ve çevre dostu iş günlerinde bir ders aldım ve İsveç tarzında eğitim gördüm (Converse, kırmızı pantolon ve New York Yankees şapkaları gerçekten popüler).

İsveç Paskalyasını arkadaşımın büyükannesinin evinde geçirdim, burada bir yumurta aramaya gittim (büyükanne ısrar etti) ve “Tipspromenad” adlı bir oyun oynadım. Bu, bir çöpçü aramasıyla entegre edilmiş bir trivia yarışması – son derece eğlenceli (herhangi bir cevapları anlamamış olsam da). Bölgesel yiyecekleri keşfettim ve en iyisi, arkadaşlarım bana İsveççe öğretti.

Bu üç haftalık gezi bana İsveç kültürü hakkında geçmişlerin her türlü birleştirdiğinden çok daha fazla fikir verdi. Neden? Niye?

Çünkü beni kişisel yaşamlarına davet eden ve rehberlerim olan yerlilerim vardı.

On yılı aşkın bir süredir tam zamanlı seyahat ettikten sonra, dünyanın dört bir yanından arkadaşlar yaptım.

Çok sayıda ülkeye gidebilir ve bana göstermekten memnun olan arkadaşlarla (yerli halk), beni büyükannenin evinde Paskalya’ya götürecek arkadaşlar, senaryosuz bir kasaba barbekü etkinliği, doğum günü partisi veya Noel’de Noel’de kalabilirim. yasalar. Bana göstermeye hazır çok sayıda insan olduğu için bölgesel yaşamın tadını çıkarmak benim için basit. Seyahat eden herkes için aynı – dünyanın dört bir yanından ziyaret edebileceğiniz insanları tatmin edeceksiniz.

Ancak, yeni bir varış noktasında olduğunuzda ve kimseyi anlamadığınızda, tam olarak nasılsınız?

Seyahat besteleme, genellikle metrolardaki ve kafelerdeki olasılık karşılaşmaları hikayeleriyle doludur, yazarın diğer gezginlerin nadiren göreceği bölgesel yaşama bir pencere açan bir etkinliğe veya etkinliğe girmesi ile sonuçlanan karşılaşmalar. Bunlar harika hikayeler olsa da, insanları tüm seyahatin böyle olduğuna inandıran büyüleyici bir fotoğraf üretiyorlar.

Genellikle insanların bir sonraki şehir, şehir veya ülkedeki yerlileri tatmin etme konusunda bölgesel deneyimi nasıl elde edecekleri veya şiirsel olarak balmumu hakkında konuştuğunu duyuyorum. Eğer yolculukları bu deneyimden yoksunsa, kaçırdıklarına inanma riskini taşırlar.

Yerlilerin ülkelerinin sunduğu en iyi şeyleri göstermek istedikleri doğrudur, bu yüzden tavsiye verirler, sohbet ederler ve barda birkaç pint paylaşırlar.

Ama bu kişisel alanlarına getirilmekten farklı. Pub’da tatmin ettiğiniz bazı erkeklerle biraları bağlamak, Pazar günü akşam yemeğine katılmak isteyip istemediğiniz sorulmaktan farklıdır. Biri kamusal alanda, diğeri özel.

Bir yerelin kişisel alanına davet edilmek için satın alma işleminde, bir davet genişletilmeden önce büyük olasılıkla kişiyi birkaç kez tatmin etmeniz gerekecektir. İnsanlar önce davet ettikleri kişiyi anlamayı severler. Evet, ilk kez bir davet meydana gelebilir, ancak norm değil, istisnadır.

Kendi hayatınızı düşünün. Tam olarak ne sıklıkla ev yemeğinize talimat verdiğiniz tam yabancıyı ne sıklıkla davet ediyorsunuz?

Yerlilerle arkadaşlar yapmak o kadar basit olmasa da, kullanıldığından çok daha basit. İnternet sayesinde, sizi Pazar Yemeği’ne davet edecek iyi bir bölgesel tatmin etme sorununu fethetmek için birkaç yöntem var – arkadaşlarınıza orada kimseyi anlayıp anlamadıklarını sormanın yanı sıra.

Yurtdışımdayken yerlileri (ve diğer gezginleri) tam olarak nasıl tatmin ettiğim:

1. Couchsurfing’e katılın

Yeni başlayanlar için, Couchsurfing, gittiğiniz çevrimiçi yerlilerle bağlantı kurmak için harika bir sitedir. Sıklıkla tamamen ücretsiz konaklama almak için bir yer düşünülürken, sitede çok daha fazlası var. Buluşmalar, grup etkinlikleri ve size kanepelerini vermeyebilecek üyeler var, ancak sizi kahve için memnuniyetle tatmin edecek ve sizi gösterecektir.

Örneğin, Danimarka’da bir ailenin normal yemeğinde benimle sonuçlanan bir kanepe sörfü buluşmasına gittim.

2. Meetup.com’u kullanın

Ayrıca, Meetup.com insanları tatmin etmek için bir fantastik sitedir. Couchsurfing’den çok daha “resmi” olsa da, bu sitede sizinle aynı ilgi alanlarına sahip olanları tatmin edebileceğiniz geniş bir grup yelpazesi vardır.

Şarabı seviyor musun? Neden Fransa’da kırmızı şarap severlerin buluşmasına gitmiyorsunuz?

Avustralya’da el sanatları yapmak ister misiniz? Bir örgü buluşmasına gidin.

Hong Kong’daki şirket insanlarını tatmin etmekle ilgileniyor musunuz? İşle ilgili bir etkinliği keşfedin ve git!

Bu şekilde, sizinle aynı konuyu düşünen insanları keşfediyorsunuz, bu da rahatsız edici bariyeri düşürmesine yardımcı oluyor. Plus, exactly how awesome is it satisfying somebody from across the world with the exact same interest? I like Prohibition-era bars, as well as if I satisfied somebody from Sydney who did too, I wouldSydney’deki sahne hakkında saatlerce sohbet etmek istiyorum!

3. Dil Borsalarına Git

Ayrıca, dil borsalarına gitmeye çalışın. Çok sayıda mesaj panosu, forum ve yerlilerin farklı dilleri (çoğunlukla İngilizce) keşfetmek istedikleri siteler vardır. Bu etkinliklere gidin veya bir dil değişimi ortağı keşfedin. Bu, sizi aynı şekilde bölgesel etkinliklere, akşam yemeğine veya arkadaşlarıyla içmeye götürebilen biri olabilir.

Bunun için bazı harika siteler:

Buluşmak

Kanepe sörfü

Google

Bu belirgin bir nokta, ancak çok sayıda insan sıklıkla göz ardı ediyor. Tıpkı evdeyken olduğu gibi, aynı şekilde, sadece “X’teki Dil Değişimi” gibi Googling ifadeleriyle ilgi alanlarınızla ilgili bölgesel olayları (dil değişimleri dahil) keşfedebilirsiniz. Aynı şekilde her türlü etkinliği, grupları ve etkinlikleri bu şekilde keşfedersiniz. Google’ı göz ardı etmeyin!

4. Yabancı olmayın

Her zaman bir süre içinde, sokaktaki insanları tatmin etmek için olanaklarınızı alın. Bir neşeli sohbetten ne çıkacağını kim anlıyor? Örneğin, bir yerelden küçük bir grup gezisi yapın. Turdayken, bölgesel yaşamla ilgili istediğiniz tüm endişeleri ve o bölgede büyümenin nasıl bir şey olduğunu sorun (can sıkıcı olmadan).

Rehberin dost olduğunuzu anlamasına ve kültür hakkında inanılmaz derecede düşünmesine izin vererek, turdan sonra tatmin etmeye davet edilebilirsiniz. İyi anlaştıkları gezi katılımcıları ile takılan birkaç gezi rehber duydum.

Ben Belize’de otostop yaparken, adam bizi onun restoranına getirdi ve bizimle içecekler vardı. Ertesi gün bize etrafında göstermenin yanı sıra bize bir sonraki hedefimize bir gezi sağladı!

***
Son birkaç yılda paylaşım ekonomik ikliminin artması, yerlileri anlamayı çok basit hale getirdi. Bu bütçe planı gezginleri için bir nimet oldu – sadece paradan tasarruf etmekle kalmaz, ancak takılmaya ve çok çeşitli ortamlarda yerlileri tatmin edersiniz!

Bu günlerde, Eatwith gibi yemek paylaşım siteleri ve Blablacar gibi sürüş paylaşım siteleri bile var.

Hepsi size çok daha derinlemesine, daha uzun ömürlü karşılaşmalarda dallanabilecek yerlilerle bağlantı kurmak için bir yöntem sağlar. Bunlar artık her seyahat ettiğimde sitelerim.

Yolu seyahati devrettiğimde, her yerde yerlilerle etkileşime girme vizyonları vardı, ancak bu istediğim kadar gerçekleşmedi. Sokakta bu olasılığın karşılaşması imkansız değil.

Ama aynı şekilde o kadar da yaygın değil.

Neyse ki, web bu işlemi başlatmanıza izin verir. Çok daha fazla iş gerektiriyor, ancak Fransız halkını tatmin etmek istiyorsanız, Fransa’yı gerçekten seviyorsanız, olmasını beklemeyin.

Bunu gerçekleştir.

Günde 50 $ ‘dan dünyayı nasıl gezinir

New York Times Çok Popüler Ciltsiz Koyuş Kılavuzu Kılavuzu Rehberim, dayak yolundan çıkacağınız, paradan tasarruf etmenizi ve daha derin bir seyahat deneyimine sahip olmanızı sağlamak için seyahat sanatında nasıl ustalaşacağınızı tam olarak bildirecek. BBC’nin “Bütçe Planı Gezginleri İncil” adını verdiği A’dan Z planlama rehberiniz.

Çok daha fazlasını keşfetmek için buraya tıklayın ve bugün okumaya başlayın!

Seyahatinizi rezerve edin: lojistik öneriler ve hileler
Uçuşunuz
Skyscanner’ı kullanarak ucuz bir uçuş bulun. Siteleri ve dünyanın dört bir yanındaki havayollarını aradığı için tercih ettiğim göz atma motoru, böylece her zaman hiçbir taşın bırakılmadığını anlıyorsunuz.

Konaklamanızı ayırtın
Pansiyonunuzu Hostelworld ile rezerve edebilirsiniz. Bir pansiyon dışında bir yerde kalmak istiyorsanız, konukevleri ve oteller için en uygun fiyatları sürekli olarak iade ettikleri için Booking.com’u kullanın.

Seyahat sigortasını hatırlamayın
Seyahat sigortası kapsamı sizi hastalık, yaralanma, hırsızlık ve iptallere karşı koruyacaktır. Her şeyin ters gitmesi durumunda kapsamlı bir güvenlik. Geçmişte defalarca kullanmak zorunda olduğum için asla onsuz bir yolculuğa çıkmam. En iyi hizmeti ve değeri sunan tercih ettiğim iş:

Güvenlik Wing (herkes için en iyisi)

Seyahatimi sigortalayın (70’in üzerinde olanlar için)

Medjet (ekstra tahliye kapsamı için)

Seyahatinizi rezerve etmeye hazır mısınız?
Seyahat ederken kullanabileceğiniz en iyi iş için kaynak sayfama göz atın. Seyahat ederken kullandığım her şeyi listeliyorum. Onlar sınıfın en iyisidir ve seyahatinizde onları kullanmak için yanlış gidemezsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Cadılar Bayramı Karışık İçecekler – Takvimdeki en ürkütücü geceye yaklaştıkça sadece gözleriniz için Martini SerisiCadılar Bayramı Karışık İçecekler – Takvimdeki en ürkütücü geceye yaklaştıkça sadece gözleriniz için Martini Serisi

, size çarpışan her şeyi boşaltmaya yardımcı olmak için size birkaç yatıştırıcı karışık içecek getireceğimize inandık gece. Her zamankinden etkilenen Martha Stewart’dan etkilenen, işte sadece MARTINI serisi için bizim. Çocukken,