Özbekistan’ın

Buhara’nın çarpıcı binaları, Özbekistan’ın Orta Asya’nın en kutsal şehri olduğu biliniyor. Bu antik şehirdeki binalar bin yaşından büyük! 16. yüzyılda Buhara, ipek yol rotasında hareketli bir pazar kasabasıydı. Bu nedenle, çok sayıda karavan, çok sayıda kapalı pazarda mal ticareti yapmak için geldi.

Buhara şehri saman günü boyunca nasıl görünüyordu?
Bukhara’nın çok sayıda karavansera, 100’den fazla medrese ve 300’den fazla cami vardı.

Maghoki-Attar Camii, tüm Orta Asya’daki en eski cami
Bugün, eski şehir hala ayakta ve aşırı restore edilmedi. Camiler, anıtlar ve medreselerin çok sayıda hala harika durumda. Hala çok sayıda kapalı çarşı var, ancak bugün öncelikle turistler için mal satıyorlar.

Kapalı, kubbe şeklindeki çarşılardan birinin dışında

Burada 4 gece geçirdik ve eski şehirde dolaşıp hayatın yıllar önce nasıl olması gerektiğini hayal etmekten gerçekten çok memnun olduk.

Mir-i Arap Madressa
Eski şehrin içinde ve dışındaki küçük şeritlerden geçtik. Biz pazarlar alışveriş ve gün batımını görüntülemek için ideal bir bakış noktası buldu.

Po-I-Kalyan Meydanı, Gün batımını görüntülemek için ideal bir yer
Biz lezzetli tatlılar yedik, bazı sheesha füme ve hatta sosis ve fıçı bira satan küçük bir yer buldu! Guesthouse’da kalan ve seyahat hikayeleri ve bilgileri değiştiren bazı müthiş backpackers bir araya geldi.

Po-I-Kalyan Meydanı manzarasına sahip bazı espressoların tadını çıkarmak
Sonuçta, Buhara’da geçirdiğimiz zaman gerçekten gevşetici ve harikaydı. Özbekistan’da iki hafta sonra zamanımız bitti. Piyasaya gittik ve kendimizi Türkmenistan sınırına götürmek için ortak bir taksi bulduk… ki bu çok, çok sıradışı bir ülke olarak gösterilecek.

Gitme zamanı! Bye Özbekistan, Türkmenistan’a
Türkmenistan’daki (MIS) maceralarımız için bizi izlemeye devam edin!

Hiç Özbekistan’a gittin mi? Buraya seyahat etmek size hitap eder mi? Aşağıda bizimle paylaşın!

Bu gönderi gibi mi? İğnele!

Feragatname: Yoldaki Keçiler, Amazon Ortak ve diğer bazı perakendeciler için bir ortaklıktır. Bu, blogumuzdaki bağlantıları tıklarsanız ve bu perakendecilerden satın alırsanız komisyon kazanmamız anlamına gelir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post