Afrika’ya seyahat etmenin 10 nedeni: Bir Bütçe Backpacker Kılavuzu

Afrika’yı sevmemizin o kadar çok nedeni var ki, onu sadece 10’a daraltmanın zor olması zor. Afrika bu gezegende başka hiçbir şey gibi bir kıta. Medeniyetin beşiği, insanlığın doğum yeri ve tüm türlerin kökeni, bu gerçekten her şeyin başladığı yerdir.

Afrika çevresinde sırt çantasıyla mimariyi, kültürü ve tarihi tüm duyularınızla deneyimleyebilirsiniz. Svahili mutfağının kokusu, muhteşem müziğin sesi, kıtada görülen renkli kıyafetler, safari üzerinde bir aslan tespit ettiğinizde aldığınız his ve taze deniz ürünlerinin tadı. Bunların hepsi Afrika’yı sevmemizin nedenleri.

Bu bir backpacker’ın rüya yeri. Sonsuza dek kalbinizde kalan bir yer. İşte onu sevmemizin ve her zaman sevmemizin 10 nedeni.

(Bu listenin kişisel görüşe tabi olduğunu ve kesinlikle kıtanın güney ve doğu bölgelerine atıfta bulunduğunu unutmayın.)

1. Safariler. Safarileri özetleyen harika bir teklif var. Diyor ki: “Afrika’daki her şey ısırıyor, ama safari hatası en kötüsü.” Safari gerçekten Afrika’nın en önemli özelliği, biz kesinlikle dışarı çıkmayı ve hayvanları tespit etmeyi sevdi! Uzun zamandır oradaysanız, mümkün olduğunca çok şey yapmaya çalışın ve en iyi hayvan deneyimlerinden bazılarının daha az kontrol edilen parklarda olduğunu unutmayın.

Afrika’ya gelmenin temel nedeni
2. Gezgin türleri. Güneydoğu Asya’da seyahat ettiyseniz, sizi çevreleyen gezginlerin yolculuğunuzu gerçekten etkileyebileceğini biliyorsunuz. Muhafazakar bir kültürde adaların etrafında koşan üstsüz kızlara sahip olmak gerçekten bir geziyi bozabilir. Gezi otobüsleri orduları yukarı çekilirken ve Locust gibi yere inerken bir tapınağın dinginliğinden zevk almaya çalışmak, tam olarak binlerce mil seyahat ettiği tarihsel deneyim değildir.

Ama Afrika haklı. Genç ve yaşlı herkes bir macera için orada görünüyor. Sadece Afrika’nın sunduğu bir şey bulmak için ve bu nedenle hostel masalarının etrafındaki konuşmalar çok daha keyifli görünüyor.

Afrika’da tanıştığımız 2 harika arkadaş
3. Plajlar. Pek çok insan, bu vahşi kıyı şeridini saran beyaz kumun bolluğunun farkında değil. Hata yapma, kuzey Mozambik, Tanzanya ve Kenya’daki plajların Güneydoğu Asya plajını sudan çıkarması muhtemeldir. Günümüzde harika plajlar gördük, ancak Mozambik’teki Quirimbas takımadalarında görülenler çarpıcı. Saf beyaz tozlu kumlar, kristal berraklığında mavi su, muhteşem mercan ve balık hayatı ve en iyisi, büyük olasılıkla kendinize sahip olacaksınız. Afrika, plaj serseri için gizli bir mücevherdir ve bir plaj tatili planlarken asla göz ardı edilmemelidir.

WHOOOO HOOOO! Matemo Adası’nda Yolda Keçi Seven Yaşam, Mozambik
4. Karada doğal çekicilik. Güney Afrika’nın vahşi kıyı şeridi, baobab ağaçları, şeffaf uçurumlar, huşu uyandıran düşmeler veya büyük büyük ovalar boyunca sansasyonel sürüşler olsun; Afrika, gezegenimizdeki en coğrafi olarak çeşitli ve görsel olarak sansasyonel kıtalardan biridir.

Hout Bay-Chapmans Zirvesi’nden sürüş, güzel manzaralar! Güney Afrika
5. Dalış. Afrika’nın dünyanın en muhteşem dalış alanlarından bazılarına sahip olduğu, ancak hata yapmadığı yaygın olarak bilinmemektedir, karada bulunan vahşi yaşamın doğal çekiciliği ve bolluğu su altında keşfedilebilecek hazinelerden utanmaktadır. Büyük sualtı mağaraları ve kanallar ve sansasyonel mercan okyanus tabanını oluşturur. Ancak yüzeyin üstünde olduğu gibi, hayvanlar bu yeri bu kadar muhteşem yapan şeydir ve Afrika’daki deniz yaşamı bir istisna değildir.

Aslında kambur balinalar, manta ışınları ve yunuslarla güvercinim. Balina köpekbalıkları, ravgy dişli köpekbalıkları, büyük beyaz köpekbalıkları ve genellikle aklınıza gelebilecek her büyük deniz yaratığı görmek de mümkündür. Afrika’da her şey daha büyük ve buradaki dalış gerçekten dünya standartlarında.

Dalış

6. müzik. Afrika’nın etrafında seyahat etmek, bir tema şarkısına seyahat ediyormuş gibi hissediyorsunuzdur. Gittiğiniz her yerde, bu ritmik olarak yetenekli kıtadan bekleyebileceği tanıdık davul ve koro şarkı sesleri var. Afrika halkının büyüleyici müzik becerilerini zorluklarının çoğunu aşmak için kullandıkları açık bir şekilde ortaya çıkıyor.

Liman, Cape Town, Güney Afrika’da şarkı söyleyen ve dans eden Afrikalı kadınlardan biri

7. Vibe. Afrika’dayken elde ettiğiniz genel duyguya atıfta bulunur. Afrika vibe, egzotik bir yerde olmanın son derece hissedilir bir hissidir. .Bu listedeki diğer dokuz öğe, bu olağanüstü kıtaya inerken aldığı macera için bu tartışılmaz susuzluğa katkıda bulunuyor. İşte hayat burada başladı, medeniyetin doğduğu yer burası ve davulların ritmi kadar emin olabilirsiniz.

Vibe

8. Kabileler. Dünyada, asırlık kabilelerin ve geleneklerin hala Millenia üzerinde değişmeden oynadığı birçok yer yok. Masai savaşçılarını, boncuklar ve kabile kıyafetleri ile süslenmiş, mızraklar ve palalar tutarak olağanüstü bir manzaradır ve yakında yabancı ziyaretçiler tarafından unutulmayacaktır.

Masai Savaşçısı, Kenya

9. Gün batımları. Dünyayı yaklaşık üç yıldır seyahat ederken, şaşırtıcı gün batımları gördük, ancak Afrika’da gökyüzünde yepyeni bir seviyeye koyan bir şey var. Zarif kırmızıların, pembelerin, portakalların ve sarıların tadını çıkararak, Afrika’nın büyük ovalarının üzerindeki büyük tuval mavi gökyüzünü karıştırın, burada seyahat etmeye değer bir manzara. Sadece şaşırtıcı.

Çarpıcı Bir Gün batımı – Rolas Adası, Mozambik

10. Renkler. Evet elbette gökyüzünün renkleri Afrika’nın renklerini oluşturan şeyin bir parçası. Ancak bu büyük toprağın en büyüleyici renklerinden bazıları toprağın kendisinde olanlardır. Kıtayı tanımlayan ve halkının yüzlerini boyayan pas kırmızı kiri. Kıyı boyunca sansasyonel suların çekici mavileri ve yeşillikleri. Ve elbette yerlilerin çok renkli kıyafetleri, koyu tenlerine karşı yerleştirilmiş göz kamaştırıcı renklerin gökkuşağı gerçekten güzel ve Afrika’nın gerçek renklerini ortaya çıkaran bu kıyafetler.

Güzel, renkli kumaş, vilanculos, mozambik ile bir terzi

Afrika’yı sevmemizin 10 nedeninin listesi bu. Yukarıda verilenlerden çok daha fazla nedenden dolayı kalbinizde kalan bir yer. Bunu okursanız ve ekleyecek herhangi bir şey varsa, aşağıda yorum yapmak için ücretsiz hissedin ve belki de önerinizi listeye ekleyeceğiz. Afrika’nın tüm şarkılar, kum, gün batımı ve safariler olmadığını unutmayın. Kıtayı kontrol ederken bekleyecek şeylerin ayrıntılı bir listesini almak için Afrika seyahatine 10 dobine göz atın.

“Afrika ile ilgili en karanlık şey her zaman onu cehaletimiz olmuştur.”

~ George Kimble ~

Feragatname: Yoldaki Keçiler, Amazon Ortak ve diğer bazı perakendeciler için bir ortaklıktır. Bu, blogumuzdaki bağlantıları tıklatıp bu perakendecilerden satın alırsanız komisyon kazandığımızı gösterir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post