NASIL SEDAVE NASIL SEÇİMİM

Maceracı Kate, bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan bir satın alma işlemi yaparsanız, size ek bir masraf olmadan tazminat yapacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

“Bir sonraki nereye seyahat edeceğinizi nasıl seçersiniz?”

Ne zaman duyduğumda beni şaşırtıyor, ama bu aldığım en önemli endişelerden biri. Sadece bir hedef seçtiğime inandığım kadar, bu gerçekten çok daha zorlu bir süreç. Neden bu konuda bir yayın oluşturmuyorsunuz?

(Ve ben tek ben değilim! Bu hafta, seyahat eden Canucks son derece aynı konuda bir yayın oluşturdu. Yayınlarını inceleyin – benimkinden çok farklı ve blogları mevcut en iyi kaynaklardan biri Küçük çocuklarla seyahat etmek için!)

Seyahat rüyaları listenizle başlayın

Bir gün almak istediğim uzun, uzun bir gezi listem var. (Masaüstünden göz atıyorsanız, şimdiki 10 seyahat hayalimi en iyi marjda görebilirsiniz.) Bu blogu okuyorsanız, büyük olasılıkla tonlarca seyahat hayaliniz var!

Ve doğrusu? Bu rüyalar da soluyor. Bazı durumlarda, bir gezi konseptine ve dizüstü bilgisayarımda saat 3: 00’e kadar araştırma çalışmasına bağlanacağım, kalbim hızla boğuluyor. yanı sıra bazı durumlarda bu rüya ölecek. Çoğu zaman geçici olarak uykuda kalırlar, sadece bir blog yayınladığımda veya bir kitabı kontrol ettiğimde veya belirli bir çekici Olimpiyat takımına hayran kaldığımda ve ilham almak için yeniden ortaya çıkıyorlar.

İşte şimdi en iyi sahip olduğum en önemli seyahat hayallerinden birkaçı:

Kuzey İspanya boyunca seyahat etmek istiyorum. San Sebastian’daki yemek sahnesine dalmak, Asturias köylerini kontrol etmek ve dikkat çekici Galiçya sahil şeridini fotoğraflamak istiyorum.

Galapagos Adaları’na gitmek istiyorum. Gerçekten Güney Afrika’da vahşi yaşam fotoğrafçılığına girdim ve bazı dev kaplumbağalar ve mavi ayaklı boobiler çekmekten heyecan duyuyorum!

Florida sırlarını derinlemesine kontrol etmek için bir hafta geçirmek istiyorum. Oldukça sırlar ve cesur anahtarlar. Netflix Show Bloodline bununla bitecek bir şey olabilir!

Batı Avustralya’yı keşfetmek istiyorum. Bunlar en çok hayal ettiğim beyaz kum plajları, güneydeki Esperance’tan Kuzey’deki Broome’a.

Bunlar sadece birkaç tane. Bu rüya gezilerinden herhangi birini alma şansım varsa, büyük olasılıkla hızlı bir şekilde atlayacağım!

İpucu: Evernote, tamamen ücretsiz organizasyonel yazılım hakkında çok sayıda seyahat konsepti tutuyorum. Cehennem, Evernote’da her şeyi saklıyorum. Eğer kullanmazsanız, yapmalısınız!

Seyahat etmek için harika bir zaman bul

Genellikle gezilerimi bir ila altı ay önceden planlıyorum. Rutinime bakacağım ve bir bloğum, tatiller, etkinlikler ve alışkanlıklar için muhasebeleştireceğim olduğunu göreceğim. (Örneğin, “Mart ayına kadar kış mevsiminden hasta olacağım – o zamana kadar sıcak bir yere gitmek için can atacağım.”)

Şubat ayında iki hafta olabilir. Yaz aylarında iki ay olabilir. İlkbaharın yanı sıra sonbahar, pazar etkinliklerinin yanı sıra konferanslarla da dolu olma eğilimindedir, bu yüzden bu zaman periyotları konusunda çok daha dikkatli oluyorum. Ne kadar zamanım olduğunu tam olarak anladığım anda, ne tür gezilerin en iyi şekilde çalışacağını anlayabilirim.

İpucu: Her seferinde bir uçuş satın almak için en uygun fiyatlı zamanı (ve bunun yalan söylediğini söyleyen herkes) bulmak için bir formül olmasa da, en iyi ücretlere yaklaşık altı hafta ila üç ay önceden teklif edilme eğilimindedir.

Hava durumu doğru zaman

Hava, tam olarak gezilerimi nasıl planladığımın en önemli unsurudur. Zamanın% 90’ı, yüksek sezonda seyahat ediyorum ya da mevsime giriyorum. (Son zamanlarda yapılan bir istisna, dostum Beth’in bir eğitmen olduğu ve yaz aylarında seyahat etmesi gerektiğinden Temmuz ayında aldığım Güney Afrika’ya yaptığım seyahatti. İyi çalıştı, ancak her zaman o kadar şanslı olmadım.)

Bazı gezginler hava durumu ile diğerlerinden çok daha çok yönlüdür – kendi konfor seviyenizi keşfetmeniz gerekir. İngiltere ve İrlanda, Kuzey Avrupa’nın çoğuyla birlikte, bulutlu, yağmurlu hava durumuna eğilimlidir ve bu nedenle iç mekanlarda yapılacak çok şeylere sahiptir. Muson sezonunda küçük plaj kasabaları, çok fazla değil.

Şahsen, bir plaj kaçışı veya dış bir varış noktasına seyahat planlıyorsam, yağmur yağarken içeride sıkışmak istemediğim için sezon dışında asla zamanlamayacağım.

Örnek: Geçen yıl Kasım ayında Tayland, Koh Lanta’ya seyahat ettim. Kasım ayında Koh Lanta’yı seviyorum çünkü daha ucuz, daha az meşgul, sadece her 2-3 günde bir yağmur yağıyor ve çizgili bulutlar çok daha iyi gün batımları yapıyor.

İş gezisine eklenullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Vanilyalı IceVanilyalı Ice

Maceracı Kate ile gecem bağlı kuruluş bağlantıları içeriyor. Bu bağlantılardan bir satın alma işlemi yaparsanız, size ek bir masraf olmadan tazminat yapacağım. Teşekkürler! Twitter’da paylaş Facebook’ta Paylaş Pinterest’te Paylaş E