13 Berlin’de Büyük Yürüyüş Turuları

Yayınlanan: 9/23/21 | 23 Eylül 2021

Berlin hareketli bir şölen. Genişleyen Alman başkentinde dikkate değer restoranlara (dünyanın her yerinden mutfaklara hizmet vermesi), fantastik barlara, dünyanın en iyi kulüplerinden bazıları, serin üçüncü dalga kahve lekeleri, birinci sınıf müzeler, eklektik bir mimari stil karışımı, biri mimari stillerden biri Avrupa’daki en çeşitli popülasyonlar ve ilginç alt kültürlerin gerçek bir karışımı.

Berlin, Roma gibi bin yıllık bir geçmişe veya Prag gibi bir ortaçağ mirası olmayabilir, ancak son 100 yılı dikkate alırsanız, Berlin neredeyse her büyük tarihsel etkinliğin merkezindedir. Üç UNESCO sahasına ev sahipliği yapan, 20. yüzyılın başkentidir.

Şehir, Orta Çağ’da stratejik bir ekonomik merkez olarak ön plana çıktı. Avrupa’nın kalbindeki yeri nedeniyle, bölge kültürel bir kavşaktı ve Berlin’in bugünkü kozmopolit juggernaut’a dönüşmesine yardımcı oldu. Şehrin çoğu II. Dünya Savaşı sırasında yok edilirken (ve vatandaşlarının 125.000’i öldürüldü), başkent hızla yeniden inşa edildi. 1990’da, Berlin Duvarı nihayet indiğinde, şehir bir kez daha tüm Almanya’nın birleşik başkenti idi.

Bu karmaşık tarihi keşfetmenize yardımcı olmak için, bu Orta Avrupa metropolünün yakından ve kişisel bir görünümünü elde etmek için alabileceğiniz bir rehberli turlar lejyonu var-yürüyüş turlarına, yemek yemeye, bisiklete kadar bisiklete kadar bir trabantta dolaşmaya, Kitschy Komünist dönemi arabaları. Yürüyüş turları şehirleri görmenin en sevdiğim yoludur çünkü etrafta yerel bir rehberiniz var.

Bugün, bu harika başkentte zamanınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için Berlin’deki en iyi turlardan bazılarını paylaşmak istiyorum.

En İyi Genel Tur

Daha fazla bilgi edin

Kentsel Maceralar
Urban Adventures, en sevdiğim seyahat turu şirketi Intrepid Travel’in günlük tur şubesidir. Ana tarih turlarına ek olarak, East Berlin’in yanı sıra bir yiyecek ve sanat turuna da kapsamlı bir bakış sunuyorlar. Yerel rehberleri kullanıyorlar ve turları çok fazla yer kaplıyor, böylece gerçekten çok şey öğreniyormuş gibi hissediyorsunuz (turları 3-5 saat arasında sürüyor). Ücretsiz yürüyüş turlarından daha derinlemesine bir şey arıyorsanız, işte bu! Kişi başı 46 USD’den turlar.

En İyi Ücretsiz Tur

Daha fazla bilgi edin

Yeni Avrupa
Bu iki saatlik bu ücretsiz yürüyüş turu, ikonik Brandenburg kapısında (aslında yakındaki Starbucks’ta) başlar ve Hitler’in öldürülen Yahudilerine çarpıcı anıtı da dahil olmak üzere şehrin ana sitelerinde yavaş yavaş yol alır. Eski Bunker, Berlin Duvarı’nın bir alanı ve Checkpoint Charlie, tur alıcıya Berlin’in 20. yüzyıl tarihi hakkında gerçekten güzel bir giriş yaptı. Tur ücretsizdir ama armağan her zaman takdir edilir (ve gerçekten, bir tür beklenen). Yapabildiğim zaman yeni Avrupa turları yapıyorum; Onlar bir şehre en iyi bütçe dostu giriş!

Berlin’deki en iyi ücretsiz yürüyüş turları

1. Guruwalk Berlin

40’a kadar farklı temalı tur sunan Guruwalk, Berlin Şehri’ni kapsamlı bir şekilde kapsıyor. Berlin Duvarı, Üçüncü Reich, Soğuk Savaş, Yahudi Mahallesi, Alternatif Berlin ve şehrin ana önemli noktalarında çeşitli yürüyüş turları var. Turlar teknik olarak ücretsiz olsa da, Rehberler ve Şirket Hope Tour alıcılarının bir tür ipucu, ne kadar ücretli bir durum sunacağını unutmayın.

-> Guruwalk ile turunuzu ayırtmak için buraya tıklayın!

2. Yürüyüş

Yürüyüş bir rehber tanıyacaksınız çünkü yağmur yağmasa bile her zaman sarı şemsiyeler taşıyorlar. Bu 2,5 saatlik bireysel ve küçük grup turları sizi Berlin’in sadece bir köy olduğu ve günümüze kadar sürdüğü zamana geri götürüyor, ancak son 200 yıla güçlü bir vurgu yaparak. Rehberler, yemek ve gece hayatı hakkında da öneriler sunmaya heveslidir. Birçok ücretsiz tur gibi, bu da sonunda, ne kadar ödeme türü bir plan olarak, sonunda nazikçe minnettarlık ister.

-> Turunuzu Walkative ile rezerve etmek için buraya tıklayın!

3. Orijinal Berlin Turları

Alexanderplatz’daki Park Inn yakınındaki çeşmede buluşun ve Berlin’in eğlenceli, ücretsiz bir turuna hazır olun. 10 veya daha az kişilik gruplarla, bu yürüyüş turları Reichstag, Berliner Dom, Checkpoint Charlie ve çeşitli II. Dünya Savaşı savaş yerlerinde dururken kılavuza erişmenizi sağlayacaktır. Güzergah her kılavuza bağlıdır, bu yüzden sizi nereye götürebileceğini asla bilemezsiniz. Ayrıca her Perşembe, Cuma ve Cumartesi günü saat 11: 00’de ücretsiz bisiklet turları sunarlar.

-> Orijinal Berlin Turu ile turunuzu rezerve etmek için buraya tıklayın!

4. Alternatif Berlin Turları

Hitler ve Bismarck hakkında bilmeniz gereken her şeyi duyduysanız ve tipik vurguları atlamak ve Berlin’in farklı bir tarafını görmek istiyorsanız, bu ücretsiz yürüyüş turu sizin için. Bilgilendirici rehber, tur alıcıları 80’lerin ve 90’ların çömelme kültürü, efsanevi tekno kulüp sahnesi, Berlin Duvarının Düşüşü ve Punk Rock kültürü hakkında hikayelerle yeniden düzenleyecek. Tur, bir bira yiyebileceğiniz bir nehir kenarında “plaj barı” da bitiyorrehber.

–> Click here to book your tour with alternative berlin Tours!

The best Paid Guided tours in Berlin

Free tours are a great way to get a primer on Berlin. They’re especially good for backpackers and budget-minded travelers. but if you want to add some more zing and depth to your tour or do a tour that is more specialized, you’ll have to spend some euros. here are the best-paid tours of Berlin.

5. Fork and Walk

Love walking? Kontrol etmek. love food? Kontrol etmek. Aç mısın? double check. Stick your fork into the dynamic Berlin food scene and then walk it all off. This tour company does guided tours that combine food, street art, and history as well as tours for vegans (Berlin is one of the most vegan-friendly cities in the world). but if you take the “Trends & Classics” tour you’ll get to sample the iconic currywurst, sip some schnapps, drink some local brews, and eat German pastries, among other delectable things.

Tours from 69 EUR.

–> Click here to book your tour with Fork and Walk!

6. Fat Tire Tours

Fat Tire offers tours in most major cities in Europe and they are always informative and fun. The Berlin bicycle tour is no exception. You can do guided bike tours of nearby Potsdam or you can bike along the Berlin wall or you can take a tour focused on Nazi Germany and world war II. I like the general “Berlin Highlights Bike Tour” to refresh my knowledge of the city.

Tours from 30 EUR.

–> Click here to book your tour with Fat Tire Tours!

7. Trabi Safari

Tired of trudging through the city? then hop in a Trabant, or Trabi, as they’re called in Germany. These diminutive automobiles were a Communist-era automobile staple in Germany. The body of the cars were made from plastic. Today they are a nostalgic symbol of the erstwhile east Berlin. and this tour company offers a drive around in Berlin in a Trabi while you see the sights and learn about the history of the city. best of all, you get your very own Trabi to drive during the tour.

Tours from 49 EUR.

–> Click here to book your tour with Trabi Safari!

8. Berlin music Tours

The city of Berlin has a fascinating connection to music of all kinds. tours can be a general overview and history of music in Berlin or you can get specific with guided tours dedicated to just David Bowie or Depeche mode or U2, all of whom have spent significant time in the German capital. You can also get a tour of legendary Hansa Studios where everyone from Lou Reed to U2 to Nick Cave to R.E.M. to David Bowie to Iggy Pop have recorded albums. This is a must for die-hard music lovers.

Tours from 19 EUR.

–> Click here to book your tour with Berlin music Tours!

9. GoArt! Tours

If you want to see Berlin through the lens of art, design, and architecture, this tour is for you. GoArt offers tours that take you into artists’ studios or shows you some of the fantastic contemporary architecture around Berlin. They also do fashion-themed tours, allowing you to shop and sightsee at the same time.

Tours from 150 EUR.

–> Click here to book your tour with GoArt Tours!

10. Berliner Unterwelten

These fascinating walking tours take you underground. and I’m not just talking in metaphors. You literally stroll under the streets of Berlin, exploring various cold war and world war II-era bunkers; gawking at the few remnants of Germania, the utopian metropolis that Hitler wanted to build; and walking through subterrestrial tunnels that were used for secret and nefarious purposes — including the tunnels that were dug under the Berlin Wall.

Tours from 15 EUR.

–> Click here to book your tour with Berliner Unterwelten!

11. secret Tours

Berlin has a lot of secrets. This tour company whispers in your ear, letting you in on the secrets of this Teutonic city. choose to head out to Teufelsberg, a cold War-era base for U.S. army wiretapping programs on the edge of the former West Berlin; or explore Charité, the city’s weird and wonderful centuries-old hospital. You can also go on a walking tour through the backyards and courtyards of Mitte apartment buildings, an opportunity you would not get if you were trying to do it on your own.

Tours from 18 EUR.

–> Click here to book your tour with secret Tours!

***
Walking tours are one of the best ways to get to know Berlin. There’s a lot of history, art, and little neighborhoods that you’ll never be able to really see without having a local show you around, and walking tours are one of my favorite ways to learn that insider knowledge. I definitely wouldn’t leave Berlin without taking a walking tour. There are some really niche ones that will really allow you to get into the quirky subcultures that Berlin is so famous for!

Get Your in-depth budget guide to Europe!

My detailed 200+ page guidebook is made for budget travelers like you! It cuts out the fluff found in other guides and gets straight to the practical information you need to travel while in Europe. It has suggested itineraries, budgets, ways to save money, on anD GÖRÜNME VE YAPILAN DEĞİŞTİRİLMESİ TURISTIE Restoranlar, Piyasalar, Barlar, Güvenlik İpuçları ve Çok Daha Fazlası! Daha fazla bilgi edinmek ve kopyanızı bugün almak için buraya tıklayın.

Berlin’e Yolculuk: Lojistik İpuçları ve Hileler
Uçuşunuz
Ucuz bir uçuş bulmak için Skyscanner veya Momondo kullanın. Onlar benim favori iki arama motorum çünkü dünyanın dört bir yanındaki web sitelerini ve havayollarını arıyorlar, bu yüzden her zaman hiçbir taş kalmadığını biliyorsunuz. Önce Skyscanner ile başlayın çünkü en büyük erişime sahipler!

Konaklamanızı ayırtın
En büyük envanter ve en iyi fırsatlara sahip oldukları için pansiyonunuzu hostelworld ile rezerve edebilirsiniz. Bir pansiyon dışında bir yerde kalmak istiyorsanız, konukevleri ve ucuz oteller için sürekli olarak en ucuz fiyatları iade ettikleri için Booking.com’u kullanın. Kalmam en sevdiğim yerler:

Meiniinger Berlin Tiergarten.

Artı Berlin

Altın pansiyonunun kalbi

Kalacak daha fazla yer arıyorsanız, Berlin’deki en sevdiğim hostellerin daha uzun bir listesi.

Seyahat sigortasını unutma
Seyahat sigortası sizi hastalık, yaralanma, hırsızlık ve iptallere karşı koruyacaktır. Her şeyin ters gitmesi durumunda kapsamlı bir koruma. Geçmişte birçok kez kullanmak zorunda olduğum için asla onsuz bir yolculuğa çıkmam. En iyi hizmeti ve değeri sunan en sevdiğim şirketler:

Güvenlik Wing (göçebeler için en iyisi)

Dünya Göçebeleri (en kapsamlı)

Seyahatimi sigortalayın (70’in üzerinde olanlar için)

Medjet (ek geri dönüş kapsamı için)

Para tasarrufu sağlayacak en iyi şirketleri mi arıyorsunuz?
Seyahat ederken en iyi şirketler için kaynak sayfama göz atın. Yoldayken paradan tasarruf etmek için kullandığım her şeyi listeliyorum. Seyahat ederken siz de paradan tasarruf edecekler.

Berlin hakkında daha fazla bilgi ister misiniz?
Daha da fazla planlama ipuçları için Berlin’deki sağlam hedef kılavuzumuzu ziyaret ettiğinizden emin olun!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post