Visa-Free Kazakistan: Görülmesi gereken 12 Yer ve Yapılacak Şeyler

Filipin Pasaportu Sahipleri, 30 günden daha uzun olmayan ve turizm amaçları için geziler için Visa-Free’ye seyahat edebilirler! Ziyaret etmek istiyorsanız, Kazakistan’daki en iyi destinasyonları listelememiz! 2bet0⃣1⃣9 100⃣ • 1 100⃣1️⃣ • 3 100⃣

En uzun süre, Kazakistan’a inandığımızda, zihni ilgilendiren ilk şey Kazak bozkırının geniş bölgesiydi. O ya da komedi “Borat”. Çok sayıda Kazak, ülkelerinin filmdeki tasvirini sevmiyor, bu da hiçbiri Kazakistan’da çekilmediğinden anlaşılabilir! (Romanya’da çekildi!)

Ancak son zamanlarda ekibimiz Astana’daki Open Kazakistan Forumu’na katılmaya davet edildi. Biz oradayken, bu merkezi oryantal ülkenin sunduğu çeşitli manzaraları ve deneyimleri bulduk. Buna inandığınızda, bu bir sürpriz olmamalı. Sonuçta, Kazakistan kara bölgesine göre dünyanın en büyük ülkelerinden biridir ve kültürlerin bir kavşağında yer almaktadır! Muhteşem manzaralar, güzel milli parklar, katlı bir geçmişin yanı sıra görülmeye değer farklı şehirler var

Ziyaret ettiğimizde bir Kazak vizesi için başvurmak zorunda kaldık. Ancak Eylül 2019’da işler hızla değişti. Ülke şu anda Filipinli turistlere vizesiz kazanç sağlıyor. Kazakistan’ı görmeyi planlıyorsanız, burada güzergahınıza dahil edilmeyi düşünmeniz gereken yerler var.

Bu rehberde ne kapalı?

Akksu-zhabagly doğa rezervi
Astana (Nur-Sultan)
Almati
Türkistan
Shymkent
Charyn Kanyonu
Mangystau bölgesi
Doğu Kazakistan
Burabay Milli Parkı
Kolsai gölleri
Batı Kazakistan
Kazak Yemekleri
YouTube hakkında daha fazla öneri ⬇ates ⬇️⬇ musun yayınlar:

Akksu-zhabagly doğa rezervi

Şehirleri kontrol ettikten sonra, yönteminizi Aksu-Zhabagly Doğa Koruma Alanı’na getirin. Ancak bölgedeki en eski rezerv değil. Craggy, karla kaplı zirvelere ve resim mükemmel vadilere sahiptir. En çok sitelerden biri Aksu Kanyonu.

Ancak bu maceracılık sadece muhteşem görüşlerden çok daha fazlası. Vahşi üzüm ve yabani lale türleri dahil 40’tan fazla nesli tükenmekte olan bitki türünün yanı sıra Himalaya Brown Bear ve son derece sıradışı kar leoparı da dahil olmak üzere 40’tan fazla nesli tükenmekte olan memelidir.

Bölgesel yetkililer rezervine giren turistlerin sayısını kontrol ediyor. Ziyaret etmeden önce şirketlerle koordine edin.

Astana (Nur-Sultan)

Mart 2019’da Kazak finansmanı resmi olarak Nur-Sultan olarak yeniden adlandırıldı. Ancak çok sayıda yerli ve ziyaretçi hala Astana olarak adlandırıyor. Son derece modern, fütüristik, pratik olarak bilimkurgu havasını teşvik eden çok sayıda benzersiz geliştirilmiş binaya sahip organize bir şehirdir. Yapılardan birkaçı arasında AK Orda Başkanlık Sarayı, Parlamento Evi ve Ultimate Mahkeme yer alıyor. Diğer kayda değer binalar ve cazibe merkezleri arasında Baiterek Kulesi, Barış Sarayı ve Uzlaşma, Nur-Sultan Camii ve Khan Shatyr Ev Eğlence Merkezi bulunmaktadır.

Almati

Almaty artık “Kazakistan’ın başkenti” etiketini getirmiyor, ancak en büyük şehri kalıyor. Kazakistan’a inandığınızda aklınızla ilgilenen her şey büyük bozkırlarsa, o zaman Almaty’ye bir bakış bunu ezebilir. Almaty’nin haritası, parkların yanı sıra parklarla da gölgelenmiştir, kar taçı Zailiysky Alatau zeminde.

Şehir aynı şekilde Kolsai Gölü’ne yapılan geziler için bir üs olarak hizmet edebilir. Bölgesel koşuşturma ve telaş hakkında bir fikir edinmek için çevre dostu sergi ile azalma. Kendi yemeğinizi pişirmeyi veya kendi başınıza bir Kazak yemeği hazırlamayı planlıyorsanız, burada taze bileşenleri de keşfedebilirsiniz.

Türkistan

Türkistan, ülkenin Türkistan bölgesinin siyasi merkezidir. Bu hedefin 4. yüzyıla dayanan bir geçmişi var. 16. yüzyıldan önce, şehir farklı bir isim, Isy veya Shavgar ile gitti.

Şehirdeki birçok popüler yapı, Khoja Ahmed Yasavi’nin UNESCO listelenen türbesidir. Genç Khan’ın ordusu işgal edene kadar ipek yolu boyunca en müreffeh şehirlerden ikisi olan Otrar ve Sauran’ın kalıntıları da çok uzak değil. Şehirdeyken, Türkistan Pazarı tarafından yeni yaratma ve farklı hediyelik eşyalar için azalma.

Shymkent

Shymkent, Nur-Sultan şehirlerinden ve nüfus açısından Almaty’den üç numara. 12. yüzyıla kadar tüm yöntemi ve İpek Yolu boyunca bir savunma hattı olarak işlevi olan tarihinden beri bölgesel bir kültürel merkezi olarak kabul edilmektedir. Havoktan bu yana yüzyıllar boyunca yeniden inşa edildi ve Moğollar, göçebeler, Khanates ve Ruslar tarafından tetiklenen hasar.

Güney Kazakistan Müzesi’nin yanı sıra doğa/paleontoloji, etnografi, Kazak Khanate tarihi ve bağımsızlığı sergileyen dört salonunun yanı sıra bırakın. Müze binasından sadece kısa bir yürüyüş MO dahil olmak üzere önemli yerlerdir.nument “Baydibek bi,” standing atop a hill in honor of Baydibek Karashauly, who was a essential figure in unifying the Kazakh people.

Charyn Kanyonu

Kazakhstan has numerous lovely natural attractions, one such location to include in your schedule is Charyn Canyon. found along the Charyn River, the canyon captures the creativity of tourists with its unique color as well as distinct formations including the Valley of Castles as well as the Devil’s Gorge. The jaw dropping cliffs will make you stop as well as gaze at nature’s beauty.

Mangystau bölgesi

This region in the southwest area of the country has spectacular landscapes characterized by mountains, desert as well as plateaus. It has a long as well as storied past dating back to the 9th century. different empires have occupied it throughout the centuries from the Mongols, the golden Horde as well as the Kazakh Khanate. Mangystau is a great location to go on long road trips, if you choose to do so, include the Ustyurt Nature Reserve, Sherkala Mountain, Torysh, as well as the Airakty Castle Valley.

Doğu Kazakistan

This Kazakh region borders China as well as Russia in its northern as well as southern area. during Soviet times, the region utilized to be two separate places, these were the Semipalatinsk as well as Vostochno-Kazakhstanskaya Oblasts. Oskemen is the region’s administrative center. a few of the most noteworthy locations include Zhastar Park, Ust-Kamenogorsk City Mosque, Altaiskiye Alpy, Bukhtarma Reservoir, as well as the Kiin Kirish Canyon.

Burabay Milli Parkı

If you’re searching for a nature trip getaway, see Burabay national Park found in the country’s Aqmola Region. You can see the park from Astana. You’ll discover yearn forests, rock formations as well as lovely landscapes during your visit. There are likewise tracks that lead as much as viewpoints of the surroundings.

Kolsai gölleri

You’ll discover this national park along the Tian Shan Mountains’ northern slope. numerous refer to this destination as the “Pearls of Tian Shan.” numerous tourists make the trip right here to see the lovely Kolsai Lakes. Kolsai has three sections which are the lower, middle as well as upper. Outdoorsy visitors can comply with the 25km hiking path that starts at the lower section as well as then over the Sary-Bulak Pass.

While in Kolsai Lakes national Park, make sure to include Lake Kaindy in your itinerary. Limestone landslides assisted type the lake area. Its many distinguishing function is the submerged tree trunks jutting out of the emerald-tinged waters, which is why it is commonly called “Sunken Forest”. Hikers will delight in complying with the path that takes them with spectacular sceneries of the Kaindy Gorge, Saty Gorg as well as the Chilik Valley.

Batı Kazakistan

This Kazakh region is close to the Ural Mountains with Russia likewise near its borders. It can be referred to as a frontier destination since of its large as well as empty lands that stretch as far as your eyes can see. The city of Oral is its administrative hub. The Ural River cuts with between the continents of Asia as well as Europe. a few of the locations of rate of interest as well as things to perform in the region include the home museum of E.I. Pugacheva, regional history specify museum GKKP, Cathedral of Archangel Mikhail, as well as others.

Kazak Yemekleri

Traditional Kazakh cuisine is predominantly meat as well as dairy. The poster dishes of Kazakhstan are beshbarmak as well as pilaf. Beshbarmak, actually “five fingers” since it is typically eaten with bare hands, is composed of pieces of meat on top of boiled pasta sheets. Pilaf, on the other hand, is meat fried with onions, carrots, as well as rice. Both typically utilize equine meat, however mutton as well as beef are now much more typical particularly in the cities.

Some of our favorites are manti, meat dumplings; laghman, pulled noodles with meat as well as veggies; as well as chak chak, noodle crispies coated with honey.

Don’t fail to remember to cap off your meal with a cup of black tea! Or if you have a much more adventurous palate, try kumys, which is fermented equine milk.

Additional words by Yosh Dimen

YouTube hakkında daha fazla öneri ⬇️⬇ates

İlgili Mesajlar:

10 finest things TO perform in TURKISTAN (South Kazakhstan Region)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post