5 Yaz için açık kuru rosé şarapları

Hafif, parlak ve ferahlatıcı, ancak yine de lezzet ve doku dolu Rosé, sıcak hava için mükemmel bir içecek – ama tüm rosé değil. Tam burada yaz için mükemmel 5 rosé şarap.

Rosé Wine’ın son yıllarda nasıl geri dönüş yapması ilginç. Aslında, hiç bu kadar popüler olmamıştı.

2002 ve 2019 arasında, dünya çapında Rosé kullanımında neredeyse% 25’lik bir artış oldu.

Ancak Rosé, değişiminin çoğunu Ton Para’daki Fransa’nın güneyine borçludur.

Bu kuru, gevrek, soluk pembe provençal tarzı sadece şarap içicileri tarafından uluslararası olarak, şarap üreticilerinin kendileri tarafından benimsenmiştir.

Dünyanın dört bir yanındaki vinters, bu yaygın olarak bilinen bu tarzdan gelen yalın ama lezzetli şaraplara göre rosé’lerini daha fazla şekillendiriyorlar. Ayrıca, aşırı derecede harika parlak pembe ve geçmişin kırmızısı canavarlarından çok uzak bir çığlık.

Ve bu mantıklı yazın lezzeti.

Soğutulmuş bir Provençal Rosé’nin parlak gevrek zing ve nüanslı lezzeti, güneş lorgues veya Saint-tropez’in ışıltılı liman sularının etrafındaki tepelerden sıcaklaştıkça içeceğiniz en iyi şeydir.

Endişe: Hangi yaz mevsiminde rosé satın almalı?

Chateau La Gordonne Vérité du Terroir 2020 Bio Rosé

Yoğun meyve, pembe greyfurt ve Redcurrant notları, gevrek, kuru bir yüzey ve en hafif pembe renk ile birlikte, Chateau La Gordonne’nin Vérité du Terroir bio rosé markasının özüdür.

Provençal Rosé’nin anavatanından gelen Côtes de Provence şarabının bu güzel örneği, tarihi 1652’ye kadar uzanan bir şaraphaneden organik olarak yetiştirilen Grenache noir, Cinsault, Syrah üzümlerinin bir karışımı ile yapılır.

Çoğu premium bağımsız şişe dükkanında Chateau La Gordonne Vérité du Terroir 2020 Bio Rosé’yi bulun. $ 32.00 RRP

Domaine du Gros’noré Bandol Dry Rosé

Şaşırtıcı bir şekilde iyi yapılandırılmış ve açık rengi ve güzel netliği için yapı dolu bu rosé, Provençal tarzının anlaşıldığı gevrek kuru tazeliği sunar. Domaine du Gros’noré Rosé, sevgili iyi arkadaşlarımız Deb ve bizi tanıtan Omri’nin favori şarabı.

Mourvèdre, Cinsault, Grenache’nin ünlü Bandol alt bölgesinden ve Alain Pascal’ın yetenekli elinin bir karışımı, parıldayan lezzetlerin yanı sıra turuncu, yaz meyvelerinin aromalarının yanı sıra zarif bir yüzeyle birlikte lezzet getiriyor.

Dan Murphy’de Domaine du Gros’noré Bandol Dry Rosé’yi bulun. 56.99 $ RRP

Mitchelton Estate Rosé

Victoria’daki Nagambie’den bu emlak yetiştirilen tek vineyard Rosé, Avustralya Rosé’nin tam olarak ne kadar ilerlediğini gösteriyor.

Kesinlikle asidik ve dokunmatik kağıt kuru olan bu rosé, asitliği iten hassas bir dünyevi bitkisel tona ek olarak turuncu narenciye, çilek ve ekşi kiraz notaları ile doludur.

Geçmişte Mitchelton Estate’in diğer şaraplarından birkaçını denedik – Preece koleksiyonu – hoş bir şarap grubu (Grenache sansasyonel), ancak bu rosé kesinlikle yukarıda bir kesim. Daha rafine, mükemmel yapının yanı sıra şaşırtıcı uzunluk, gerçek provençal tarzında neredeyse her türlü yiyecekle eşleşecek mükemmel bir şarap üretir.

Mitchelton’daki Mitchelton’daki Mitchelton Estate Single Vineyard Rosé’nin yanı sıra güzel mahzen kapılarını keşfedebilirsiniz. 28,00 $ PPR

Cupitt’in Estate Rosie’nin Rosé

NSW Güney sahil şeridindeki Ulladulla’daki bu aile tarafından işletilen şaraphane, bazı olağanüstü şaraplar yaratarak ağırlığının çok üzerinde yumruk atıyor.

Cupitt’in Rosie’nin Rosé’i Ulladulla’da yapılır, ancak Pinot Noir üzümleri Tumberumba, NSW veya Vic Nagambie Gölü’nden geldiği gibi başlıyor. Sonuç, kaldırılmış meyve notlarının yanı sıra hoş bir kuru kaplamaya geçen bir tazelik ile son derece benzerdir.

Cupitt’in Estate Rosie’nin Rosé’nin yanı sıra Ruby’nin Rosé’nin Winery’den 32,00 $ RRP

Gartelmann Wines’in Veronica Rosé

Normalde Shiraz Grapes’in kanıtlanmış bir stil rosé yapacağına inanmazsınız, ancak bunun yerine şişman, daha tatlı ve daha meyve jikelleri. Ancak belki de Hunter Vadisi’nin Şiraz daha hafif olduğu kadar daha az tatlı olma eğiliminde olduğu için, bu% 100 Shiraz Rosé daha iyi dengeler.

Burada hala bir tatlılık ve kremsi bir gövde var, ancak şarabın sert, asidik bir omurgası, yerinde her şeyi tutuyor ve stilin kuruluşunun çekilmesini sağlıyor.

Lovedale, Hunter Valley veya güzel şarap dükkanlarındaki Gartelmann’ın Mahzen Kapısı’ndan temin edilebilir. 23,00 $ RRP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post