AK Aylık Özet: Eylül 2021

Maceracı Kate, bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan satın alma yaparsanız, size ek ücret ödemeden bir komisyon kazanacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Yaşlandıkça, kendime nasıl dengeyi vereceğimi öğreniyorum. Eylül ayının son derece yoğun bir ay olacağını biliyordum, Prag’daki yoğun bir haftada faaliyetler ve ardından Amerika’da neredeyse kesintisiz bir ay seyahat.

Beş yıl önce ben, çok sayıda gönderi yayınlamaya, çılgın saatleri günlüğe kaydetmeye ve zar zor uyumaya devam ederdi, çünkü? O zamanlar denge fikrim buydu: her şeyi zorlamak.

Ancak 2021’in Me, bu ay tüm enerjimi tek bir kategoriye-seyahat, araştırma, bilgi toplama-koyma ve diğer her şeyin kaymasına izin verme fırsatı olarak aldı. Ve enerjiye dayalı kararlar vermek, ileriye taşınmam için çok daha iyi bir yoldur.

Bu ayki geleneksel bilgisayar arkası işleri yapmak için çok az zaman harcadım. Sadece yeni bir blog yazısı yayınladım (artı Ağustos ayının özeti). Ve elbette Patreon işini yaptım. Ama bunun ötesinde, her şeyin kaymasına ve seyahate odaklanmasına izin vermekten memnundum. Artı ailemle zaman!

Ekim ortasında Prag’a döndüğümde bloglama alacak. Ve bu zamanı çıkarmanın bir sonucu olarak ciddi bir sonuç vermediğimi belirtmek gerekir.

New Hampshire’a hoş geldiniz!
Hedefler ziyaret edildi

Prag, Çek Cumhuriyeti

Okuma, Lynn, Swampscott ve Lynnfield, Massachusetts

Tilton, Laconia, Meredith, Bristol, Rye, New Castle, Portsmouth, Kuzey Hampton, Hampton, Brookline, Hollis, Nashua, Bradford, Newbury, Sunapee, Newport, Cornish, Hanover, Plymouth, Lincoln, North Woodstock, Franconia, Bethlehem, Hart’s Konum, Lancaster, Woodstock, Sugar Hill, Littleton, Livermore, Albany, Bartlett, Tamworth, Merkez Ossipee, Conway, North Conway, Intervale, Jackson, Gorham, Errol, Moultonborough, Holderness, Gilford, Alton, Wolfeboro, Chichester, Peterborough , Jaffrey, Winchester, Keene, Chesterfield, Fitzwilliam ve Exeter, New Hampshire

The Flume Gorge, New Hampshire
Önemli Noktalar

New Hampshire çevresinde inanılmaz ve kapsamlı bir yolculuk. Bunun büyük bir kasaba listesi olduğunu keşfetmiş olabilirsiniz.

Her yaz New Hampshire’da harcama yaptım ve New Hampshire’ı genellikle evdeyken kontrol ederken, asla bir blogcu ziyareti gibi davranmadım. Şimdi değişiyor. Bu sefer tüm araştırmaları yaptım, tüm fotoğrafları çektim, tüm deneyimleri yaptım!

Bazı önemli noktalar: Weirs Plajı’ndan Winnipesaukee Gölü’ndeki M/V Sophie C’de bir posta teknesi gezisi yapmak (gerçekten farklı ve özel), müthiş Kuzey ormanlarında bir geyik gezisine (üç Lady Moose gördük!), Yürüyüş Sanatçının blöfü (kolay ve doğal) ve muhteşem kasabaları keşfetmek (Keene, Littleton, Sugar Hill ve Lancaster’ın büyük hayranı).

Beyaz dağlarda kesinlikle ideal hava. Eylül ortası muhteşem-açık mavi gökyüzü, sıcak günler, havalı geceler. Bu inanılmaz derecede sıra dışı! Genellikle yaz aylarında gidiyorum ve bir kuruşta değişen günleri ve çılgın hava durumuna alışkınım. Size söylüyorum, erken yapraklar gitme zamanı.

Şimdiye kadar 25 New Hampshire bira fabrikasını ziyaret ediyor. Uzman olma yolunda! Bazı favoriler: Avrupa biraları için Littleton’da Schilling Beer Co, Coziness ve Gizli Gem-Çesti için Bristol’de Woodman’ın, Bethlehem’de Rek-Lis, eğlenceli bir atmosfer için, gerçekten garip şeyler için Keene’de Branch & Blade. Ayrıca birkaç şarap imalathanesine ve içki fabrikasına gittim.

Yo-Yo Ma’nın Prag’da canlı gerçekleştirdiğini görmek. Bu özeldi. Covid sırasında Prag, Vltava Nehri’ndeki bir adada açık hava konseri mekanı inşa etti. Bach çello süitlerini gerçekleştirdiğini gördük ve hatta aydınlatılmış bir teknede bir baller gibi geldi!

Sevdiğim iki şey: insanların köprüden ücretsiz olarak görebildikleri ve izleyicilerdeki herkesin giyinmiş olması. Etkinlikler için giyinmeyi seviyorum ve herkes de yaptığında seviyorum.

Tatlı küçük bir Prag staycation. Prag’ın en süslü otelleri Covid nedeniyle oranlarını düşürdü, bu yüzden Charlie ve ben beş yıldızlı Hotel Kings Court’ta bir gece rezervasyonu yaptık, kokteyl bar-atlamaya gittik ve büyülü şehrimizde turistler gibi hissetmekten memnun olduk.

Noel’de kedi bakıcıları bulduk! Charlie ve ben tatillerde ailelerimizi görmek için bir kasırga gezisi rezervasyonu (Londra’da iki gece, Boston’da dört gece, New York’ta iki gece). Birkaç gün içinde, karda Prag’da kedi-oturma ve zevk için sağlanan bir arkadaş ve bir dostum bulduk.

Yardım ediyornullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post