Oregon Kıyısı’nda

istiridye, Perşembe sabahı saat 7: 20’de Kelly’nin Brighton Marina’ya çekildik. Kamp ve RV sitelerine sahip bir marina olan Kelly’nin, Nehalem Körfezi’nin korunan sularında balıkçılık veya yengeç yapmakla ilgilenen herkes için popüler bir tek el-mağaza destinasyonudur.

Kelly’nin bulmak kolaydır. Tillamook’un yaklaşık otuz mil kuzeyindeki bir kasabanın bir bipi olan Brighton, Oregon’da sadece Karayolu 101’de yer alıyor; Genel mağaza, temizlik istasyonları ve neon yeşili bir şeritte kırmızı renkte boyanmış “Kelly’s” kelimesiyle alüminyum balıkçı teknelerinin düzgün bir sırasına kadar uzanmaya bakın. Kuzeybatı Pasifik’in soğuk sularına özgü yengeç (biraz daha fazla yengeç hakkında). Ve Kelly’nin bizi yengeç bir maceraya götürmekten memnun olsa da, varış saatimiz düşük gelgitteydi ve mutlu bir şekilde günümüze biraz istila ile başlamayı kabul ettik.

Parlak yeni Oregon kabuklu deniz ürünleri lisansı ve ödünç alınmış bir kova, kürek ve bahçe tırmığı ile, güneye yaklaşık on mil Girabaldi kasabasına sürdük ve 12. Cadde ve Bay Lane’deki iskelenin yakınında park ettik. 14 yaşın üzerindeki herkesin bir Oregon kabuklu deniz ürünleri lisansı satın alması ve taşıması gerekmektedir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bir eyalet içi ikamet eden için maliyet daha düşüktür, ancak üç günlük yerleşik olmayan kabuklu deniz ürünleri lisansı size 11.50 dolar çalışacaktır. . Diğer ramçerlerin ne yaptığını ve nerede başarılı olduklarından keyif almayı hızlı bir şekilde öğrendik. Bir fikir, kumdaki delikleri nefes almak ve bir istiridye yatağının derinliklerinden rastgele püskürtmek için su tabakalarına göz kulak olmaktır (çok daha mükemmel fışkırtma, o kadar derin kazmanız gerekecek istiridye). Başka bir fikir, sevimli çocuklara sahip olmak ve size acıyan ve bakmadığınızda en küçük çocuğunuza istiridye gizlice giren dostça bir bayanla tanışmaktır. Dedi ki… Kelly’den ayrılmadan önce akıllı telefonumdaki bu grafiğin referans fotoğrafını çektim. Her bir istiridye türü başına bir hasat limiti vardır ve her kişi kendi yakalamalarını taşımaktan sorumludur. İstiridye deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmaya ve yasanın mektubu içinde kalmaya çalışıyorsanız (cinsiyetiniz veya yaşınız ne olursa olsun, her sporcu için ciddi bir sorumluluk), size yönelik önerim biraz öncesi yapmaktır. Evinizin rahatlığından araştırma.

Oregon Balık ve Yaban Hayatı Departmanı olağanüstü bir kaynaktır ve Oregon eyaletinde balıkçılık, yengeç ve istila hakkında çok sayıda bilgi yayınlamıştır. Buradan başlayın: ve “Balıkçılık Kaynakları” sayfasına devam edin :. Ayrıca gelgit tablolarına, öğretim videolarına, önerilen dişlilere ve yakalamanızı nasıl uygun şekilde temizleyeceğinize dair talimatlara bağlantılar bulacaksınız.

Çocuklu herkes için dikkatli bir kelime: Gelen gelgitlere dikkat edin! Orta Batı’da gelgitlerimiz yok ve suyun tam anlamıyla bize ne kadar süründüğüne şaşırdım. Bir dakika sığları kazıyorduk ve bir sonraki zaman şimdi fark ettiğim şeyde diz boyu Eel yataklardı.

Cesur hissediyorsanız (ve belki çıplak ayaklarda değil), daha büyük kayalardan birini kaldırın ve yengeçlerin tadını çıkarın. Belki iki veya üç inç uzunluğunda, bazı küçük yılan balığı gördük. Temizlik istasyonuna geri taşımadan önce istiridye kovanızı tatlı tuzlu su ile doldurduğunuzdan emin olun.

Bu fotoğraf emeğimizin meyvelerini gösteriyor, görebileceğiniz gibi, yüzeye daha yakın (yani, kolayca tırmık) daha fazla vapur istiridye bulduk ve herhangi bir türdeki sınırlara bile yaklaşmadık. Bazı kabuklarımız boştu; İşte biz buyuz.

Biz yengeçken (daha sonra bunun hakkında daha fazla), istiridye Kelly’deki dolaşım tanklarında mutlu bir şekilde kum tükürdüler. Yakalamamızı daha büyük iyiliğe bağışlayan Kelly, bir grup ilgilendik turiste istiridye anatomisi dersi verdi. Örneğin, istiridye bağırsağının genellikle bir çift erkek ve kadın yengeç için mutlu bir ev olduğunu biliyor muydunuz? Sürpriz!

Kelly daha sonra istiridye buğuladı ve etten zevk aldık. Umarım çocuklarım bu “öldürme, boşa gitme” dersini öğrendi ve öldürmenin spor için değil, yiyeceklerin bedenlerimizi sürdürmesi ve bunu ilk çözen yerli insanlara dayanan bir av tekniği geliştirmesi fikrini takdir etti kara. En küçük çocuğum çiğ istiridye etini bile denedi (yüzünün her şeyi söylüyor).

Yakındaki bir otelde mutfak olmadan kaldığımız için Kelly’nin bize bir soba ve tencere getirmek veya sıhhi temizlik ve bertaraf konusunda endişelenmeden taze yiyecekler yemek fırsatı verdi. Yine, ne yaptığımız hakkında hiçbir fikrimiz yoktu ve ne demek istediğimi biliyorsanız, mide yengeçlerini kazara keşfetmediğim için mutluyum.

Ve biz Rockaway Beach’te Tillamook peyniri ve uçurtma uçurtma yemek için mutluyken, dürüstçe sürünme ve yengeç etrafında merkezlenmiş en sevdiğimiz gezi anılarını söyleyebilirim. Çocuklarımın bu deneyim hakkında “bunu yaptığım şey hakkında yazacağını tamamen tahmin ediyorumnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post