Oregon Sahili: Neskowin Beach Hayalet Ormanı

Neskowin Beach Hayalet Ormanı’na gitmemiz, Eugene’deki Oregon Üniversitesi kampüsünde bulunan Doğal ve Kültürel Tarih Müzesi’nde bir Oregon jeoloji sergisinden etkilendi.

Bu diyagramı düşünün:

Kuzeybatı kıyısındaki alçak gelgit, genellikle “hayalet ormanlar” olarak adlandırılan boğulmuş ağaç kütüklerinin bahçelerini ortaya çıkarabilir. 1980’lerde, ABD Jeoloji Araştırması’ndan Brian Atwater nedenini merak etti. Hayalet ormanlarını ne tanımlayabilir? Atwater, büyük bir deprem sırasında zeminin düştüğünü varsaydı. Tuzlu su ve plaj kumu ile yıkandı, ağaçları öldürdü.

Yaklaşık 2000 yaşında, çürümüş sedir ve ladin ağacı gövdelerinin konaklamaları, 1997-98 kışında Orta Oregon sahilini pumumat eden bir dizi fırtınada ortaya çıkarılana kadar çamur ve toprak altında gömüldü ve korundu (kaynak: Traveloregon. com). Hayalet ormanını kendimiz görmek için merak ettik, gelgit tahminine danıştık ve su günün en düşük noktasındayken Neskowin Plajı’na gitmemizi zamanladık.

TraveloreGon.com’un hikayesinin de belirttiği gibi, ana otopark 101 numaralı otoyolun 98 ve 99 mil işaretleri arasındadır. Haziran ayında bir Cumartesi sabahı ziyaret ettik ve çiftçi pazarı tüm hızıyla devam etti. Not: Plaj biraz yürüyüş. Tuvaleti kullanmanız gerekiyorsa, burada temiz kamu tesisleri bulacaksınız.

Otoparkın güneyindeki caddeyi geçin ve Neskowin Creek koluna uygun yolu arayın. Çıplak ayaktaysanız, birlikte karıştırırsanız kumun nasıl gıcırdadığına dikkat edin.

Ve eğer gençlerinizden biri hala tenis ayakkabılarını kullanıyorsa, şimdi sandal çantasını kırmak için iyi bir zaman.

Çünkü…

Teklif rock (yüksek gelgitli bir ada ve görünüşe göre gerçekten harika bir yolun bulunduğu ve tırmanmayı bilmediğimiz gerçekten harika bir yolun bölgesine giderken).

Ağaç kütüklerinin bazıları derenin kuzey tarafından görülebilir, ancak gerçekten keşfetmek istiyorsanız, “emir Sally” ve soğuk portage yapın. Akışın biraz daha geniş ve daha sığ olduğu şort giyin veya çapraz giyin.

Bir ürkütücü sis ve neredeyse terk edilmiş arazi ile ödüllendirilmiş, bu fotoğrafta, arka planda teklif kaya ile hayalet ormanın çoğunu görebilirsiniz.

Minyatür gelgit havuzlarının merkezinde, deniz hayatı iğne yapraklı evine yapışıyordu. bu denizyıldızı gibi:

Gençlerimiz plajı mermiler ve kum dolarları için taramaktan zevk aldılar ve en genç çocuğum bir değil, üç, “tam dolar” buldu (evde çok sayıda “elli merkez” var).

Bizim varıştan sonraki yirmi dakika içinde, gelgit geri geliyor ve kıyı şeridine en yakın ağaçların etrafında dönüyordu. Bizim evcil köpeğimiz gençler kadar gitti (köpekler hoş geldiniz, ancak tasma üzerinde kalması gerekiyor).

Plajın uzak kenarındaki daha büyük gelgit havuzlarına doğru dolaştık. Daha sıcak havalarda muhtemelen içeri girerdik.

Bluff üstü evlerin 1.000.000 dolarlık bir görüşü var-umarım ev sahipleri sigorta poliçeleri ile tsunami kapsamı var! Sonuçta, ilk kez Neskowin’e gittik. Yakındaki Lincoln City’den çok daha az turistik, kasabaya bir dahaki sefere geçtiğinizde dükkanları, plajı ve hayalet ormanını inceleyin.

İlişkili

Oregon sahilinde Hobbit Plajı Yolunu bulan Oregon Sahili’ni sürekli araştırmamıza, 101 numaralı otoyolda Floransa kasabasının hemen kuzeyinde bulunan Hobbit Plajı Yolunu bulmak için dışarı çıktık. Köprüyü geçtikten ve Heceta Head Founce’a katıldıktan sonra Carl G. Washburne Eyaleti’ni arayın…
31 Aralık 2015 “Dövülmüş Yol Kapalı”

Newport ve Neskowin arasındaki 38 Milesthe 38 mil sürüşündeki Kuzey Oregon sahili yaklaşık bir saat sürmeli ve duraklamadığınızı varsayar. Gerçekte, Orta Oregon sahilinin kuzey yarısındaki bu iki önemli hedef arasındaki sayısız ilgi noktasını kontrol etmek için tam bir gün geçirebilirsiniz. İpucu: Eğer …
7 Ağustos 2017in “Destansı Yol Gezileri”

Oregon Kıyısı: Tillamookt the Tillamook İlçe Hattı’nı kontrol etmek Neskowin’in güneyinde ve Manzanita’nın kuzeyinde; Karayolu 101 boyunca 1,5 saatlik bir aralık. Tillamook kasabası belki de bölgedeki en iyi anlaşılan hedeftir; Tillamook Peynir Fabrikası ve yerel süt ürünleri kooperatifine beslenen birçok çiftlik tarafından popüler hale getirildi.
23 Temmuz 2017 “Plaj Tatilleri”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post