Seyahat gerçekten modifiye ediyor mu?

Yayınlanan: 11/29/21 | 29 Kasım 2021

Benim gibiyseniz, seyahatin değiştirebileceğine inanıyorsunuz. Dünyaya maruz kalmanın yanı sıra çevrimiçi olarak çevrimiçi olanlar, genellikle değişim için olumlu bir güçtür.

Ancak, son zamanlarda, tam olarak nasıl seyahat edeceğimizi tam olarak ne kadar seyahat edebileceğine inanıyordum. (Bununla ilgili bu konuda, bununla ilgili daha uzun bir şekilde yayınlamak için bir karar vermenin yanı sıra düşünüyordum.)

Yaygın olarak seyahatin birinin dünyayla ilgili düşünceleri için olduğu gibi bir tür Panacea olduğuna inanıyoruz. Yurtdışına gidin, farklı kültürlere maruz kalmak, BAM, beklenmedik bir şekilde, dünyadaki insanlar için çok daha fazla empatin olacak ve onları “yabancı, korkutucu” olarak görmeyi bırak.

KİTAPLAR ÜZERİNDE KİTAPLAR ÜZERİNDEKİ KİTAPLAR (Maden dahil) inancına maruz kaldım “Seyahate gittim ve daha iyi bir takdirde daha iyi bir insan olmakla birlikte, başkalarına tolerans olan çok daha iyi bir insan var.”

Seyahat Oluşturan Prespings Bu Mantra’yı.

Ve genellikle doğrudur. Ancak sadece bir tür seyahat için.

Her türlü yavaş, uzun vadeli veya servis tabanlı bir seyahatin değişebileceğine inanıyorum. Bu tür bir geziler sizi uzun süredir rahatlık alanınızdan çıkarır – istediğiniz zaman tesise geri gönderemezsiniz. Sonuçta, sadece sınırlarımızı zorladığımızda, yeni şeyler denemekte, kendimizi rahat ve tanıdık olarak yapamıyoruz.

Bu tür bir seyahat, yeni kültürlerle ve yabancı durumlarla etkileşime girerken bizi düzenli olarak test ettiğinden beri büyümemize yardımcı olur. Bize, momentlerin yanı sıra bizi aktan memnun olamayacağımız insanlara bir sürü keşfetti.

Birkaç seyahat edenler aylar – ya da yıllar – seyahat veya daha fazla servis odaklı gezisi ve dünyamızın yanı sıra insanların yanı sıra kendimiz için empati yapmadan daha fazla servis odaklı gezileri geri döndü.

Ancak yolculuklar (özellikle sadece denizde stil parkları olan devasa olanlar)? Büyük Grup Turları? Büyük ölçekli tatil köler? Veya hafta sonu jet ayarı? Bu tür bir türün insanın düşüncesi üzerinde bir etkisi olduğuna inanmıyorum.

Bunu düşün. Bir çare olduğunda, tam olarak ne kadar zamandır yerel halkla etkileşimde bulunur (yanı sıra ayağın yanı sıra sizi bekleyenler dışında)?

Eğer bir seyirdeyseniz, limandaki bölgesel kültürü gerçekten ne kadar deneyimleyeceğinizi tam olarak ne kadar deneyebilirsiniz?

Sadece üç günlüğünüz varsa, tam olarak ne kadar öğreniyorsunuz? Ayrıca, kendinizi rahatlığınızdan ne kadar zorluyorsunuz?

Bununla birlikte, bu tür seyahatlerin daha derin bir şey için ivme olamayacağını belirtmek değildir.

Aslında, beni ilk etapta seyahat eden bir grup gezisi oldu.

Ancak bu gezi, kim olduğumu değiştirmedi. Bunun yerine, beni değiştiren (ya da başladım) dünyanın dört bir yanında sırt çantasını harcadığım 18 aydı. Bu süre zarlılarımı zorladığım zaman, yerlileri tatmin etmek için yavaşça yeterli seyahat ettim, hem de dünyada nasıl gezineceğini keşfettim. (Hayat değişen seyahatin sadece bir süre kadar olmadığını aklınızda bulundurmanın çok önemli olmasına çok önemli olsa da. O zamanlar şehirler, hepsi bulanıklık olacak.)

Diğer seyahatlerin yapmaya değmeyeceğini belirtmiyorum. Herkesin sık sık oturdukları kadar iyi bir tatile ihtiyacı var. Tüm seyahatlerin yaşamın değişmesi olmamalı.

Fakat biz genellikle tüm seyahatlerin yaşamın değişmesi olduğunu varsayıyoruz.

Bir seyir, tatil gezilerinin, bir grup turu vb. Bunun bir katalizör olabileceğine inanırken, çoğunlukla, bu tür bir yolculuk, kendi inancınızı kendinize göre değiştirmez. Adem sandler ile SNL skit gibi. Tipik, Whirlwind iki haftalık İtalya’nın gezisi, kim olduğunuzu değiştirmeyecek. Ülkeyi de son derece derin bir anlayışla uzaklaşacaksın. Ne kadar hızlı gidersen, daha sığ deneyim.

Demek istediğim, eğer tüm seyahatler bir tür derin insan anlayışı, dünyada daha az politik çatışma olacaktı. Ancak bu durum bu değil.

Kendi vatandaşlarıma inanıyorum. Amerikalıların% 71’inden fazlası yurtdışına gitti, ancak birçoğu seyahat ederken Meksika’ya gitti. Ancak, genellikle Tulum, Playa, Cancún veya Cabo gibi yerlere odaklanırlar. Büyük tatil köylerine giderler. Meksika’ya yapılan tüm seyahatlerin insanları Meksikalı göçmenlere ya da Meksika halkının durumuna çok daha sempatik hale getirdi mi? Hayır. Amerikalıların büyük swath’ları hala bir duvar çıkarmak ya da rapistlerin yanı sıra cinayetlerin yanı sıra, göçmenleri tekmelemek için hala hepsi. Medya, bu millete dönüştürmek için sınırın güneyden gelen “karavanlara” rayları cezalandırıyor … .GOD’u yasak … esas olarak beyaz değil!

Avrupa’ya olan tüm bu tatiller, bir sürü Amerikalı modifikasyonunu, Trenler Hakkında ve Altyapı’na modifiye etti.e? Hayır. Anketler, Amerikalıların% 86’sının Avrupa benzeri bir tren sistemini desteklediğini göstermektedir, itme kıpırdatma yaparken, tüm devletlerin en liberal olan California’da yerden birini bile alamadık bile! İnsanlar uzun zamandır trenler gibi geliştirilirler.

Tüm seyahat eden Amerikalıların dünyaya girmenin yanı sıra çok daha açık olması mı istiyor? Ülkenin yarısı, tarifeleri, duvarların yanı sıra çok daha fazla “sınır güvencesi” istiyor.

Kısacası, seyahat medyasının (hem de kendimi buraya ekliyorum) bu değişim kavramını esnetiyor. Tayland yolculuğundan sonra, taylandla ilgili reklamlara bakın, harika bir şey olacaksınız. Seyahat medya bize bir rüya sunuyor. yanı sıra onun için sonbahar. Bu yolculuğun bizi dönüştüreceğini hayal ediyoruz. Bunu istiyoruz. Bu nedenle, seyahatin bize yapacağına inanmak için içselleştirdik.

Ancak derin, esansiyel değişiklik yolculuğu, yalnızca kendinizi diğer insanlara ve ayrıca kültürlerinin yanı sıra kültürlerinin yanı sıra, kültürlerinin yanı sıra kültürlerinizin yanı sıra kültürlerinizin yanı sıra kültürlerinizin dışında veya hizmet odaklı gönüllü gezilerinden getirdiğinizde ortaya çıkabilir. Avustralya’ya bir yolculuktan ya da bir kasırga gezisi gelmiyor.

Evet, eğlenecek, biraz şeyleri keşfedin, aynı zamanda harika fotoğraflarla gelmenin yanı sıra, o zaman eski hayatınıza ve eski inançlarınızın yanı sıra idealini de azaltacaksınız. “Ah evet, Avustralya eğlenceliydi,” Hayatınla devam ederken, daha önce aynı yöntemdi.

Ve eğer yaptığınız tek seyahat türü budursa, gördüğünüz yerler, “En iyi hayatınızı yaşamak”, öğrenmeniz, değiştirmeniz, değiştirmeniz olasılığı yoktur. bir kişi olarak büyür.

Hepimiz insanlar için bir yere gidiyor …. Bir tesiste ise .even. Çünkü bu yolculuk düşünme yöntemlerini değiştirmeyebilirken, bir dahaki sefere yeni veya farklı bir şey denemelerini sağlayabilir. Daha derin bir şeye ağ geçidi gezisi olabilir.

Tüm seyahatler derin bir değişime yol açmaz. Gerekmez. Genellikle sadece bir tatil gereksinimi.

Ancak, eğer daha fazla insanın seyahat ettiğinde – herhangi bir türde – dünya çok daha iyi bir yer olacağına inanmayı bırakmalıyız. Olmalı: “Eğer çok daha fazla insanın konfor bölgelerinden çıktıysa ve ziyaret ettikleri yerler hakkında keşfetmeye çalıştı, dünya çok daha iyi bir yer olurdu.”

Seyahatinizi ayırtın: lojistik fikirlerin yanı sıra püf noktaları
Uçuşunuzu ayırtın
Skyscanner’ı kullanarak uygun fiyatlı bir uçuş bulun. Bu benim tercih ettiğim gözat motorum, web sitelerinin yanı sıra dünyadaki havayollarını da aradığından, her zaman bir taşın çevrilmemesi gerektiğini anladığınızdan beri.

Konaklamanızı ayırtın
Hostelinizi HostelWorld ile rezerve edebilirsiniz. Bir hostel dışında bir yerde kalmak istiyorsanız, otellerin yanı sıra otellerin yanı sıra oteller için en az pahalı fiyatları sürekli olarak iade ettikleri için Booking.com’u kullanın.

Seyahat sigortasını hatırlamıyorum
Seyahat sigortası kapsamı, hastalığa, yaralanmaya, hırsızlığa ve iptallere karşı sizi güvence altına alır. Durumdaki detaylı güvenlik yanlış gidiyor. Geçmişte bir sürü kullanmak zorunda kaldığım için onsuz bir yolculuğa çıkmam. En iyi hizmeti sunan tercih ettiğim işimin yanı sıra değeri:

Safettwing (herkes için en iyisi)

Seyahatimi sigortalayın (70’ten fazla olanlar için)

Medjet (ekstra tahliye kapsamı için)

Seyahatinizi ayırtmaya hazır mısınız?
Seyahat ettiğinizde en iyi işin en iyi işinin yolunu kontrol edin. Seyahat ederken kullandığım her şeyi listeliyoruz. Onlar sınıfta en iyisidir ve yolculuğunuzda onları kullanarak yanlış gidemeyiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post