Bu gün ve yaşta fark edilemez bir ajan

olarak nasıl seyahat edilir, seyahat etmek her zamankinden çok daha tipik bir olay haline geldi. İnsanlar sürekli hareket halindedir, kültürleri yanı sıra yeni yerleri de kontrol ederler. Bazı insanlar lüksün yanı sıra tarzda seyahat etmeyi seçebilirken, diğerleri kendilerine ilgi çekmeden anonim olarak seyahat etmeyi seçerler. Dolayısıyla, fark edilemez bir ajan olarak tam olarak nasıl seyahat edeceğinizle ilgili öneriler arıyorsanız, en iyi yere geldiniz! Bu blog yayınları, seyahat ederken sıradan görüşte gizlenecek en iyi yöntemlerden birkaçını kontrol edecektir.

1) Gösterişli olmayın:

Seyahat ederken ayrı durmak için en basit yöntemlerden biri gösterişli olmaktır. İster pahalı kıyafetler veya mücevherler kullanıyor ya da çok fazla para getiriyorsa, karışmaya çalışıyorsanız, kendinize ilgi çekmeyi önlemek en iyisidir.

Bunu yapmak için bir yöntem giyinmek yerine elbiseyi önlemektir. Tasarımcı etiketlerini evde bırakmanın yanı sıra çok fazla ilgi çekmeyecek rahat giysiler giyin. Para ile ilgili olduğunda, büyük miktarda nakit getirmemeye çalışın. Biraz para getirmeniz gerekiyorsa, kolayca görünmediğinden emin olmak için gizli tutun.

2) Gezgin tuzaklarını önleyin:

Seyahat ederken karışacak bir başka yöntem de gezgin tuzaklarını önlemektir. Kendinize ilgi çekmeyi önlemek istiyorsanız, turistlerle öne çıktığı anlaşılan yerleri ortadan kaldırmak en iyisidir. Bunun yerine, dövülmüş yoldan çıkan gizli mücevherleri keşfetmeye çalışın. Bu sadece karışmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda size ziyaret ettiğiniz konumun çok daha otantik bir deneyimini sunacaktır.

Bu gizli mücevherleri keşfetmek için, seyahatinizden önce bazı araştırma çalışmaları yapın ve yerlilerden öneriler isteyin. O zaman, hedefinizdeyken, gezgin cazibe merkezlerine işaret eden endikasyonlar için gözlerinizi soyulmuş tutun – olasılıklar, bu yerlerden kaçınıyorsanız, tespit etmek çok zor olmayacak!

3) Sağduyulu olun:

Farkına varılamayan bir ajan olarak seyahat etmek istiyorsanız, sağduyulu olmak önemlidir. Bu, ne belirttiğiniz ve tam olarak nasıl belirttiğiniz konusunda temkinli olmak anlamına gelir. Siyaset veya din gibi hassas konular hakkında konuşmanın yanı sıra kendinize çok fazla ilgi çekmemeye çalışın. Buna ek olarak, ne fotoğrafladığınız konusunda da dikkatli olun ve sosyal medyada yayınlayın. Düşük bir profil tutmaya çalışıyorsanız, yerinizi veya kimliğinizi sağlayabilecek resimleri paylaşmamak en iyisidir.

4) Teknolojiden yararlanın:

Farkına varılamayan bir ajan olmakla ilgili olduğunda, inovasyon sizin arkadaşınızdır. Seyahat ederken gizli kalmanıza yardımcı olmak için teknolojiyi kullanabileceğiniz birkaç temel yöntem vardır.

İlk olarak, bir VPN kullanmayı düşünün. Bir VPN, web trafiğinizi şifrelemenizin yanı sıra Web’i anonim olarak aramanıza olanak tanır. Hassas bilgilere erişim elde etmeniz veya kimsenin nerede olduğunuzu anlamasını istemiyorsanız bu pratik olabilir.

İkincisi, korumalı mesajlaşma uygulamalarını kullanın. Bu günlerde, uçtan uca şifreleme sunan birçok seçenek var. Bu, mesajlarınızın yalnızca ima edildiği kişi tarafından kontrol edilebileceği anlamına gelir – uygulamayı çalıştıran işletme bile onları görüntüleyemez.

5) Her şeye hazır olun:

Tabii ki, en iyi planlama ile bile, her zaman bir şeyin yanlış gitme olasılığı vardır. Bu yüzden her şeye hazırlanmak önemlidir. Bunu yapmanın bir yöntemi, bir “Plan B” ye sahip olmaktır. Bu, bir yedekleme tekniği veya orijinaliniz sonbahar planlıyorsa kalacak bir yer olabilir. Aynı şekilde, acil bir durumda ek paraya sahip olmak da harika bir kavramdır.

6) Sigorta kapsamı ve para:

Farkına varılamayan bir ajan olduğunuzda, en iyi sigorta kapsamına sahip olmak önemlidir. Bu, her türlü öngörülemeyen koşulda sizi korumaya yardımcı olacaktır. Sağlık ve zindeliğin yanı sıra hayat sigortasının yanı sıra seyahat sigortası kapsamınız olduğundan emin olun. Aynı şekilde büyük bir acil durum fonuna yatırım yapmayı düşünürseniz yardımcı olur. Bu, seyahatinizdeyken bir şey ters giderse size parasal bir yastık sağlayacaktır.

Ayrıca, seyahat ederken paranızı risksiz tuttuğunuzdan emin olun. Bu, korunan bir yerde tutmanın yanı sıra ihtiyacınız olandan çok daha fazla para getirmemenin yanı sıra, mümkün olduğunca para yerine bir kredi notu veya banka kartı kullanmanın da aynı şekilde harika bir fikir olduğu anlamına gelir. Bu, çantanız kaybolursa veya çalınırsa kayıplarınızı sınırlamaya yardımcı olacaktır. Bir ATM kullanırken, pin numaranıza girmek için baskın olmayan elinizi kullanın. Bu şekilde, eğer biri sizi izliyorsa, ne yaptığınızı göremezler. Pimlerden bahsetmenin yanı sıra, doğum gününüz veya annenizin kızlık soyadı gibi hızlı tahmin edilenleri kullanmayın. Bunun yerine, sadece bildiğiniz rastgele bir şey seçin.

7) Alışveriş:

Alışverişle ilgili olduğunda, her zamannull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post