AK Aylık Özet: Ocak 2015

Maceracı Kate, bağlı kuruluş bağlantılarından oluşur. Bu bağlantılardan bir satın alma işlemi yaparsanız, size ek bir masraf olmadan tazminat yapacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Büyüleyici Nikaragua selamlar! Sıcak ve güneş ışığını seviyorum, kardan kaçınmamı seviyorum, Vatanseverlerin inanılmaz kase galibiyetini seviyorum ve yaptığım tüm macerayı seviyorum! İşte 2015’in ilk ayında olduğu kadar.

Hedefler ziyaret edildi

Okuma, Lynn, Boston ve Cambridge, Massachusetts

New York, New York

La Fortuna, Santa Elena/Monteverde ve Sámara, Kosta Rika

Favori destinasyonlar

Sámara. Uzun, kalabalık bir plaja ve sadece ideal gelişim seviyesine sahip düşük anahtar bir plaj kasabası.

Santa Elena. Yapılacak tonlarca şeyle soğutulmuş bir dağ kasabası – sadece geceleri o kadar soğuk olmasaydı!

Ve hala senden hoşlanıyorum Brooklyn!

Önemli Noktalar

New York Times Travel Show’da Seyahat Güvenliği hakkında konuşarak, Guy of Guy ile birlikte World ve Regina ve Pat, Safari’deki Grannies ile birlikte büyük bir vurgu oldu. Bu, fantastik kimya ve paylaştığımız değerli bilgiler sayesinde şimdiye kadar yaptığım en iyi paneldi. Bitlerimi tam olarak nasıl risksiz kalacağınız konusunda paylaşmayı sevdim, aynı zamanda okuyucumun çoğunu tatmin etmek çok güzeldi!

Doğrudan Orta Amerika’daki maceralara atladım: Zip-Lining, Monteverde’de bütünsel iyileşme, kaplıcalar-hop ve Arenal’da gece yürüyüşü ve yüzme ve Sámara’da stand-up raket yatılı!

Zorluklar

Basit bir ay geçirdiğim için çok mutluyum. Ben sadece zamanında kuzeydoğu vuran büyük kar fırtınası kaçmak için idare. Hava durumu raporları devreye girdikçe, uçuşumu ücretsiz olarak değiştirebildim ve bir gün erken uçtum, daha sonra keşfettiğim şey New York’tan Orta Amerika’ya giden son uçuşlardan biri oldu.

Diğer zorluklar? Bir havlu paketlemeyi hatırlayamadım. Bu yüzden ilk birkaç gün boyunca havluyum, kendimi kurutmak için pembe pijama pantolonumu kullandım. Sonra Sámara’da bir plaj havlusu aldım. Perçinleme hikayesi, biliyorum.

Ayrıca, Orta Amerika’ya hava açısından biraz zor bir başlangıçtı. Arenal’da günde yaklaşık 22 saat yağmur yağdı, esas olarak sağanak yağda, o zaman Monteverde’de, özellikle geceleri oldukça soğuktu. Titremekten kaçınmak zorunda olduğum her şeyi istiflemek zorunda kaldım! Sadece Orta Amerika’da olduğu için sıcak olduğunu göstermediğini göstermeye gidiyor!

Ama Sunny Sámara’nın yanı sıra sıcak ve sıcak olmaz, son olarak Kosta Rika’nın sloganı Pura Vida’yı anladım. Beni kuşattı.

En önemli gönderi

Bu Mart ayında El Salvador ve Guatemala’daki gezimize katılın! – Gezi bunun sunulduğunu düşündü, ancak aşağıya bakınız iki çok daha fazlası ekledik.

Diğer gönderiler

Beş Yıllık Seyahat Bloglama: Sıfırlama düğmesine basma – Bu yayın çok sizinle yankılandı.

Yukarıdan Sri Lanka: Sırpma Sigiriya – Sri Lanka’daki tercih ettiğim maceralardan biri.

Colombo: Olmayan bir şehri sevmeyi keşfetmek – Colombo bana bir meydan okuma sağladı, ancak hoşuma gitti!

New York’ta Noel’de – Bu Grinch, en Noel şehrinde ilk Noel’i seviyor.

2015’te nereye gidiyorum (sanırım!) – yıl için seyahat planlarım yakında pencereden çıkacağına inanıyorum…

New York’ta Yeni: Mevcut Baskı – Bu Aralık ayında New York’ta bulduğum en son, en yeni şeyler.

Galle ile gezinen Sri Lanka – Sri Lanka’da tercih ettiğim konum – nedenini görmek basit!

Haberler ve duyurular

Hala El Salvador ve Guatemala’ya yapılan gezilerimizi düşünüyorsanız, iki turda kalmış noktalarımız var!

Seçenek 1: 26 Mart-Nisan 10. Leif liderliğindeki.

Seçenek 2: 16 Nisan-Mayıs 1. Leif ve Kate tarafından yönetildi.

5-20 Mart gezimiz sunuldu.

Geziler hakkında çok daha fazla bilgi bulun.

Instagram’daki en önemli resim

Monteverde’de her zaman güneş ışığı vardı. Bu hava sayesinde, fermuarlı astarken, şimdiye kadar gördüğüm en büyük, en parlak gökkuşağıyla uçtum. Rehberim Johnny’nin bu fotoğrafını benden sonra sıkıştırırken çektim.

Seyahatlerimden çok daha fazla resim için Instagram’da @AventurousKate’i takip edin.

Bu ay ne kontrol ettim

Popsugar’ın 2015 Kitabı Zorluk – 50 Kitap (Teknik Olarak 52 Bir Üçlemeyi içerdiği için), her biri farklı bir kategoriden yapmaya karar verdim! Tam listeyi burada inceleyin – Haftada bir kitap okumaktan çok daha fazla zorluk olduğu için hoşuma gidiyor.

Ocak ayında kontrol edilen altı kitapla güçlü bir başlangıç yapıyorum!

Trende Kadın: Paula Hawkins’in bir kitap. Bu ay tercih ettiğim kitap, sadece iki hafta önce yayınlandı. Güvenilmez bir anlatıcıya sahip olağanüstü bir gerilim – ya karartma sarhoşken bir cezai suça tanık olsaydınız venull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Bütçe GüzergahıBütçe Güzergahı

San Vicente Palawan Seyahat Rehberi Bu San Vicente Palawan Seyahat Kılavuzu Poblacion ve Long Beach’teki bölgeye odaklanmaktadır. Port Barton’a (Poblacion’dan 3 saat uzaklıkta San Vicente’de bir barangay) kontrol etmek istiyorsanız,