Güney Amerika’da

Güney Amerika’ya seyahat eden 7 tür gönüllülük deneyimi, kendi başına harika bir deneyimdir. Kuşkusuz, Arjantin, Bolivya, Şili, Peru ve geri kalanı mağazada canlandırıcı sürprizler var. Yine de, yoldayken gönüllülük işlerini almak onu başka bir seviyeye taşıyor.

Aniden, günlük çabalarınız sadece sizinle ilgili değil. Gördüğünüz ve hissettikleriniz, topluluğun diğer üyeleriyle paylaşılır. Yerlilere ulaşırsınız ve yeri ve kültürünü çok derin bir kök olarak deneyimlemeye başlarsınız. Bunun gibi bir şey yok!

Bu yeni maceraya başlamaya hazır mısınız? Sadece seyahat gönüllülüğünden gelen farklı sevinçleri ve zorlukları keşfedin. Güney Amerika’nın bir sonraki gezisi için, aşağıdaki organizasyonlara ulaşın ve en iyi şekilde eğlenirken bir fark yaratın.

Gerçek şu ki, Güney Amerika’da yurtdışında gönüllü olmak sizi Amazon Nehri’ndeki su samurlarını korumaya, balinaları izlemeye veya yerli bitkilerle bir kreşte çalışmaya yardımcı olabilir. İster veteriner asistanı, ister hemşirelik öğrencisi olun, ister çevresel nedenlerle ilgilenen olun, Güney Amerika’daki herkes için bir şeyler var. Ayrıca yurtdışında İngilizce’ye talimat vermek için gönüllü olabilirsiniz!

Tayland’da İngilizce nasıl talimat verilir – Gülümseme Ülkesi!

Daha fazla Tefl Country rehberleri yakında geliyor!

İçindekiler

1. Cordoba, Arjantin’de yurtdışında bir proje bulun
2. Sorata, Bolivya’da organik bir çiftlik var
3. Sao Paulo, Brezilya’da uyumlu yaşam için Sanctuary projelerine katılın
4. Valparaiso, Şili’deki Patio Baron’da taş işçiliği uygulayın
5. El Amargal ile Kolombiya, Nuqui’deki yağmur ormanlarını koruyun
6. Quito yakınlarındaki Ekvador’daki Ride Andes için atlarla çalışın
7. Peru’da Maximo Nivel tarafından 13 günlük gönüllü macera

1. Cordoba, Arjantin’de yurtdışında bir proje bulun

Fotoğraf Yurtdışında Projeler
Arjantin’deki okul sonrası spor projesinde hevesli genç sporcularla çalışın. Fitness, oyunlar ve çeşitli sporlar yoluyla, dezavantajlı geçmişlerden gelen bu çocukların temel beceri ve tekniklerini geliştirmelerine yardımcı olursunuz.

Sorumluluklarınız arasında haftada dört saat boyunca futbol ve saha hokeyi dersleri sunmak, küçük takım oyunları düzenlemek ve planlama uygulaması ve eğitim oturumları yer alıyor. Öğrencilerin yaşları küçük çocuklardan gençlere kadar değişir. Yerel öğretmenler size yardımcı olacak ve konaklama ev sahibi bir aile tarafından sunulacak.

2. Sorata, Bolivya’da organik bir çiftlik var

Fotoğraf By Booking.com
Temiz yaşam meraklısı, bu çiftlikte çevre ile simbiyotik bir ilişki kuran bir ev bulacaklar. Sorata’da yer alan gönüllüler, toprağı organik bir şekilde çalışma, hayvanları doğal olarak yetiştirme ve sağlıklı teknoloji uygulama şansına sahiptir. Burada ekolojiye çok saygı var ve aynı vizyonu paylaşan bireyler hoş karşılanmaktan çok daha fazlası.

Organik tarım, permakültür, biyo-inşaat, marangozluk ve yemek pişirme bilgisi olan gönüllüler ziyaret etmeye teşvik edilir. Odalar sağlanmıştır. Bir mutfak, sıcak su, küçük bir kütüphane ve nehrin yanında güzel bir kamp alanına erişim vardır. Ev sahibi aile İspanyolca konuşuyor ve dili öğrenmek isteyen gönüllülere öğretmeye hevesli. Onlarla 67064565 veya 67408095 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

3. Sao Paulo, Brezilya’da uyumlu yaşam için Sanctuary projelerine katılın

Fotoğraf: www.sourcetemple.one
Son derece olumlu bir ışık yaymak, uyumlu yaşam için sığınak, gönüllüleri bahçecilik, bina, yemek pişirme, genel bakım, ev ve yardım çalışmaları, öğretim ve BT hizmetleri gibi çeşitli projeler almaya teşvik eder.

Gönüllülük saatleri kısa, tipik olarak sadece dört saat, ancak çoğu zaman çok fiziksel, bu yüzden fitness ve kardiyo getirin. Ama hepsi iş değil. Ekstra aktiviteler, gün yürüyüşleri, şelaleler görmek, yoga ve meditasyon yapmak, müzik oturumları ve kung fu dahil olmak üzere eğlence getiriyor. Yemek harika! Grup kendi sebze bahçesine ve bahçesine yönelir. Gönüllüler Sao Paulo’daki bir konuk evinde çamaşırhane tesisleri ve internet erişimi ile kalırlar.

Önceki gönüllüler sığınağın havasını övdü. Yeni insanlarla tanışmak ve içinde ışık ve barış bulmak için olağanüstü bir yer.

4. Valparaiso, Şili’deki Patio Baron’da taş işçiliği uygulayın

Fotoğraf Roc Patio Baron
Valparaiso, Şili’deki Patio Baron’a bir el ödünç verin ve karşılığında daha da iyi bir el alın! Burası yerli Şili tekniklerini onurlandıran bir ahşap ve taş atölyesidir. Zanaatla ilgileniyorsanız, ziyaret etmek ve öğrenmek için daha iyi bir yer yoktur. Çırak bile olabilirsin!

Gönüllü olarak işiniz bahçecilik, bakım işi ve temizlik yapmaktır. Çalışmanız karşılığında, yemek pişirebileceğiniz ve dinlenebileceğiniz diğer gönüllülerle paylaşılan küçük bir eve erişebilirsiniz. Wi-Fi erişimi ve sıcak su vardır. Temel bir kurs öğretilir ve atölye alanında tamamen ücretsiz hükümdarınız vardır.

Bir aylık minimum kalış gereklidir ve üç aya kadar uzatılabilir. Sabah ortak işler yapılırken, taş işçiliği öğle yemeğinden sonra takip eder. Bu harika bir LeaHeykel, oyma ve dostça bir atmosfer yaratan bireyler için ring deneyimi.

5. El Amargal ile Kolombiya, Nuqui’deki yağmur ormanlarını koruyun

Fotoğraf: numundo.org
İklim değişikliği hakkında çok fazla konuşma yaparak, yağmur ormanlarının ve biyolojik çeşitliliğinin korunmasına ve korunmasına yardımcı olun. El Amargal olarak, koruma faaliyetlerine, doğa parkurlarının inşasına, saygıdeğer topluluklara yardımcı olmak ve günde beş saat boyunca biyolojik istasyonların araştırılmasına ve bakımına yardımcı olmakla görevlidir.

Gönüllü olarak, sürekli olarak flora ve fauna ile çevrilidir ve doğaya ve kendi kendine sürdürülebilir bir yaşam tarzına yatırım yapan insanlarla karışırsınız. Bu biyolojik rezerv diğer kuruluşlardan herhangi bir fon almaz. Gönüllülerden gecelik 20.000 $ veya kabaca 6 $ katkıda bulunmaları istenir. Tüm ücretler biyolojik istasyonların bakımına gider.

6. Quito yakınlarındaki Ekvador’daki Ride Andes için atlarla çalışın

Fotoğraf: www.rideandes.com
Çiftlik çalışmaları ve sürüş gezileri, Quito yakınlarındaki Ride Andes’in bu gönüllülük fırsatında bir araya geliyor. Atları seviyorsanız ve bir çiftlik ortamında gelişirseniz, bu şansı alın ve güzel Ekvador deneyimleyin. Ana iş, öncelikle atları sürmek ve onlara bakmak olmak üzere çeşitli şekillerde destek sunmaktır. Bu, besleme, bakım, eyerleme, temel veteriner becerilerini ve yapışmaya bakmayı içerebilir. Gezgin rehber olmak da mümkündür ve bu çalışma için bir ücret verilir.

Üzerine düşen diğer aktiviteler arasında sahibine haciendas veya kamp alanları arasında sürüş konusunda yardımcı olmak, konuk bagajını hareket ettirmek, kamp kurmak ve yemek pişirmek bulunmaktadır. Paylaşılan oda konaklama, artı günlerinizde Quito’da bir daire kullanımı sağlanır.

7. Peru’da Maximo Nivel tarafından 13 günlük gönüllü macera

Fotoğraf: Maximo Nivel
İş, çalışmalar ve seyahat, Maximo Nivel tarafından sağlanan çok sayıda programda bir araya geliyor, ancak gerçek erdemi yurtdışında gönüllü programıdır. Bu deneyim Peru’da iki haftalık bir program sunmaktadır. Beş günlük toplum hizmeti ve altı günlük keşif ve turlardan oluşmaktadır. Bir aile-stay ile barınma ve yiyecek, ayrıca seyahat ederken geziler ve konaklama sağlanır.

Gönüllü faaliyet, İngilizce öğretmek, inşaata yardımcı olmak, çocuklarla çalışmak, koruma çabaları, hayvan bakımı ve sağlık hizmetlerinden değişmektedir. Beş günlük işten sonra, günleriniz macera ve kültürel daldırma ile doludur. Buna Kutsal Vadi, Machu Picchu ve Titicaca Lake & Puno’nun gezileri de dahildir.

Her şeyden önce, bu liste Güney Amerika’da seyahat ederken kullanabileceğiniz sayısız gönüllülük fırsatının bir astarından başka. İlgi alanlarınıza en uygun olanı seçin. Açık bir zihin ve özel bir ruhla yönteminiz olduğu sürece, inanılmaz ve hayatı değiştiren deneyimlerle çıkmayacağınız bir yol yoktur. iyi şanslar!

Pinterest’te misin? Bunları sabitleyin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post