7 Penang, Malezya’da performans gösterilecek dikkat çekici şeyler [önerilen turlarla]

Yakında Penang, Malezya’ya seyahat etmeyi mi planlıyorsunuz? Önerilen turlarla Penang’da performans gösterilecek şeyler hakkında aşağıdaki ipuçlarımızı kontrol ettim.

Fotoğraf Yaopey Yong, Flash On Plush
Penang, anakara, Seberang Perai’nin bir kısmının yanı sıra bir adanın Penang Adası’nın bir kısmının oluşturulmasıdır. Başkenti George Town, UNESCO Dünya Mirası sitesidir. Malezya’ya geldiğinizde, bu büyüleyici durumda durmayı hatırlamayın. Sizi bekleyen eğlenceli maceralar için daha fazla baktım.

Okuyabileceğiniz diğer makaleler:

Malezya Seyahat Rehberi: Malezya’da performans gösterebileceğiniz 25 günlük geziler

Filipin Pasaportu Sahipleri için Malezya Turist Vizesi Uzantısı ve Çalışma Vizesi için Nasıl Başvurulur [

Malezya’daki en iyi hostellerin listesi

Kuala Lumpur, Malezya’da 7 Şey [Önerilen Turlarla]

Malezya’daki en iyi üst düzey otellerin listesi

İçindekiler

Penang, Malezya’da performans gösterilecek şeylerin listesi

1. George Town’da Yürüyün
2. Batu Ferringhi’nin tadını çıkarın
3. Penang Hill’in manzarasına tanık olun
4. Penang mutfağında ziyafet
5. Kek Lok Si Tapınağı’nı inceleyin
6. Klan İskeleleri’ndeki evlere bakın
7. Penang Botanik Bahçesi’nde rahatlayın
Penang, Malaysiabudget Hotel’de nerede kalmalı
Lüks otel

Penang, Malezya’ya nasıl gidilir

Penang, Malezya’da performans gösterilecek şeylerin listesi

1. George Town’da Yürüyün

Fotoğraf Moto Moto SC’de Unplash
Oraya Ulaşım: Butterworth otobüs terminalinden, limana git ve George Town’a bir feribot gezinti

Malezya’daki UNESCO Dünya Mirası alanlarından biri “Melaka ve George Town, Malacca Boğazı Tarihi Şehirleri” dir. Kral III. . Başkentin tarihi kısmında yürürken, birçok yer yapısı bulacaksınız. Belediye Binası, Fort Cornwallis, Cheong Fatt Tze Konağı, Kapitankeling Camii ve daha fazlasına bakın. Malezya, Penang’dayken yapmanız gereken bir şey.

Önerilen Tur: Georgetown Heritage Tour

2. Batu Ferringhi’nin tadını çıkarın

Fotoğraf Vincent Chow CC tarafından 2.0
Oraya Ulaşın: Birincil yolda 101 veya 102 otobüs yakalayabilir ve Batu Ferringhi’de durabilirsiniz

Sular Penang Adası’nı çevreledikçe, bir plaja gitmeyi hatırlamıyor. Batu Ferringhi, beyaz kum ve birçok plaj beldesine sahip bir banliyö BM Kuzey Penang’dır. Yüzmenin yanı sıra plajda rahatlamanın yanı sıra, parasailing ve jet ski gibi eğlenceli aktiviteleri deneyebilirsiniz!

Önerilen Tur: Jet Ski ve Batu Feringghi Plajı’nda Parasailing Deneyimi

3. Penang Hill’in manzarasına tanık olun

Fotoğraf: Marufish CC by-sa 2.0
Ulaşım: Penang Hill Alt İstasyonu’na Gezi Otobüsü 204 ve Penang Hill kadar bir tren gezisi

Bukit Bendera olarak bilinen Penang Hill, George Town ve Penang Adası’nın nefes kesen bir manzarasını sunacak. Şanslıysanız, üstte bir bulut denizi görebilirsiniz. Yokuş yukarı bir trene binmek de son derece unutulmaz. Burada ve burada muhteşem alanların yanı sıra doğa ile zamanınızın tadını çıkaracaksınız.

Önerilen Tur: Penang Hill ve Tapınak Gezisi

4. Penang mutfağında ziyafet

Fotoğraf: Jeff Gunn CC 2.0
Penang mutfağı Malay’dan Çinliye ve Hint’e farklı mutfaklardan oluşur. Genellikle yolun yakınında sunulur ve Muckan arabaları olarak anlaşılırlar. Malezya, Penang’da kaçırmamanız gereken bir şey. Aynı şekilde son derece bütçe dostu ve günden geceye açıktır. CNN Travel tarafından Asya’nın ilk on sokak gıda şehrinden biri olarak ödüllendirildi.

APOM, AB Char Kuih, Popiah veya Otak-Otak gibi atıştırmalıkları deneyin. Aynı şekilde Biryani, köri, Hainan kümes hayvanları pirinci, istiridye omleti veya Penang Laksa var. Cendol, tau foo fah, rojak veya buz kacangare tatlılar için ne yemelisiniz.

Önerilen Tur: Penang Yürüyüş Yiyecek Turu

5. Kek Lok Si Tapınağı’nı inceleyin

Phuket@photographer.net CC tarafından 2.0
Ulaşım: Tapınağın tabanında durabileceğiniz 203 veya 204 seyahat otobüsleri

Malezya’daki en büyük tapınak Penang’da ve Kek Lok Si Tapınağı da bulunur. Güney Doğu Asya’dan Budistler için bir hac alanıdır. Muhteşem ve güzel tapınakların yanı sıra heykellerle dolu. Ülkenin bu bölgesine giderseniz bu yeri ziyaret ettiğiniz için pişman olmayacaksınız.

Önerilen Tur: Penang Hill ve Tapınak Gezisi

6. Klan İskeleleri’ndeki evlere bakın

Fotoğraf: Marufish CC by-sa 2.0
Oraya Ulaşım: Gezi Otobüsü 307 ve Klan İskeleleri’ne ulaşmak için 401E

İlginç bir şey görmek istiyorsanız, Penang’ın Clann İskeletlerine bakın. Çin su köyleri veya “yüzen köyler”. Evler, 19. yüzyıldan beri birçok Çinlinin yaşadığı suyun üzerindeki stilts üzerinde. Görünüm nefes kesici olduğu için, özellikle gün batımında bir yürüyüş yapın.

Önerilen Tur: Penang Deneyimi Günü Turu

7. Penang Botanik Bahçesi’nde rahatlayın

Fotoğraf, Eythian cc by-sa 2.0
Ulaşım: 10 veya 304 otobüsü yakalayabilirsiniz

Doğanın tadını çıkarmak ve bir su yüzünü görmek istiyorsanızPenang Botanik Bahçeleri’ne gidebilirsiniz. Burada bir yürüyüşe çıkın ya da kısa bir yürüyüş yapın ya da sadece rahatlamanın yanı sıra manzaranın tadını çıkarın. Buna yakınlarda olduğu gibi “Şelale Bahçesi” denir, böylece inceleyebilirsiniz. Bu, Penang’a seyahatinizi kaçırmamanız gereken bir şey.

Penang, Malezya’da nerede kalmalı

Ucuz otel

Müze oteli

Geri getirilen tarihi bir binada yer alan Museum Hotel, UNESCO Dünya Mirası George Town’un kalbinde geleneksel olarak dekore edilmiş konaklama birimleri sunmaktadır. Dış yüzme havuzunun yanı sıra konuklar şirket içi restoranda yemeklerin tadını çıkarabilir. Sömürge dönemi mobilyaları ile süslenmiş, Museum Hotel’deki klimalı alanlar ütü tesisleri, düz ekran TV ve bir minibar ile donatılmıştır.

Fiyat: İki kişilik ortak bir çift alan için 24 USD’de başlıyor

Lüks otel

Shangri-la’nın Rasa Sayang Resort & Spa, Penang

Batuferinggi Plajı’na, Shangri-La’nın Rasa Sayag Resort & Spa’ya bakan Penang, 30 dönümlük tropikal bahçelerle çevrili geniş alanlar sunmaktadır. Bahçe kanadında iki dış yüzme havuzunun yanı sıra Rasa Kanadında bir yetişkin havuzu bulunmaktadır. Mekanlar ferahtır, aynı zamanda ahşap oymalar ve canlı kumaşlarla süslenmiştir. Konukların konforu için kişisel küvetlerin yanı sıra ücretsiz web de sağlanmaktadır.

Fiyat: İki kişilik lüks bir alan için 112 USD’de başlıyor

Penang, Malezya’ya nasıl gidilir

Havadan: En yakın uçuş terminali Penang Worldwide Havaalanı. İç uçuşların yanı sıra, Güney Doğu Oryantal ülkeleri, Çin, Katar ve Tayvan’dan da uçuşlar da var.

Malezya, Kuala Lumpur’dan: KL Sentral’dan Butterworth’a bir trene binebilirsiniz. Durumda George Town’a gitmek istersiniz, sonra bir feribot gezin.

Tayland’dan: Padang Besar üzerinden Tayland’dan sınırları geçebilirsiniz. Daha sonra KTM banliyö üzerinden Butterworth’a bir tren gezisi yakalayabilirsiniz. Durumda George Town’a gitmek istersiniz, sonra bir feribot gezin.

Ulaşım İpucu: Bu rotaya tren, otobüs, feribot, transfer rezervasyonu yapmak için en ucuz yöntemi arıyorsanız, fiyatları karşılaştırmak için 12go.Asia’yı kullanıyoruz!

Asya Toplu Taşımacılığı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post