10 Uzman Fikir Bu günlerde (başarılı) bir seyahat blog yazarı

olmak için, herkes bir seyahat blog yazarı olmayı öğrenmek istiyor gibi görünüyor ve onları suçlamıyorum! Seyahat tutkunuzu takip ederken çevrimiçi para kazanma fırsatına sahip olmak, internet neslinde sahip olduğumuz bir şeydir.

Nick ve ben 6 yıldır yolda keçi işletiyoruz ve son 5 yıldır bizim tek gelir kaynağımız oldu – yılda altı rakam kazanıyoruz.

Bence seyahat etmek için para almanın daha iyi bir yolu yok! Bir seyahat blog yazarı olmayı öğrenmek istiyorsanız, ancak sadece herhangi bir seyahat blogcusu değil, başarılı bir blog yazarı değil, ideal bir yere geldiniz.

Bu yazıda, bir seyahat blog yazarı olmanıza yardımcı olacak en iyi fikirlerimizi paylaşacağım. Başlayalım.

(Not: Bu gönderi, bir bağlantı aracılığıyla satın alma işlemi yaparsanız, size ücretsiz olarak küçük bir komisyon alabileceğimizi gösteren bağlı kuruluş bağlantılarından oluşabilir. Desteğiniz için geliştirme için teşekkür ederiz.)

1. Bir Seyahat Blogu Başlat – İdeal Yol

Her şeyden önce, başarılı olması için satın almada bir seyahat blogu oluşturmanız gerekir. Kulağa yeterince temel geliyor, değil mi?

Bir web sitesi başlatmanın birçok adımı vardır. Bir seyahat blog adı seçmeniz, bir barındırma şirketi seçmeniz, bir blog temasına karar vermeniz ve ardından WordPress’in karanlık sularında ilerlemeniz gerekir.

Bizim için bu basit. Web sitemizin her zaman kodlama veya tasarımla uğraşan arka ucundayız. Dediğim gibi, 6 yıldır böyledik, bu yüzden bizim için ikinci doğa.

Ancak seyahat blogcusu olmayı öğrenen yeni başlayanlar için o kadar basit değil ve göz korkutucu, saç çeken bir görev olabilir. Başlangıçta yaptığınız her küçük hata sizi yoldan ısırmaya geri dönebilir.

Seyahat blogunuza başlamak doğru yol son derece önemlidir.

Bu yüzden seyahat blogunuzu adım adım ayarlamanıza yardımcı olan başlangıç ​​blog kursumuzu oluşturduk. Keşke başladığımızda bu kursu olsaydı – saatlerce googling ve youtubing’den kaçınılabilirdi … bahsetmiyorum bile, tüm hatalar!

Buradaki bağlantımızdan bir seyahat bloguna başlarsanız, kursu ücretsiz olarak alırsınız. Ayrıca, size en iyi blog fikirlerimizi e -kitap, SEO kontrol listesi ve VIP Facebook grubumuza erişimimiz vereceğiz.

Öğrencilerimiz için VIP Facebook Grubumuz – orada bazı müthiş bilgiler ve katılım!
İşte öğrencilerimizden kursumuz hakkında söyledikleri:

“Bu kursu denemek için bir karar verdim çünkü en azından blogum için ödeme yaparken bunun için ekstra bir şey alıyordum. Şimdiye kadar hayal edebileceğimden çok daha fazla şey aldım! Nick’in videoları, kesinlikle yeni olan biri için bile takip edilmesi kolay olan adım adım talimatlar sunuyor.

Blogumu sadece videoların tadını çıkararak, Nick’in bir şeyler yapmamı söylediğinde duraklayarak ve sık sık zor olup olmadığını geri sararak kurdum, böylece açıklamayı yaptığım gibi duyabiliyordum. Ek yardım sayfaları, kurs boyunca ilerlerken müthiş olan geri dönmeniz için somut bir şey verir. Bir öğretmen olarak, Nick’in işleri yıkma ve onları net bir şekilde tanımlama yeteneğinden memnun oldum.

Facebook topluluğu harika! Diğer insanların nerede olduğunu görmeyi ve fikir ve tavsiye almayı seviyorum. Bir blog kurmayı düşünüyorsanız, bu satın alma işleminden tereddüt etmem. Sadece inanılmaz bir kurs elde etmekle kalmayacak, devam eden destek ve birbiriniz için en iyisini isteyen yeni bir çevrimiçi meslektaş topluluğu alacaksınız! ”

– Jo Needham, Yeni Bloglama Kursu Öğrencisi

Blogunuza ideal bir şekilde başlayın, böylece daha hızlı büyür, çok daha fazla insana ulaşır ve size daha erken para kazanır.

2. Bir niş seçin

Worldometers’a göre, bugün sadece WordPress’te dünyanın bir yerinde yayınlanan 2.760.019 blog makalesi vardı. Bunlar kesinlikle seyahatle ilgili blog yayınları değil, ama yine de çok fazla içerik!

Şimdi her zamankinden çok daha fazla, bir seyahat blog yazarı olmayı öğrenirken bir niş olması zorunludur. Blogunuzun hakkında olduğu konu hakkında bir otorite olmanız ve bir otorite olmanız gerekir. Şahsen artık sadece bir seyahat blogu olabileceğinize inanmıyorum, daha fazlasına ihtiyacınız var.

Peki blog makalelerinizi nasıl görüyor? Niş sen aşağı.

İşte çeşitli seyahat nişlerinin bazı örnekleri:

Bütçe Aile Seyahati

Seyahat (Şehir veya Ülkeye Özel)

UNESCO SEYAHAT

Bir evcil hayvanla seyahat etmek

Lüks Macera Seyahati

Avrupa’da seyahat

Bir yelkenli üzerinde seyahat etmek

Engellilikle seyahat etmek

Dünyanın dört bir yanında tüplü dalış

Vegan seyahat

Bir minibüste seyahat etmek

Vegan olarak bir minibüste seyahat etmek

Resmi alıyorsun.

Birisi blogunuzu okuyorsa ve bunun lüks bir seyahat blogu olduğunu görürse, “Harika, ben de lüksüm!” Diye düşünürler.

O zamanY’yi okumaya devam edin ve aynı zamanda kadın gezginler için lüks bir seyahat blogu olduğunu fark ettiler, muhtemelen “Vay canına, lüks kadın seyahati, tam olarak ben!” Diye düşünecekler.

Bu çok seviyeli asimilasyon, bir nişi bu kadar önemli yapan ve takipçilerinizle gerçekten bağlantı kurmanıza yardımcı olacak şeydir.

3. Epic içerik oluşturun

Seyahat blog yazarı nasıl olacağımı öğrenirken, diğer blogcular tarafından “İçerik Kraldır” söylendi. Bugüne kadar hala%100 inanıyorum.

Ama bu ne anlama geliyor?

Okuyucularınız için bilgilendirici makaleler oluşturmayı gösterir. Daha önceki yazılarımıza tekrar bakarsanız, biraz utanç verici – çok fazla “Bunu yaptım ve bugün burada seyahat ettik” – ki bu sorun değil (sonuçta bir blog), ama önemli bir şey yoktu Okuyucularımızın makalelerden uzaklaşabileceğini.

Buy’da profesyonel blogcular (hobi blogcuları yerine) olmak için destansı, pratik, faydalı içerik oluşturmamız gerektiğini, zihniyetimiz ve yazma stilimizin değiştiğini ve web sitemize trafik görmeye başladık.

Arjantin’de bir göle bakarken destansı içerik yazmak

Bir hobi olarak blog yazmak istiyorsanız, ne istersen yazın. Ancak, bunun başarılı bir hizmet olmasını ve seyahat blogundan para kazanmasını istiyorsanız, kitlenizi düşünmeniz gerekir.

Söylemekten nefret ediyorum, ama kimse geçen hafta nereye gittiğinizi ya da aldığınız otobüs yolculuğuna umursamıyor. Ancak, nereye gittiğinizin ayrıntılarını (restoranlar, manzara, insanlar, kültür, genel vibe) önemsiyorlar ve ne kadar maliyetli, nerede olduğunuz otobüs yolculuğunun lojistiğini önemsiyorlar rezervasyonu ve ne kadar sürdü.

Birinin günlüğünü okumak sıkıcıdır. Birinin seyahat ve faydalı bilgi bulma hakkında hikayelerini okumak, insanların Google’ı kullanırken istedikleridir.

Kolombiya’ya gidiyorsanız, kapsamlı bir seyahat rehberi veya okuyucunun oraya seyahat etmesini sağlayan belirli bir yer hakkında zorlayıcı bir hikaye yazın. Listelere odaklanın – Kolombiya’da yapılacak en iyi şeyler, ülkede yürüyüş için en iyi yerler, foodies için en iyi yerler, gezi için ne paketlenmeli veya Kolombiya’ya seyahat ederken insanların bilmesi gereken şeyler.

Bu makalelerde, sesinizi ve lezzetinizi koruyun (bu yüzden insanlar blogları okuyor) ve kişiliğiniz faydalı içerikle karıştığında, o zaman ikramiyeyi vurduğunuzda. Bilgilendirici olmak ve yakışıklı olmak arasındaki tatlı noktayı bulun.

Makaleler iyi araştırılmalı, olabildiğince fazla bilgi sağlamalı, uzun olmalı (1.500+ kelime), boyunca resimler olmalı ve okuyucuya dostça olmalı (yazı tipi boyutuna, paragraf uzunluğuna, içeriği bölmek için başlıklar kullanarak, vb.

Seyahat bloglamasının amacı, insanlara bir şeyler yapmaya veya bir yere gitmeleri için ilham vermek ve sonra onlara nasıl yapılacağı hakkında ayrıntılar vermektir. Bloglama sadece sizinle ilgili değil, sözlerinizle ulaştığınız kişilerle ilgilidir. Okuyucularınız sadece makalelerinizi sevmeyecek, aynı zamanda Google ve diğer arama motorları da olacak.

4. Harika Kendin Olun

Seyahat blog yazarı olmak, takipçilerinize seyahat bilgisi sağladığını gösterir, ancak aynı zamanda siz olmayı da gösterir.

Büyük olasılıkla, insanların ilk etapta sizi takip etmesinin nedeni, yazı stiliniz, kişisel hikayeniz veya kendinizi kamerada nasıl tasvir ettiğinizden kaynaklanıyordu.

İnsanlar içeriğinizi sevecek ve yararlı bulacaklar, ancak aynı zamanda sizinle kişisel olarak bağlantı kuruyor gibi hissedecekler. Kitlenizle bu ilişkiye sahip olmak, başarılı bir blog yazarı olmakla ilgilidir. E -posta, blog yorumları ve sosyal medya aracılığıyla okuyucularımızla etkileşim kurmayı kesinlikle seviyoruz.

Sadece “harika” benliklerimiz mi?

Yazdığınız makalelerde, eklediğiniz sosyal medya makalelerinde, gönderdiğiniz e -postalar ve oluşturduğunuz videolarda otantik ve gerçek olun. Takipçileriniz yolculuğunuzun ve topluluğunuzun bir parçası gibi hissetmek istiyor.

Otantik ve gerçek olmak, yayınlar yazarken kitlenizle% 100 şeffaf olduğunu gösterir. Bir gezi sponsor oluyorsa, onlara söyleyin. Bir makalede satış ortağı bağlantılarınız varsa, bunu açıkladığınızdan emin olun. Bir şey hakkında bir hata yaptıysanız, ona sahip olun.

Sadece samimi olun ve açık olun ve inanılmaz benliğinizin parlamasına izin verin.

5. Fark edilmek

Bugün çevrimiçi bu kadar çok blog olduğunda seyahat blogcuları nasıl gözlemleniyor?

Dört ana yol:

niş olmak (yukarıda tartışıldığı gibi)

benzersiz bir şey yapmak

SEO’yu bilmek

Kendinizi Pazarlama

Yukarıda söylediğim gibi, kalabalığın dışına çıkmak için bir nişe ihtiyacınız var, ama aynı zamanda ilginç bir şey yapmanız gerekiyor.

Dünyanın her ülkesine mi seyahat ediyorsunuz? Hous muE yurtdışına oturup ücretsiz konaklama mı kazıyorsunuz? Orta Asya’daki Pamir Otoyolunu bisiklete binmeyi mi planlıyorsunuz? Yeni Zelanda’da bir kampçı kamyonet mi kullanıyorsunuz? Çin’de İngilizce öğretmek? Kaliforniya’da kaya tırmanışı?

Bunların hepsi çok heyecan verici ve özel seyahat ve yaşam tarzı. Kendinizi düzgün bir şekilde pazarlıyorsanız, insanlar yaptığınız muhteşem geziyi duyacak ve yolculuğunuzu takip etmek isterken, ayak izlerinizde nasıl takip edebilecekleri hakkında bilgi edineceklerdir.

Ancak, insanlar yaptığınız bu şaşırtıcı şeyleri nasıl görüyor? Ya şans eseri, SEO’dan (aşağıda daha fazlası) ya da kendinizi ve web sitenizi pazarlayarak.

İşte seyahat blogunuzu pazarlamanın birkaç yolu:

1. Konuk Gönderme: Sizi fark edecek olan budur. Nişinizdeki blogculara ulaşın ve onlara bir gönderi fikri sunun. Katıldıktan sonra, web sitenize, belirli bir gönderiye veya yaklaşan maceraya geri dönerken zorlayıcı bir gönderi yazın. Bunu birden çok kez, bir kez değil, iki kez değil, on veya çok daha fazla kez yapın. Türünüzdeki minimum on blogda bulun, her biri için yeni bir yazı yazın ve hepsini aynı ay içinde aynı tarihte yayınlamasını sağlayın – bunu “Konuk Post Bomba” olarak adlandırdık. Bunu Orta Asya ve İran üzerinden geziye girerken ve bu şekilde birçok yeni takipçi kazandığımızda yaptık.

2. Özellik: Büyük bir yayında yer almak, çok daha fazla insana ulaşmanın ve sırayla blogunuzu takip etmelerini sağlamak için olağanüstü bir yoldur. Fark edilen özel bir şey yapıyorsanız, büyük yayınlar size ulaşacaktır, ancak yapmazlarsa, her zaman onları atabilirsiniz. Lonely Planet, Natgeo, BBC, Forbes vb. Sizi web sitelerinde kabul eder ve öne çıkarırlarsa, binlerce yeni takipçi alırsınız. (Aslında bu şirketlerle çevrimiçi yazmak için para alabilirsiniz – birçoğu büyük markalar)

3. Etkinliklere Katılmak: Sadece çevrimiçi olarak ulaşmak yerine insanlarla şahsen tanışmak hakkında söylenecek bir şey var. Seyahat konferanslarına katılmak veya şirketler için diğer blogcular ve PR temsilcileri ile basın gezilerine katılmak, isminizi oraya götürmenin müthiş bir yoludur. Sizinle şahsen buluştuktan ve kişiliğinizi (ve seyahat blog istatistiklerinizi) gördükten sonra, konuk gönderme, sosyal / video işbirlikleri veya basın gezileri şeklinde sizinle işbirliği yapmak isteyeceklerdir. Yaptığınız çok daha fazla bağlantı, seyahat blogunuzu pazarlamak çok daha kolay olacaktır.

4. Sosyal Olmak: Bununla sosyal olmayı ve nişinizle etkileşime girmeyi belirtiyorum. Facebook’ta katılabileceğiniz birçok seyahat grubu ve topluluk var ve blogcuların bir artış sağlamak için birbirlerinin içeriğini paylaştıkları birçok paylaşım grubu da var. Diğer ilgili makaleleri okuyun ve kendinizi fark etmek için onlara gerçek yorumlar bırakın. Twitter sohbetlerine katılmak, sizinle aynı şeylerle ilgilenenlerle gerçek zamanlı olarak etkileşime girmenin müthiş bir yoludur. Ayrıca, sizi daha iyi tanıyacaklar ve sırayla sizi takip edecekler. (Aşağıdaki sosyal medyada daha fazlası).

Orta Asya ve İran üzerinden 5 aylık seyahatimize gittiğimizde, büyük bir takip kazandık çünkü onu tanıttık
6. Sosyal medyayı unutmayın

Onu seviyorum ya da nefret et, sosyal medya hiçbir yere gitmiyor! Ve başarılı seyahat blogcuları olmak isteyenler için bu iyi bir şey.

Yeni bir blog yazısı her yazdığınızda, sosyal medya hesaplarınızda paylaşın – Facebook, Twitter, Instagram ve elbette Pinterest (Google+ öldü). Twitter ve Instagram’da alakalı hashtag’leri kullanın ve ek olarak ulaşmak için, spam almadan gönderinizle ilgilendiğini düşündüğünüz insanları tanımlayın.

Facebook: Çok çeşitli şeyler gönderin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post